Manžel zostane so mnou v nemocnici. Platí mu OČR, či zobrať dovolenku?

kobolova
5. apr 2009

Ahojte, baby... Manzel by rad ostal po porode so mnou v nemocnici aspon na 1-2 dni. Neviete nahodou, ako by to mal nahlasit zamestnavatelovi? = ci na to plati OCR-ka zo zakona, alebo si bude musiet brat dovolenku..?

lienocka235
5. apr 2009

dovolenku

kobolova
autor
6. apr 2009

hmm... a je to jedine riesenie?... 😝

lienocka235
6. apr 2009

na OCR ma narok manzel pri osetrovani chorej manzelky ale ty budes v starostlivosti ust. zariadenia..takze jemu narok nevznika, lebo de facto on teba neosetruje ale prac. nemocnice. inak tiez neviem kto by tu OCR vypisal.. nemocnica urcite nie.. a tiez diagnozu

dalsie moznosti su dovolenka sick days prip dohoda so zamstnavatelom

macka23
6. apr 2009

Inak podla mna brat si den dovolenky vtedy ked ty si v nemocnici nie je az taky dobry napad, podla mna by ti bolo viac napomocne, keby ju mal az ked prides domov z porodnice.
Ono to sice znie pekne, ze bude s tebou v porodnici, ale z vlastnej skusenosti : bola som rada, ze som rada a mozem si oddychnut.
Ale to je samozrejme vec nazoru 😉

kobolova
autor
6. apr 2009

Ja by som ho chcela mat hlavne, ak by som isla cisarskym... aby som nebola "odkazana" na sestricky na nosenie malej na kojenie. Pretoze z mnohych skusenosti mamiciek viem, ze po cisarskom ti malu nedonesu, ked je hladna ona...a tomu by som chcela predist, vsetkej tej glukoze a "umelemu mlieku", co by do nej davali...

lienocka235
7. apr 2009

kobolova, a kde budes rodit?
ak chces mat manzela pri sebe po porode tak sa budes musiet dostat na nadstandart a samozrejme zaplatit za dve osoby. a to moze byt problem.. teda dostat sa na uplne volny nadstandart. a pokial viem tak mas dneska rooming a dieta ti daju k tebe.. samozrejme zavisi od porodu a hlavne tvojho chcenia.
a co sa tyka tej glukozy tak prve dva dni sa ti aj tak bude tvorit mledzivo v kvapkach a vtedy sa dokrmuje glukozou alebo materskym mliekom od inych matiek - striekackou a pravdaze dieta prikladas a tak na treti den sa ti az spusti mlieko.. samoze ze je to indi vindi..

ako v prvom rade ale zvaz moznosti porodnice kam sa chystas.. ci je moznost takeho nadstandartu aj s oteckom a kolko to vyjde.. /cca min. 4000-5000 sk rataj/

pollyanna
7. apr 2009

no asi ta velmi nepotesim, ale mo cisarskom budes mozno na pooperacke, ked manzel s tebou nebude moct byt..a nosenie babatka na kojenie tiez nie je take jednoduche..na novorodenecké pustia malokoho, takze take pridem kedy chcem, zoberiem babatko a zase kedy chcem vratim na vo vacsine nemocnic nehrozi

kobolova
autor
8. apr 2009

Budem na Antolskej, a co sa tyka toho nadstandardu, to viem, aj financie...
a ak bude preplnene, tak sa "manzel" nekona... 😒

lienocka235
8. apr 2009

no dostat sa na antolskej na nadstandart tak to je vykon pre coppefielda.. pokial viem je tam len jedna nadstandartna izba.
no a na novorodencke pre malu ho urco nepustia.. aj keby bol s tebou na nadstandarte ubytovany.. co sa tyka kojenia tak dostaok pitia, skus homeopatika casto malu prikaldaj.. aj ked sa ti bude zdat spava ak by mala zltacku a pojde to.. len si pozri na nete ako sa spravne priklada ze do pusinky ma ist aj cast dvorca a uvidis.. bude dobre...
inak hrozi ti cisarsky?

kobolova
autor
9. apr 2009

Este neviem, ak bude mat mala vyse 3 kil, tak kvoli uzkej panve mozno ano, uvidim este, ako dopadne aj ocne, zatial mam vsetko v poriadku, len mam 5-tky dioptrie, takze dufam, ze ocny tlak bude v normale... Takze trosku myslim aj na cisarsky, hoci najradsej by som rodila normalne. 😝