Mám skončiť s prácou opatrovateľky?

23. nov 2020

Dobrý deň, chcem sa informovať ale aj poradiť v jednom. Som opatrovateľka skoro 2 ročného dieťaťa, nemám opatrovateľský kurz, je to po známosti. Dochádzam k dieťaťu nebýva u mňa počas doby čo je mama v robote. Mimo toho keď spí ja upratujem a tak sa chcem spýtať či niektorá z vás takto pracuje a koľko cca zarobí €. Ja dostávam okolo 600€. Pracujem od pondelka do piatka akurát že každý deň inú pracovnú dobu. Zvyčajne u neho bývam okolo 11hodín denne, čo si myslím že na take malé dieťa to je dosť. K tomu jeho mama nie je odkázaná na prácu, € má dosť. Keďže počas pracovnej doby som mimo domu, mne robota doma stojí. Chodím domov už psychicky aj fyzicky vyčerpaná a keď si pomyslím že ma doma čakajú ešte povinnosti tak sa mi zakrúti hlava. Čo myslite mám sa na tú prácu vykašľať alebo nie? Viem že teraz je to kritické s prácou keďže je korona ale ja už som tak vycucnutá že rozmýšľam nad úradom prace.

deti95060810
23. nov 2020

za 600 e opatruješ a ešte aj upratuješ domacnosť? Záleží aj od lokality kde pracuješ, ale za mňa je to málo .. tvoja taxa je 2,72e/ hod. 😨

veverickav
23. nov 2020

to je malinko.... 11 hodin denne... co robi jeho mama?

miriam_s
23. nov 2020

Je to dosť málo na to ako dlho si tam... Myslím že by bolo dobré sa dohodnúť aby to bol 8 hodinový pracovný čas... Keď niekto ťahá 12tky tak potom má iný režim ... V každom prípade by bolo dobré sa porozprávať s maminou malého. Povedz že 11 hodín je ozaj vela. Byť 11 hodín v práci deň čo deň je príliš veľa a nestojí to za tú (prípadne vyššiu) mzdu... Aby si to mala ozaj 40 hodín týždenne ako by bol normálny TPP a ak napr jeden deň potiahnes 11 hodín , druhý deň budeš o tie tri hodiny menej a pod. lebo skoncis úplne vyčerpaná, vyhorená...

janinah
24. nov 2020

Záleží,či upratuješ 2 iz. byt alebo 2posch. dom,tiež či si v sabinove alebo v blave,tiež či si vieš nájsť lepšie platenú prácu na menej hodín tam,kde žiješ.Je to priemer,sú na tom opatrovateľky lepšie aj horšie.Ale na počet hodín je to veľa,nik neťahá skoro 12tky denne 5 dni po sebe.Lenže neviem si predstaviť,že tam upratuješ nonstop,tolko roboty tam nemôže byť.Pochopila som,že nevaríš.Zamakám jeden deň alebo dva a dalšie tri mám volnejšie,čo sa upratovanie týka.Porozprávaj s domácou.