Maďarský kolektív

nico2013
30. sep 2017

Ako sa dá zvládnuť práca v Maďarskom kolektíve ak vy po Maďarsky neviete???Riešia sa veci ktoré sa vás týkajú riešia to medzi sebou pred vami.A vy ste tá zlá ktorá neurobí to čo má lebo tom čo bolo treba urobiť ani neviete

maria1989
30. sep 2017

@nico2013 a tie Maďarky vôbec nevedia po slovensky? Či len nechcú rozprávať po slovensky?

nico2013
autor
30. sep 2017

vedia veľmi dobre

maria1989
30. sep 2017

@nico2013 toto máme aj my, rozprávajú si maďarsky. Buď sa ich všetko povypytuj, alebo sa skús obrátiť na nadriadeného. Inú možnosť asi nemáš. Oni to asi majú v sebe, že aj na Slovensku budú radšej aj v práci medzi sebou rozprávať maďarsky. Ako ok, lenže keď majú medzi sebou človeka, ktorý maďarsky nevie, je to, povedala by som, až neslušné.

nico2013
autor
30. sep 2017

to že si kecajú svoje mi je jedno ale že riešia to čo mám riešiť ja a niekoľko krát som ich na to upozornila. a aby som chodila a pýtala sa tak to nie ja tam nie som na to.
Nadriadení to má v .................
Ďakujem veľmi pekne za názor

laura0107
30. sep 2017

@nico2013 vies, toto je o charaktere cloveka.aj ja moj materinsky jazyk je madarsky.skoly mam vychodene slovenske.doma rozpravame po madarsky, ale na uradoch, a v praci rozpravam len po slovensky. Nenajde sa v kolektive aspon jeden clovek ktory vyzera byt ze je viac empaticky? Ze by si sa s nim dohodla ze ti povie co treba ak ide o tvoju osobu.

iva812
8. okt 2020

@nico2013 Pracujem v maďarskom kolektíve . Je nás osem žien.6 ks maďarky 2 ks slovenky.Ak sú maďarky sólo rozprávajú sa maďarský ,ak začneme my slovenky zdieľať ich spoločnosť hneď prechádzajú na slovenčinu. Su to fajn ženské, nemáme problémy.