Mám ísť do živnosti, keď chcem učiť angličtinu?

lussii
2. okt 2015

Ahojte. Poprosím o radu. Chcela by som učiť deti v škôlke angličtinu, no som aj na rodičovskom. Mám ísť do živnosti? Inak sa to v škôlke nedá. A po vyučovaní na to nemám priestor. Ďakujem

sashka22
3. okt 2015

Viac by si zarobila, keby ti platia jednotlivci sukromne, ako keby ti zaplatí školka, pretoze by určíte hned vyjednavali o cene...ale ak to chceš skusit, na jeden rok kludne, to máš len 57e mesacne do zdravotnej a aspoň za ten rok zistis, co sa v tom a kde da este zarobit, ked sa ti zapaci, tak buduci rok je už najmenej zaplatit aj do socialnej vyse 200e.

lussii
autor
3. okt 2015

A nie je to menej do zdravotky? Keď poberám rodičovský príspevok? Platiť mi budú rodičia, no aby som decká nemusela presúvať zo škôlky, chcem skúfiť živnosť.

luciferkax
3. okt 2015

@lussii do zdravotky budeš platiť polovicu iba, cca 25 eur :D ja by som to skúsila....

libka1
3. okt 2015

zavisi od toho kolko tam oducis hodin a ako to budes mat platene, kvoli tomu ze oducis 1 ci 2 hodiny tyzdenne v skolke by som si zivnost urcie nezakladala, viac starosti ako osohu...
sadni s papierom a perom a porataj najhorsi scenar, lebo na zaciatku kazdy povie ze chce chodit a nakoniec zistis ze ti chodi 5 deti na par hodin mesacne a ze si na 0. 😅

lussii
autor
3. okt 2015

Určite mám 9predškolákov a malé neviem. Asi 5ti. Máme to mať 2x do týždňa.

ajus11
3. okt 2015

@lussii - ja mam zivnost popri RD, neplatila som si prvy rok nic. Ani zdravotku. Otvorila som 1.10.2014 - za tie 3 mesiace mi na ročnom zuctovani vysla platba 35euro v juli. Socialku si platit nemusis, dobrovolne min. okolo 120eur.