Mali ste niekedy dobrého zamestnávateľa?

ivooonia
24. aug 2015

Ahojte, zaujímalo by ma, či niektorá z vás môže povedať, že má alebo mala niekedy dobrého zamestnávateľa. Chcem vedieť, či je ich potrebné hľadať lupou, alebo to len ja mám "šťastie" na individuá. V akej oblasti pracujete (alebo ste pracovali) a aký je/bol zamestnávateľ, na ktorého spomínate v dobrom a nezabudnete na neho? V čom vynikal? Samozrejme, že nie sú len zlí a dobrí zamestnávatelia - svet nie je čierno-biely, ale komunikáciu, plnenie si povinností na oboch stranách a výplatu načas považujem za samozrejmosť a pre mňa by to bol adept na dobrého zamestnávateľa.

batwoman
24. aug 2015

Môj zamestnávateľ má síce svoj svet, svoje názory a v určitých veciach sa s ním nedá pohnúť, no ja som spokojná. Za pár dní to bude 5 rokov, čo som tu, začala mi síce robiť problémy jedna kolegyňa, takže kto vie, koľko tu ešte budem, ale čo sa týka zamestnávateľa, som spokojná. Plat na MT a okolie slušný, vždy načas na účte. Komunikácia OK, dá sa dohodnúť na voľne, resp. ak si potrebujem odbehnúť, odísť skôr a pod.

vroni
24. aug 2015

Tak ja som zamestnavatel. Neviem, ci dobry, ale ked pocitam, ze za jedenast rokov od nas odisli dvaja ludia (jeden sa prestahoval a jedneho zlakali statne sluzby), jedneho sme vyrazili a zvysni sa uz zrejme pocitaju do skladovych zasob 😉, tak to snad so mnou nebude take zle...

worker_falcon
24. aug 2015

samozrejme, dobré zamestnanie treba hľadať lupou (ako ostatne všetko - partnera, bývanie, ojazdené auto...). nechávať to iba na náhodu, šťastie, to nie je moc vhodný prístup. A ak niekto berie hocijakú robotu/chlapa/auto, len aby nejaké mal, tak to nedopadne dobre.
A druhá stránka - aký si ty zamestnanec? Mal tvoj zamestnávateľ šťastie? Lebo on by možno povedal, že sa k tebe správa adekvátne tvojmu prístupu/výkonom, atď.

Čo sa týka mňa, tak to bolo o šťastí 😀 Samozrejme, tlaky bývajú, ale o tom práca je. Nepracujeme v štátnej správe, kde to ide len tak lážo-plážo.

jani_uk
24. aug 2015

@ivooonia Ked som bola na SK, tak som pracovala v jednej emdzinarodnej IT spolocnosti, a manazeri a kolegovia boli uzasni. Podla mna, ked ti najvissi manazeri su down-to-earth, normalni, priatelski, nechovaju sa povisenecky a nie su zakomplexovani, tak tie vlastnosti sa prenasaju aj na zamestnancov, a chovaju sa k sebe s respektom. To je aspon podla mojej skusenosti tak.

dominika6
24. aug 2015

@ivooonia
podľa mňa nezáleží,aký druh zamestnania,v akej oblasti človek robí...nedá sa to vôbec rovnať,kedže dve rovnaké odvetvia,mesto,počet zamestnancov,plat,podmienky... a šef môže byť v jednej firme totálny magor a v inej pohodák..
jedine záleží na odporúčaní predošlých zamestnancov a o kus šťastia,či si sadnete povahovo..
100 ľudí 100 chutí a najhoršia robota je s ľudmi...

