Máte skúsenosti s pozíciou asistentky na súde ?

paulinka17
10. dec 2019

Ahojte. Naskytla sa mi príležitosť ísť na pohovor na pozíciu asistentka na okresnom súde. Chcem sa spýtať či niekto ma skúsenosti s touto pozíciou, pretože som počula ze to nie je bohvieaka práca, čo asi by som robila a hlavne či sa mi to oplatí platovo ? Ďakujem

miiriaam
10. dec 2019

@paulinka17 pocula som,ze velmi malo zarabaju a stale je tam buzeracia zo strany sudkyne ale to zalezi asi od konkretnych osob

andrejka1789
10. dec 2019

Ahoj, záleží na akého sudcu natrafis, práca zaujimava, ale slabo ohodnotená, viac ako 500€ nečakaj.

terina25
10. dec 2019

@paulinka17 platovo o nicom. Najdi si na googli platovu tabulku vo ver. zaujme. Zalezi od praxe.

1sally12
10. dec 2019

Zaleží u akej sudkyni skoncis,rovnako je to aj s prácou, kazda sudkyna/sudca pracuje s inym počtom spisov...platovo-zaklad 648,po mesiaci možnosť osobného príplatku

mogaa
10. dec 2019

"veľa práce, malá pláce"

otazka1
10. dec 2019

Nemusis ist ani ku sudkyni, zalezi na ake oddelenie pojdes. Poviem ti takto, kedysi strasili, ze ak sa ti nepaci, mozes odist a na tvoje miesto caka 15 ďalších. No co som pocula, posledne vyberka sa uz ani nikto neprihlasil 😂 ja by som radsej isla za pas ako na sud, tolko osobna skusenost 🙂

suzitok
10. dec 2019

Jedinu vyhodu vidim v pracovnom čase, kedze väčšinou chodia najskor na 7,30-8,00 zalezi od konkrétneho zaradenia a koncia popoludní, cize idealne pre mamicky s deťmi....ale plat minimalka....

wena
10. dec 2019

Moja kamoška to robila, plat nízky, asi ako všade v štátnej správe, cca tých 500 mala (v BA). Práce mala dosť veľa, ale nič ťažké to nebolo len dosť nudné, ale zas pracovný čas si pochvaľovala, o 15 už končila.

barus26
10. dec 2019

Ahoj, robim asistentku sudcovi.. plat je cca 600€ v čistom + gastrace tých 70-80€...Od januára sa ide ešte trosku zdvíhať.. tak neni to veľa ale niekde sú aj horšie platený.. pokial máš deti veľké plus je pracovná doma a hlavne pracuješ pre štát takze OČR, PN je všetko ok , nie ako u niektorých súkromníkov ..

modrykoniicek
11. dec 2019

@otazka1 Tak to si za pásom asi ešte nerobila :D Neodstála alebo neodchodila 12stky 3 dni po sebe alebo 6.Tiež za 400€.
Ja som si to vyskúšala :D a radšej idem podľa tabuliek jak zo seba robiť debila.A mám aspoň kľud.
Ja som si to odchodila.Nohy až do krvy.V zahraničí.A vo výrobe som strávila 2 dni počas VŠ.Nikdy viac.A to som bola na finálnej kontrole.Robila som aj v sklade.Robila som aj u súkromníkov a neustále počúvam len sťažovateľov.Hlavne od ľudí ktorý v živote poriadne manuálne nemakali.

jvasenka
11. dec 2019

@barus26 mna by zaujimalo kde dávajú gastrace.. V KE urcite nie

evittam
11. dec 2019

@jvasenka Ak pracuješ nad 4h denne mas narok na stravne. V akej forme je uz na zamestnavatelovi, ktory sa vsak musi držať ZP.

evittam
11. dec 2019

@barus26 OCR a PN je pre kazdeho rovnaká na zaklade ZP. Len ludia so sebou nechaju manipulovat. A ano viem v niektorých firmách na základe kolektívnej zmluvy sa siaha na príplatky. Úprimne ak som chorá alebo dieta je mi prednejšie zdravie ako nejaký príplatok.

barus26
11. dec 2019

@evittam ja som to skôr myslela tak, že nikto do teba nerype a nevyvoláva ti aby si prišla do roboty ... že to tam berú v pohode...

@jvasenka ja robím na západnom Slovensku a každý mesiac mame gastrace, jeden má hodnotu 4€

otazka1
11. dec 2019

@modrykoniicek robila 🙂 a kludne by som sla znovu, ak by prisla na to situacia 💁‍♀️

modrykoniicek
11. dec 2019

@otazka1 Ja v živote.. možno ešte v zahraničí hej :D ale tu určite nie.Drieť pod psychickým nátlakom a spĺňať normy kvôli minimálke.Nikdy.
Výroba je pre mňa tá najposlednejšia možnosť keby už vôbec nič iné nebolo.