Mám nárok na príspevok od štátu, ak dám dieťa do jaslí?

sosonka28
3. okt 2012

Ahojte maminky chcem sa vas opytat,či neviete poradit mam ročneho syna.Mam živnost a s priatelom žijeme len v spoločnej domacnosti načo ako slobodna matka mam narok lebo na našom urade v Žiline nemam pravo na nič na žiadny prispevok,ešte mimochodom odbočim od temy na posledy na urade sa ma opytala mila uradnička čim som si zaslužila 299 eurovu matersku,čim ma dorazila ale čo už.A chcem sa hlavne opytat mam aj ja narok na prisepevok od štatu ak chcem dat svoje dieta do jasličiek?dakujem

anjelicek26
3. okt 2012

@sosonka28 - rodicovsky prispevok alebo prispevok na jasle budes dostavat do troch rokov dietata bez ohladu na to, ci pracujes, pokial to nasa mila vlada zas nezmeni.. ale terajsi stav je taky, ze o nijake peniazky neprijdes.

danadany
4. okt 2012

máš nárok na rodičovský príspevok a prídavok na dieťa, ty alebo priateľ na daňový bonus,okrem toho nemáš nárok na nič ani na predĺženú materskú dovolenku ako osamelá matka, lebo nežiješ sama v domácnosti .....
s jaslami je to tak, že buď dostávaš rodičovský alebo dáš dieťa do jaslí, tam ti vystavia potvrdenie a úrad ti jasle spätne preplatí max do výšky 230,- eur mesačne, zatiaľ popri rodičovskom môžeš robiť, dúfam že Ficko to zase nezruší

nikita1269
16. okt 2012

Ahojte, neviete mi poradiť , ak začnem pracovat na polovičný úväzok mám tiež nárok príspevok na jaslicky?

lucygr
16. okt 2012

@nikita1269 Nie, musíš pracovať na TPP.

nikita1269
16. okt 2012

@lucygr ďakujem za odpoveď, lebo na UPSVAR je to napísané takto
Podmienky nároku
Oprávnená osoba má nárok na príspevok
na starostlivosť o dieťa, ak
vykonáva zárobkovú činnosť, študuje
dennou formou na strednej škole alebo na
vysokej škole,

oprávnená osoba musí byť povinne dôchodkovo
poistená ako zamestnanec a to myslím som aj keď som na polovičný úväzok