Materská a rodičovská sa neráta do doby praxe?

lubak
3. aug 2008

Prosim Vas, ako je to so zapocitanou dobou praxe po nastupe do prace. Vratila som sa po troch rokoch MD do povodnej prace. Je to verejna sprava - urad a preto ma zarazilo, ze "Pre zaradenie do platoveho stupna sa Vam ku dnu nastupu zapocitala doba praxe 10 rokov a 111 dni." To je presne tolko rokov a dni, kolko sa mi zapocitavalo aj pred MD! Dokonca dekret mam vtedy vystaveny cca mesiac pred porodom, cize za cca 3 roky a mesiac ani DEN NEZAPOCITANY? MAterska a rodicovska sa vobec nerata? Mame tabulkove platy, preto by mi aspon nejake obdobie zapocitane trosku pomohlo a ono nic! Iba tych par percent, co kazde leto vo verejnej sprave valorizovali mi zdvihli, inak medzi dobu praxe nezaratali ani den! Je to ok? Vdaka

jaduska
5. aug 2008

ja teda nie som na tieto veci odborník, ale logicky mi to príde správne, lebo počas MD a RD prácu nevykonávaš, tak ti prax nepribúda. Do opracovaných rokov sa to síce počíta, ale do praxe zrejme nie 😒

pipka
5. aug 2008

lubak, ja neviem, ci sa to nemenilo, ale co som mala informacie ja, tak sa vzdy MD a RD do odpracovanych rokov, teda aj roky praxe ratali.ja pracujem v skolstve, teda do nastupu na MD som pracovala 😀 a zatial sa to ostatnym kolegyniam ratalo.