Mám sa odsťahovať kvôli práci?

marca12
27. jan 2015

Stahovali sa koli praci do ineho mesta?Bohuzial v nasom kraji si neviem najst slusne platenu pracu a poloviciak dostal dobru ponuku v Ba a zvazujeme,ci ist.Pravdu poviem velmi sa mi do toho nechce.A neviem,ci mam sancu si tam nieco najst.Jazyky viem iba na zakladnej urovni a to je podmienka v kazdom zamestnani,ktore som doteraz hladala.Tu pracu mam,no slabo platenu.Ako ste zvladli nove prostredie a podarilo sa vam v cudzom meste zabezpecit si po case vlastne byvanie?Potrebujem hlavne povzbudit a prekonat strach z buducnosti... nebojim sa novych veci,no uz som asi "stara" na taketo zmeny.obaja mame 30 rokov a nemame deti.Odist chceme hlavne koli vyssiemu zarobku

prasiatko30
27. jan 2015

@marca12 a nad cim este rozmyslate - nemate deti, predpokladam ze ani hypoteku nemate kedy inokedy by ste mohli ist bez problemov niekam a zacinat na novom mieste

majcaaaa
27. jan 2015

@marca12 ja aj moj snubenec mame 25 rokov. a tiez odchadzeme prec za pracou do ba. zaciname od nuly ale spolu. neviem si predstavit aby som nesla s nim. urcite chod do toho. navzajom sa podporite a pomozete si. drzim palce 😉

moni244
27. jan 2015

My sme tak odisli uz pred 6 rokmi, teraz uz mame aj trvaly pobyt v Bratislave, aj byt, sice na hypoteku, ale mame, cize sa treba len prekonat

janinah
27. jan 2015

byť v tvojom veku a bez detí,tak nieže do iného mesta,ale do inej krajiny idem,toto tu ide dolu vodou 😒

lucinocka
27. jan 2015

@ marca12 bud rada, ze nemate deti, my sa stahujeme s dvojrocnou a akurat, ked treba veci riesti do skolky, menit pobyty, hladat byt.... keby sme boli len dvaja tak tazka pohoda... caka nas to pravdepodobne buduci mesiac

tykat
27. jan 2015

@marca12 ...presne sme aj my sli do BA, muz dostal ponuku a tak sme sa prestahovali, na vychode bola mizeria, sme tu už 9 rokov a neľutujem, byvame na dedinke vedľa BA, do BA 20 minut vlakom, deti su tu spokojne a my tiez, deti mali v case stahovania 6 rokov dcera a 6 tyzdnov syn. Dcera isla do prvej triedy a ja som bola na materskej, krasne sme sa zabyvali, po materskej som si aj ja nasla robotu, nelutujeme.

ivetlo
27. jan 2015

Len choď. Určite ti do doporučujem. Ak máš obavy, tak si skús už teraz pozrieť nejakú prácu, aj keď si ešte mimo BA, rozposlať životopisy a sama budeš možno prekvapená. A keď zistíš že prácu nájdeš, tak sa ti bude ľahšie odchádzať. A ako tu už jedna pisateľka napísala, čudujem sa že idete len do BA. Držím palce

marca12
autor
27. jan 2015

@janinah najradsej by som aj ja odisla do uplne inej krajiny,no s mojou rodinne zalozenou povahou to nedokazem.nie som ziadny mamickar,ale vzdy som chcely byt nasim napomocna.celu rodinu mame daleko,sme roztruseni po celom slovensku a vidame sa raz za rok,s niektorymi sa aj cele roky nevidime.toto mi chyba a vzdy som si predstavovala,ze budeme blizko...

marca12
autor
27. jan 2015

@tykat hned ste isli na dedinu,ci po case ? nechcem nikoho urazit,ale BA neznasam.studovala som tam a nesedi mi mesto a ludia.mam rada svoj klud,na nic sa nehrat,mat svoj dom so zahradkou...pri cenach,ake su v okoli Ba to nehrozi.

marca12
autor
27. jan 2015

@ivetlo uz som posielala zivotopisy,pozvali ma na 3 pohovory,no musela som odmietnut,pretoze pozadovali plynulu komunikaciu v cudzom jazyku.pritom v zivotopise mam uvedenu zakladnu uroven.takze moja bariera je jazyk

mimikas
27. jan 2015

@marca12 nad cim rozmyslas, pobal kufre a chod, polka BA su cezpolny ktory to museli zvladnut ak chceli lepsi zivot, zvladnes to aj ty 🙂, aj ja som to zvladla a nemenila by som. A inak jazyk sa da naucit 🙂

piacere
27. jan 2015

my sme takto odisli za manzelovou novou pracou pred tromi rokmi a to sme uz mali dvpjrocne dieta. a aj ked je to prena tazke, lebo cela moja rodina ostala na opacnom konci slovenska, nevratila by som zo a bolo to najlepsie rozhodnutie pre nasu buducnost a buducnost mojich deti... dnes uz dvoch 🙂

