Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nárok na odstupné pri zániku firmy?

trish31
25. júl 2012

Ahojte,zatial len cisto informativne sa chcem spytat,ci nemate skusenost s tym,ze Vas zamestnavatel bol vyvlastneny resp.v likvidacii.Mam narok na odstupne?Aka dlha je vypovedna lehota v tomto pripade?Vdaka

miskakyska
25. júl 2012

@trish31 pána ženská ty máš tých tém tu pozakladaných...

januliku
26. júl 2012

@trish31 narok mas, ale ked je v likvidacii asi nema peniaze, takze tazko ich dostanes.

trish31
autor
26. júl 2012

@januliku nie nie,nemenovany sudruh nam chce vyvlastnit poistovnu,alebo bude odkupena.Preto ma zaujima co v tom pripade,na co mam ako zamestnanec narok a na co nie

trish31
autor
26. júl 2012

@miskakyska ak by si bola v mojej situacii tiez by ta to zaujimalo

miskakyska
26. júl 2012

@trish31 jasnačka,že by ma to zaujímalo,ale kukla by som určite napr. zakonník prace,lebo tu sa aj tak prd dozvieš

trish31
autor
26. júl 2012

@miskakyska vies ale,ono zakonnik prace je dost casto obchadzany,skor ma zaujima aka je prax

beaas
21. aug 2012

@trish31 Trish, prosim ako si dopadla, ako to vyzera? SOm v podobnej situaicii. Som na rodicovskej a caka ma dalsia materska, ale moj zamestnavatel bol vo faze restrukturalizacie a neviem, co s nim je dalej. Nemam tam uz nikoho, tak neviem, kde to zistit.

trish31
autor
21. aug 2012

@beaas ahoj zatial nijak,pracujem v poistovni,pokial nas zlucia,taka z o rok...Zatial je ticho pred burkou

molka
21. aug 2012

@trish31 mne sa niečo podobné stalo, ale bolo to už pred takmer 10 rokmi, tak neviem, či sa to odvtedy nezmenilo.
Pri zániku firmy trebalo ísť žiadať odstupné zo Soc. poisťovne z garančného fondu. Bola tam nejaká lehota, ale keďže som bola doma s malou, nevedela som o tej lehote a prešvihla som to asi o týždeň. Takže som nedostala nič. Ale v Soc. poisťovni mi vraveli, že by som inak odstupné dostala.

trish31
autor
21. aug 2012

@molka vdaka tak toto si zistim 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli