Mám oznámiť zamestnávateľovi druhé tehotenstvo, ak som na rodičovskej?

ponyxx
17. apr 2012

Prva dcera ma 17,5 mesiaca

aduskatt
17. apr 2012

bolo by dobre, aby vedel, ze s tebou nemoze ratat po tych troch rokoch.ak teda chces ostat doma dalsie tri roky............je to fajn hlavne z hladiska korektnosti vztahov🙂

xlucia
17. apr 2012

normalne. odfotis tehu knizku, aby to mal pisomne a nemohol ta vyhodit. s tym tam prides a povies co je vo veci

mbrnakova
17. apr 2012

Ahoj, mám 19mes.syna a som v 16tt, zamestnávateľovi som dávala vedieť formou oznámenia, klasika vo worde s tým, že má informáciu o plánovanom termíne pôrodu, aj kvôli mzdárke, nakoľko jej budem musieť opäť priniesť papier na materskú od gynek. Prefotenú tehu knižku od teba chcieť nesmú, aspoň tak mi to povedala naša personalistka, nakoľko sú v nej osobné, dôverné informácie do ktorých zamestnávateľa nič.....tak len toľko.

S pozdravom Mirka

lienockaa
17. apr 2012

Ja som neoznamovala nic,az pred nastupom na matersku som isla na personalne..starsi este nemal tri roky ked som isla na druhu matersku..podla mna to takto staci urobit..v zaciatkoch by som oznamovat nebezala,hlavne ak este si na RD a ta ti neskonci do nastupu na dalsiu matersku..

anjelicek26
17. apr 2012

Pokial viem, treba poslat kopiu tehotenskej knizky na personalne s predpokladanym datumom porodu a ak vies, ze chces ostat dalsie 1-2-3 roky doma na RD ked sa druhe dieta narodi. Tu knizku mozu chciet vidiet - maju na to pravo na potvrdenie - osobne udaje na PREDNEJ strane nie su, teda tam, kde je meno, nie je tam ani medicinsky nalez, ani nic, aj rodne cislo a take veci predsa zamestnavatel pozna, teda na mzdovom/personalnom urcite.

zuzka38
17. apr 2012

nikto ti nic nemoze ak to neoznamis, no slusnost kaze oznamit, aby sa zamestnavatel vedel zariadit.. 😉

alicia28
17. apr 2012

toto je dost divna otazka, oznamit tehotenstvo zamestnavatelovi je povinnost, ked mas knizku nie je dovod cakat

ulalala
18. apr 2012

alicia28 nie je to povinnosť oznámiť!

ararabela
19. apr 2012

ahojte 😉 dakujem za odpovede. Za jedno mate pravdu slusnost kaze, za druhe mal by vediet ako zariadit, ale zda sa mi blbost, ze mu uz len rovno napisem ze chcem nastupit matersku. Ulala si si ista? 😀

cicimon
19. apr 2012

@ararabela ak chces, aby ta povazoval za tehotnu a tak sa k tebe aj spraval, MUSIS to oznamit, inac sa k tebe moze chovat ak k normalnej zamestnankyni, ktora k datumu xy nepride do prace

jankalac
19. apr 2012

ahojte aj ja som este na rodicovskej a od nedele nastupujem na MD, zamestnavatelovi som posielala tento tyzden papier od dr.co mi vypisal - ziadost o materske.... nam rusili prevadzku, vsetci dostali vypoved a mne ani neposlali nejaky oznam co sa v robote deje, este ze mam kamosov, co ma informovali.... tak preco by som im mala oznamovat hned ako som zostala tehotna, ze pojdem na druhu MD ? 😉