petulda333
24. aug 2015

Ja som pracovala v potravinach CBA , vyplata chodila nacas aj stravne listky..co sa tyka zamestnavatela s tym sme sa nestretli mali sme svojho veduceho predajne a ten nas bol perfektny,bola som tam spokojna ale robis kazdy den aj vikendy,vykladas tazky tovar,chodis do pokladne,strazis ciganov (v nasej predajni ich bolo neskutocne vela a o kradnuti nepisem) plus ak sme ich prichytili tak aj pluvance sme dostali,manko neskutocne ze nam vyslo ze jeden mesiac robime zadarmo a ked sme sa stazovali ze nas je malo 6zien na smenu a pocas davok kopa ciganov neda sa to ustriehnut tak ziadna odozva,upratovali sme celu predajnu aj wc vsetko casto po praci a nezaplatene..na jednej strane fajn ze mas peniaze nacas ale tie podmienky nic moc (320€) plat..moj manzel ma sice tazku fyz.pracu ale ma ju krasne zaplatenu a sefku asi najlepsie aku moze mat..dava im odmeny na letnu dovolenku (500€) v zime na vianoce (1000€) chodia na rozne chaty kde vsetko plati ona,ma samozrejme aj zly den ale tych je malo...velmi vela aj nam pomohla,vazi si svojich zamestnancov a ich pracu vie aj zaplatit!my sme od nej na svadbu dostali umyvacku riadu a 1000€ , v lete im este vymyslela novinku do jednej obalky dala zajazd a oni si vyberali z 10obalok a kto mal stastie mal k odmenam aj dovolenku zdarma...su aj dobri zamestnavatelia len ich je pomenej

pupavka123
24. aug 2015

@jani_uk Pracovala si v medzinarodnej firme,ale tolko pravopisnych chyb v par vetach 😀 nic v zlom 🙂

monciky
24. aug 2015

@pupavka123
akoze, ked niekto pise v rychlosti a neprecita si to po sebe, odosle, tak uz je potreba ho zosmiesnovat? a ze tam nema spravne i alebo y, jej problem, nie sme v skole....

jani_uk
24. aug 2015

@pupavka123 Ja som nevyrastala na SK, takze, sorry za pravopisne chyby ;) Mozes mi, prosim ta povedat co som pesne zle napisala okrem preklepu "emdzinarodnej"? Lebo som si myslela, ze celkom dobre ovladam Sloveskym pravopisom. Ake este chyby tam vidis?

libka1
24. aug 2015

kolkych ja poznam co maju vynikajuci pravopis a su to obycajne hyeny 😉 tymto by som hodnotu cloveka a jeho pracovne schopnosti urcite nemerala...
inac mam relativne dobreho zamestnavatela, nestazujem sa. nie je to ziaden zazrak, ale nie je to jeden z tych co nedodrzuje zakonnik prace a uz aj to sa v dnesnej dobe hlada pomaly lupou... kolegovia aj v pohode aj o nicom, ako vsade, vo velkej firme si clovek moc nenavybera...

jani_uk
24. aug 2015

@pupavka123 a pisem rychlo, lebo mam aj robotu, nemienim sa ti za kazdy preklep ospravedlnovat.

monciky
24. aug 2015

@jani_uk
mala si vo viacerych slovach pouzit Y a nie I, ostatne je ok

jasanato
24. aug 2015

@pupavka123 malé gramatické okienko: vYsoký, vYšší, najvYšší, povÝšenecký... 🙂

jasanato
24. aug 2015

Omyl! 🙂 "okienko" je pre jani_uk

jani_uk
24. aug 2015

@monciky @jasanto Jaj, ano "vysoky" je z "y", uznavam. Ale mnozne cislo vzoru "pekny" je makkym, tak to mam v pohode. o, je to jedno, chcela by som vidiet @pupavka123 (Pupavkinu) Anglictinu alebo Nemcinu, potom by som mohla ja vypisovat a vysmievat sa, ze ha ha, NIC V ZLOM (ano, urcite, nic v zlom :D ) ale mas chybyyy 😎

worker_falcon
24. aug 2015

@jani_uk ty si pôvodom angličanka? A slovenčina nie je tvoja rodná reč? si mala hneď povedať. Tvoja slovenčina je excelentná, až na nejaké detaily... 😎

