Manžel zamestnávateľ

janinah
1. júl 2020

Ahoj....Pracuje niekto spolu s manželom v jednej firme,v jednej miestnosti,pričom on je šéf a zamestnávateľ? Ako to vplýva na vaše manželstvo a viete sa správať profesionálne v práci? Nechceli ste po čase odísť pre "ponorku"?Aké vidíte výhody a nevýhody oproti práci s cudzími? Ďakujem za názory.

marca12
1. júl 2020

@janinah ja osobne nepracujem,ale v dvoch zamestnaniach som tak robila,ze som mala sefov manzelov a v jednom bol sef a zena zamestnana unho,ale oba pripady sa k sebe spravali ako psy a mne bolo vzdy trapne. O vsetkych nezhodach som vedela,vkuse sa hadali. Tam,kde bol sef sefom svojej manzelke k nej sa spraval hnusne a k nam ostatnym celkom normalne. Ona si vzdy vsetko vyzrala chuda. Ma to viac nevyhod ako vyhod,ale ked nie je ina moznost.

pribinak
1. júl 2020

Ja by som toto nechcela. To je tak tenká hranica že dovi dopo. Vidím v tom len kopec nevýhod

tamichloe
1. júl 2020

ono to aj zaleži,či je to Vasa firma, aka je to oblast,.....aj ako si doma rozumiete...a určite sa neda oddelit ta praca od sukromia,osobneho zivota

janinah
autor
1. júl 2020

@pribinak napr. aké?

cawes
1. júl 2020

@janinah zalezi od toho ci sa vedia obaja profesionalne spravat. Moja teta a ujo takto pracuju roky. Proste v praci su v praci a rodinne problemy ostavaju doma.

bluka2
1. júl 2020

Podľa mňa je veľmi ťažké to oddeliť. Že v práci máte dynamiku šéf-podriadena a doma zrazu rovnocenní partneri. Že sa to akoby prepne z jedného módu do druhého vždy bez problemov... Toto by som neriskovala

kirjaklambrid
1. júl 2020

@janinah ahoj, my s manželom máme tri prevádzky. V jednej pracujem aj ja. Veľa záleží na povahe a jasných pravidlách. 😏 naši zamestnanci, ani nevedia, že sme manželia... vykáme si v práci, správam sa k manželovi s úctou, tak ako k svojmu šéfovi. Možno to príde hlúpe, no nám to takto vyhovuje. 😉

tncka
1. júl 2020

@kirjaklambrid a zamestnanci seno zeru ci?😅

alienkami
1. júl 2020

Pracovala som vo firme, kde on bol konateľ a ona robila s nami dispečing a špedíciu. Občas sa aj pochytili, ale to bola výnimka potvrdzujúca pravidlo. Väčšinou spolu vychádzali normálne. Bola tam taká viac-menej rodinná atmosféra pričom on bol "hlava rodiny". Mal vždy posledné slovo, ale aj jej názor mal veľkú váhu. Zvyčajne sa zhodli / dohodli.

kirjaklambrid
1. júl 2020

@tncka 😂 samozrejme, že nie 😄 Predstavila som sa len ako vedúca predajne z druhého mesta a bodka😊žiadne otázky🙂
A ja mám v predajni len výpomoc na hodinku študentku tá tiež veľa toho nevie 🙂 a ak som náhodou v druhom meste v predajni, tak si normálne vykáme 🙂

vevesh
1. júl 2020

Zalezi od typu zamestnania- my s muzom mame volne a "terenne" zamestnanie, takze aj ked pracujeme spolu a sme si nadriadeni, tak sa v praci nestretavame😀a kazdy ma inu pblast na praci, takze si len vymenime info, kto co kedy (ne)robil. A ano, hadky su obcas- tak ako v kazdej praci, ale je to (aj) o komunikacii medzi partnermi. V urcitych typoch prace (hlavne v kancelarskych) si to neviem predstavit...

petulda333
1. júl 2020

Ja som tak robila v reklamke. Muz sef a jeho zena zamestnanec, ale vychadzali spolu dobre. Robili spolu 17r a potom firmu rozsirili a on siel na ine pracovisko. Keby som nevedela, ze su manzelia tak si to nevsimnem. Vztahy rovnako dobre ako s ostatnymi, akurat spolu chodili na obed a tykali si

alienkami
1. júl 2020

Ešte k podotázke
Výhoda - ste sami sebe pánmi
nevýhoda - ste v kuse spolu a pracujete vlastne non-stop. Lebo aj po príchode z práce budete pravdepodobne mysľou tam (hlavne ak sa vyskytne nejaký problém, ktorý treba riešiť)
Treba zvážiť aké ste povahy. Ak spolu trávite všetok voľný čas, nemáte problém sa porozprávať o hocičom = kľudne choďte do toho. Hádky nie sú problém, pokiaľ sú konštruktívne a viete sa na konci udobriť, dohodnúť, vysvetliť si veci.
Ak si zvyknete vyraziť aj každý osve. Máte svoje koníčky a potrebujete byť občas sami... to by som veľmi zvažovala.

pribinak
1. júl 2020

@janinah ponorka, 24/7, prenášanie postavenie šéfa do vzťahu, prenášanie prác. problémov do partnerského života, ...

mogaa
1. júl 2020

@janinah sestra robí u muža vo firme ale zároveň má aj svoju živnosť.....výhody - záleží čo konkrétne budeš robiť, ona mu robí učtovníctvo a zároveň je v kancli keby prišiel klient - svoju robotu si porobiť musí, ale ak je to súrne môže ostať kedykoľvek po dohode s mužom doma a potom to v robote dorobí alebo si robí robotu doma.....ale muž chodí chodí po klientoch - montujú kamerové systémy takže v kancli nie sú spolu

danieli
1. júl 2020

Dá sa to úplne v pohode, treba však vopred nastaviť pravidlá, u nás je to podelené, manžel šéfuje firme, ja šéfujem chodu rodiny, výhody sú, že robíš pre seba na seba a dobrovoľne hoci aj o polnoci, nevýhody iste sú, ale zatiaľ vždy prevažujú bonusy 🙂

silviazlat
2. júl 2020

@janinah Ahoj. Ja s manželom vedieme autoservis. On je na dielni a ja v kancli. Denne sme teda spolu 9 hod v práci a potom doma. V práci si neraz skočíme do vlasov, ale pracovné záležitosti proste ostávajú v práci a neťaháme ich domov. Neberiem ho ako šéfa, aj keď je firma písaná na neho, pretože tu všetko riadim ja. Niekedy keď ma štve, tak idem s autom napr. na skúšobnú jazdu - vyvetrať si hlavu... Po práci chodíme často do prírody, trocha sa vyventilovať a doma sme OK.