1evelin
27. jan 2015

Ja som pred troma rokmi odisla po skole do Bratislavy lebo priatel tu dostal lepsie platenu pracu. Velmi som sem nechcela ist ale utesovala som sa tym ze je to len docasne. Mala som voci Bratislave predsudky ako mnohonludi. Doteraz sa stretavam s narazkami ze sme v hnusnej Bratislave. Ale to si uz nevsimam. Pracu som hladala dva mesiace ale zase v Bratislave je viac ponuk tak aj vacsia sanca zamestnat sa. Stale sme si hovorili ze sa vratime spat ale tak sme si zvykli ze sa tu uz citime ako doma. Mame svoj pokoj a rodinu, priatelov navstivime cez vikendy. Uz sme tu tri roky. Za rok sme si nasetrili na svadbu, potom sme si zobrali hypoteku a mame uz svoj bytik a teraz sa po novom tesime s babatka. Nelutujem odchod. Doma by sme si tak rychlo nenaseteili. Je tu vsetko viac dostupne, lepsia zdravotna starostlivost, kulturne vyzitie, na autobus nemusim cakat hodinu ako doma ;) ale kazdych 5 minut nieco ide.

marca12
autor
27. jan 2015

@mimikas ano jazyk sa ucim,ale kym budem vediet aspon na pokrocilej urovni,prejde vela casu.a dalsia vec neviem si predstavit ako finance zvladnem chodit na pohovory a tolko dovolenky mi v praci nedaju.zabyvania sa a stahovnia nemam obavy.skor mam obavy,ze sa zblaznim v kralikarni 😀 milujem prirodu,hrabanie sa v zahrade,tesit sa zo svojej urody... ale zas az tak negativne to nevidim,mozno len tak moje pismenka posobia,lebo som trosku zufala z hladania prace

btus
27. jan 2015

nas to caka s dvojrocnou dcerou. tu uz mame aj stavebne povolenie na dom, byt bez hypoteky - cize nas a stahujeme sa 120 km inde. Nemat dieta, a menej rokov tak nerozmyslam. Tiez budeme hladat nove byvanie - v nasom pripade dom, nastastie pracu budem mat aj ja. len vybavit skolku bude problem, ale snad to zvladneme.
Takze, na vasom mieste by som nerozmyslala. A nech sa polovicka popyta aj na zamestnanie pre teba. mozno motyka vystreli 🙂

mimikas
27. jan 2015

@marca12 byt si mozes kludne kupit aj dalej od centra a nemusi byvat zrovna v centre. No ak ma tvoj mm pracu tak sa uskromnite a pojde to, minimalne si najdes aspon neake brigady. Len moj nazor: osobne budem radsej byvat v kralikarni ako na dedine v dome a bez penazi a obracat kazde euro 5x a ani na dovolenku ist. Treba to prekonat a zobrat vyzvu a ist. Ja som tak urobila a nelutujem vobec, zaciatky su tazke ale teraz som tu uz doma, BA mam rada taku aka je, mam tu dieta, kamaratov a pracu ktora ma bavi a dobre zivy. Sice to chcelo trosku casu ale vsetko sa da ked sa zamaka a po case kludne mozete kupit aj domcek na predmesti 🙂

marca12
autor
27. jan 2015

@mimikas mame vela kamaratov v BA a velmi si vyskakovat nemozu.po zaplateni hypo,ktora je vysoka,kedze vieme,ake su ceny bytov a ostatnych nakladom im na vyskakovanie neostava.jedine,co si pochvaluju,ze si vedia najst pracu zo dna na den.myslim,ze si nemusim zakladat ruzove okuliare

zeriempizzu
27. jan 2015

Nechod nikam, prikladaj si uz hlinu nech si zvykas, ved si stara.

marca12
autor
27. jan 2015

este by ma zaujimalo,ked si hladate pracu a nenajdete nic vhodne vo vasom odbore,hlasite sa na ine pozicie,aj ked taku pracovnu napln,ktora je v inzerate ste este nevykonavali?neodradza to potencialneho zamestnavatela?som sikovna a naucim sa cokolvek,len zamestnavatel to nevie a moze ma odpisat na zaklade zivotopisu...

marca12
autor
27. jan 2015

@zeriempizzu myslis? 😀

zeriempizzu
27. jan 2015

@marca12 no ved sama tak pises tak ako ti pomozeme?😜😜😜

marca12
autor
27. jan 2015

@zeriempizzu ked citas mna,musis pouzit trosku nadhladu 😀 viem som hrozna 😀

werka_t
27. jan 2015

@marca12 pozvali ta na pohovor a ty si odmietla? No tak toto je, prepac, mimo mojho chapania. Ved zivotopis citali, tak snad vedia, preco ta volaju na pohovor…

tykat
27. jan 2015

@marca12 ..hned na dedinu, ja som do BA na sídlisko nechcela ani za nic, tiez nechcem nikoho urazit ale pre mna Bratislava nie je na zivot, pracujem tam ale hned ako mozem utekaám domov, oáza kludu zelene ludí ktorých poznám, tam si naozaj oddýchnem, nie som mestský typ.

marca12
autor
27. jan 2015

@werka_t pohovor mal byt v cudzom jazyku,hadam viem ocenit svoje "kvality" . neodmietla som,ale povedala som pani,ze v zivotopise mam uvedenu zakladnu uroven a ona ze aha,ale my hladame na komunikativnej urovni,denne sa komunikuje s materskou firmou v zahranici... nemusis sa chytat kazdeho slovicka,zase taka hus nie som,aby som odmietala pohovory.clovek musi vediet realne zhodnotit svoje moznosti a nie sa ryt vsade a urobit si hanbu.pritom v inzerate mali uvedenu zakladnu uroven jazyka...

werka_t
27. jan 2015

@marca12 tak pardon. Nepozname sa a ja mozem reagovat len na to, co tu je napisane 😉

marca12
autor
27. jan 2015

@tykat aj ja som taka.mam sice rada ist po praci na nutny nakup,lebo zase dedinske obchody a miesta,kde nic neviem kupit nemam rada,ale svoj volny cas chcem travit v klude.my nemame moznost ist do domu.na zaciatok len podnajom a casom nieco vlastne.a to ma odradza najviac.platit najom,setrit na vlastny byt/dom.

tykat
27. jan 2015

@marca12 no pocuj k tym "plynulym konverzaciam v cudzom jazyku" ...ja mam pocit ze tie inzeraty davaju podla nejakej sablony alebo co...mna pozvali na pohovor kde inzerat bol komplet v anglictine (ja som sa nehlasila, nasli si moj zivotopis na profesii).
A teda cela moja "íngliš" spočíva v zodvihnutí telefónu a rozoznaní či ide o nejakého agenta s teplou vodou ktorého posielam kam slnko nesvieti lebo hlavne Indi sú drzí ako ploštice alebo seriózneho volajúceho ktorého prepojím na konkrétneho vedúceho projektu. Telefóny v angličtine sú tak 2-3 do mesiaca (a celkovo asi 2 do dňa 😀 ), medzitým snáď raz za mesiac ponúknuť kávu ak dôjde nejaký zahraničný partner a toť vsjo 😎 .
Ale firma chcela "fluent english" 😀 Nielen že nemám fluent english ale som im ešte na pohovore povedala že o tretej odchádzam z práce aj keby fúriky padali a ak mi to vedia umožniť môžeme sa baviť ďalej, ak nie tak "ďakujem za skvelú kávu a nestrácajme čas". No a som tam a brali ma všetkými desiatimi pretože som plne vyhovovala v iných skúsenostiach a praxi 😎 Chce to aj zdravé sebavedomie, vedieť akú mám cenu a netváriť sa uťapnuto a nepriebojne, BA firmy toto nepotrebujú.

tykat
27. jan 2015

@marca12 v nasom dedinskom obchode bežne kúpiš prosciuto, mascarpone, mozzarelu, avokado či rukolu a čerstvý špenát či večerný chlebík, dnes mali čerstvé maliny, jahody aj cuketu a reďkovku, minule taký fialový karfiol (asi nová moda), šunku kupujem len tu, čerstvučko nakrájanú, dajú sa objednať domáce kurence, morky, kačky, sezónne domáce ovocie (čerešne, slivky, marhule, jahody...) v dedine je mäsiar, vo vedľajšej biopekáreň a supermarket.

ivetlo
28. jan 2015

@marca12 Neboj sa, hlavne sa nepodceňuj a keď to tam máš po pravde napísané, tak s tým musia počítať. Skôr je problém že ľudia v životopisoch túto otázku jazyka zveličujú a prikrášľujú si svoje znalosti. Určite nájdeš. Držím palce