janka279
24. aug 2015

@ivooonia Ak sa pozeram cisto len na plnenie si povinnosti na oboch stranach, plat nacas, tak mozem povedat, ze som mala 3 dobrych zamestnavatelov z troch. Jedna firma bola slovenska, druha svajciarska, tretia ceska. Ak sa na zamestnavatelov pozriet zo sirsieho uhla, tak v tejto ceskej je zatial najlepsia atmosfera, riaditel je priatelsky, pohodak, vypocuje zamestnanca, snazi sa najst riesenie, ktore vyhovuje obom stranam. V slovenskej firme bola riaditelka, ktora mala dost specificku povahu. Niekedy psychoteror, niekedy prehnane mila. A vo svajciarskej som neprichadzala do kontaktu s riaditelkou, ale priama nadriadena... To bolo naozaj nieco, co mi po ludskej stranke vobec nevyhovovalo.

maciatkolulu
24. aug 2015

@jani_uk ale anglictina a nemcina nie je ich rodny jazyk a nechodili v zahranici do skoly a ked niekto pracuje pre nadnarodne spolocnosti, teda pokial tam nerobi upratovacku, tak urcite musi ovladat spisovnu gramatiku tej krajiny v ktorej posobi...ale asi si zabudla.

jani_uk
24. aug 2015

@maciatkolulu Vsetko co robim, robim v Anglictine, a na SK som mala kolegov ktori po Slovensky vedeli povedat len "Ahoj". Takze, nie, nemusim mat perfektnu Slovencinu aby som robila v nadnarodnej spolocnosti. Keby som pracovala vo firme ktora posobi iba na SK, alebo vacsinou na SK, ta urcite by som musela davat velky pozor co pisem v maily. Toto je ale mudrikonik, zeny tu pravidelne rypaju jedna do druhej aj za vacsie hovadiny ako co su tvrde a makke "i", tak chapem 🙂

katarina644
24. aug 2015

@ivooonia ahoj, moj manzel ma takeho zamestnavatela, ktory za sedem rokov vo firme prehodil s nim dokopy 50 viet. a furt len hresi a hresi. a komunikacia vseho vsudy ziadna. proste on nevie ani so zakaznikmi komunikovat, ani so svojimi zamestnancami. a ked pride problem, len nadava a nadava. za sedem rokov im nikdy nacas nepovedal, co treba spravit, museli to urobit za jeden den, ziadne oznamenie, co treba spravit a co netreba spravit. proste katastrofa.

jani_uk
24. aug 2015

@worker_falcon Nie, nie som Anglicanka, som Slovenka, ale zo SK sme sa prestahovali este ked som bola dieta. Ach, boze...

stascha
24. aug 2015

Dievcata vy ste si nevsimli aka bola povodna otazka? ????

karotka12
24. aug 2015

@ivooonia pracujem v statnej sfere a to akeho mam sefe zavisi od osobnosti cloveka, mala som skveleho sefa pred piatimi rokmi, ale bohuzial odisiel do dochodku a odvtedy sa vsetko zmenilo, novy sef, hotova pohroma,

stascha
24. aug 2015

@ivooonia no ja som mala zatiallen dvoch zamestnavatelov a u jedneho som stale napriek tomu ze teraz som na RD. K tomu prvemu som nastupila ked som mala 21 rokov. Bol to cypersky grek ktory tu studoval ozenil sa ma rodinu. Zo zaciatku bolo vsetko ok,jemu sa darilo aj nam bolo docela fajn. Horisie zacalo by ked sa trh presutil produktami s ktorymi obchodoval zamestnanci postupne odchadzali a ostalo nas tam par.boli sme zamestnanci pre vsetko. Rano na 8,00 a ked sme chceli v normalnom case odist t.j. 16.30tak sa na nas pozerali kam ideme ved oni su este v praci... No vydrzala som tam 3 roky a potom som dala vypoved s tym ze mi je jedno ze budem na UP. No bsetko sa zbehlo tak ze v evidencii som bola len dva tyzdne. A od roku 1999
Som u jedneho zamestnavatela terazje to jz statna sprava a nelutujem. Aj ked nezarabame strasne sumy vyplata vzdy pipne na ucet, mame stravne listky, 6 tyzdnov dovolenku podla KZ... Takze ak to nebude nutne nemeni mame dve deti a pre mna je teraz ss aspon ako taka vyhoda. A sefku mam uplne super.

