Mám nárok na maródku, ak mi končí pracovný pomer?

annyka241
2. máj 2013

Ahojte v juni mi konci zmluva ,pracujem v labaku od novembra 2012 ,ale mam zmluvu len do juna 2013 viem, ze mi ju nepredlzia som este na rodicovskej chcem sa opytat mozem sa dat vypisat ked ukoncim PP mam na neho narok?dakujem

krasneleto
2. máj 2013

@annyka241 ano aj 6 tyzdnov po skonceni PP si v tzv. ochrannej lehote a v pripade choroby mas na vyplatenie PN narok

annyka241
autor
2. máj 2013

@krasneleto no lebo my sme volali do SOC.A nam povedali ze rodicak mi plati stat akokeby a marodku socialka ze su to dve rozdielne veci takze mala by som mat narok musim aspon este toto vyuzit aj ked len 150e budem mat za PN

stanislava2
2. máj 2013

@annyka241 od minulého roku je zmena na pn možeš nastupit do 8dni od ukončenia pracovného pomeru.Po minulé roky to bolo 43dni.

mima4
2. máj 2013

@annyka241 a z akeho dovodu sa chces dat v JUNI vypisat na PN? Nie je to davka pre ludi, ktori maju vazne zdravotne problemy?

maznacik007
2. máj 2013

neviem ci to dobre chapem ale ak si na RD a neplatila si si DNP tak ti narok na PN nevznikne predsa...

krasneleto
2. máj 2013

@stanislava2 aha... pekne skratili, aspon som mudrejsia

annyka241
autor
2. máj 2013

@mima4 nie je ja som pracovala a som bola pn a brala som aj pn aj rodicak a vypisat preto lebo kedze mi konci PP tak aspon nech vyuzijem aj tuto moznost apson na mesiac
@stanislava2 ja viem ze je tam ochrana lehota 7 dni od ukoncenia PP

annyka241
autor
2. máj 2013

@maznacik007 sak som pracovala aj mala PN normalne aj rodicak a to platia dve rozne institucie sak ochrana lehota je sa mi zda 7 dni od vzniku ukoncenia PP

stanislava2
2. máj 2013

@annyka241 aha prepáč som trošku reagovala na tu pani čo ti pisala že máš nárok 6tt od vypovede.Toto ti teda poradit neviem ale akmáš splnenu podmienku 270dni platenia nemocenskeho poistenia za posledne dva roky mala by si mat nárok aj na pn.Ako stare dieta máš kedy končiš realne rodičovsku?

annyka241
autor
2. máj 2013

nechapeme sa
@stanislava2 ja pracujem od novembra 2012 do juna 2013 medzi tym co uz pracujem som bola PN asi 2 tyzdne lebo som bola chora dcera ma 2 roky a rodicak mi konci az v aprili ale ja chcem vyuzit to ze ked mi konci PP v juni koncom juna tam je ste ochrana lehota 7 dni kde ja si mozem este uplatnit PN

maznacik007
2. máj 2013

@annyka241 napisala si to nejasne v zadani .... a vyprosim si to s velkym pismom co si napisala ... pokial mas aktualne trvajuce platene NP z pracovneho pomeru tak ano narok na PN je, pokial si ale len na RD a tvoj pracovny pomer trva ale nepracujes tak narok nie je

annyka241
autor
2. máj 2013

@maznacik007 napisala som to jasne dost jasne a sorry ked ti vadi ako pisem tak ani nepis potom jasne ze pracujem sak pisem ze do juna mam zmluvu a pracujem preto sa pytam ze ekd sa dam na marod ja neviem cca 3 dni pred ukoncenim tak ci mam narok na PN