siska53
24. aug 2015

@ivooonia ja som robila a robim.pre velkych zamestnavatelov,takze mozem.povedat,ze som.mala vzdy dobrych...nemam sa na co stazovat...

pupavka123
24. aug 2015

@jasanato .... 😀 😀 vysoky,vyssi,najvyssi a mudry jak rit... 😀 😀

pupavka123
24. aug 2015

@jani_uk 😀 To nie je v robote moja mila,to je o niecom inom,.takze vyhovorky typu-mam robotu ti zozerie akurat tak male decko 😀 😀 ...ked gramatiku neovladas,tak ju nebudes ovladat ani keby si robotu nemala...ked vies napisat-pocas roboty mäkke i,tak vies aj ypsilon..teda by si mala vediet co evidentne nie je tvoj pripad 😀 ved som napisala nic v zlom 😀 😀

cenculinka
24. aug 2015

@ivooonia ja pracujem v banke, takze mam velkeho zamestnavatela, je to super 🙂 nepozeram sa na to teraz z pohladu naplne prace, ale z pohladu zamestnavatela ako takeho...mala som dobu urcitu, ostala som tehu, riaditelovi vravim dopredu pol roka, aby hladal za mna nahradu, lebo automaticky mi zmluvu predsa nepredlzia, ked v tom case uz budem na MD a oni mi ju predlzili hned na dobu neurcitu a zvysili mi aj plat, aby som sa im po MD vratila a nesla inde (vsak do mna investovali uz nejake tie eura a cas pri vzdelavani a zaucani...), hned po prvej MD som sla do prace, nebol provlem zmenit miesto posobenia, aby mi to viac vyhovovalo kvoli dochadzaniu, teraz som na druhej MD a hned po skonceni (september 2015) idem naspat, mali by ma "povysit" 😀 ponukli mi pri navrate zmenu prac.zaradenia o "stupienok vyssie" 😀 toto ale vsetko zavisi hlavne od priamych nadriadenych, lebo ved clena predstavenstva nejaka matka po MD nemusi zaujimat...
mame silne odbory a taky socialny program, ako mame, som zatial velmi nevidela, napr. 4 eurove gastrace, za ktore nam nic nestrhavaju, prispevok pri PNke dlhsej ako 2 mesiace, vyplaca sa spatne aj za tie dva mesiace, vo vyske 120E/mes, prispevky na treti pilier, no nielen do DDSky, ale aj do nami zvolenych fondov, a teda si ich mozme kedykolvek vybrat, je to len o nasej zodpovednosti voci sebe ci to minieme alebo nechame "na prilepsenie" k dochodku, 4 dni volna navyse na cokolvek za rok, atd atd...je toho na dve A4ky, od umrtia manzela, dietata, nadstandardne preventivky raz za dva roky a co ja viem co este...
vyplata jak hodinky presna...
ano, musime makat ako vsade, psychika v prdeli rovnako ako pevne nervy, no aspon mame diagnozy na to dlhodobe marodovanie 😀
za mna maximalna spokojnost

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
24. aug 2015

Ja mam super Zamestnavatela. Vzdy sa od neho nieco naucim a motivuje ma na sebe pracovat. Po troch mesiacoch v novej praci som oznamila, ze som tehotna. Dostala som lepsi kontrakt, aby to bolo lepsie s materskou a bola to taka dohoda, aby som sa vratila. Aj moj predchadzajuci zamestnavatel bol super. Vlastne si podla toho aj vyberam pracu (ked sa da-zatial som si mohla vyberat), lebo dobry a zly sef je velky rozdiel.
Jedno z toho bola firma s 5 ludmi a druhe 1000+