Mení sa mi úväzok. Ako to bude s nevyčerpanou dovolenkou?

lacyg
22. mar 2012

15.5.2012 mi konci rodicovska dovolenka, zamestnavatel ma pre mna len polovicny uvazok,ostala mi nevycerpana dovolenka.Ak podpisem polovicny uvazok a dovolenku budem cerpat az v lete,bude mi platena dovolenka z uvazku pred materskou, alebo z polovicneho? Dakujem

liz_lemon
22. mar 2012

narok budes mat ako pred nastupom na MD
inak zamestnavatel ti musi dat presne to miesto, ake mas napisane v pracovnej zmluve, cize ak si robila na plny uvazok, tak ti musi dat plny, ziadny polovicny, ty to musis podpisat, lebo ide o zmenu pracovnej zmluvy, tak si to rozmysli

zuzuzaa
22. mar 2012

tiež som teraz od januára nastúpila na polovičný úväzok, som síce ešte na rodičovskej, ale sme sa tak dohodli, vyhovovalo to obom stranám. Mala som nevyčerpanú dovolenku, polovicu mi preplatili a polovicu z tej nevyčerpanej, mi vlastne pripočítali k novej, ale na hodiny mi ju vlastne prenásobili, takže som neprišla o nič.

babulina
22. mar 2012

ja som nastupila namiesto plneho uvazku na skrateny (30hodin do tyzdna) a dovolenku mam taku istu ako ostatni zamestnanci -v plnom rozsahu aj tu co som mala nevycerpanu nevycerpanu

pondelnicka
22. mar 2012

Ja som tiež od januára nastúpila do práce, požiadala som o polovičný úväzok, keďže ešte poberám rodičovský a malú som si chcela užiť. Koncom januára tetuša mzdárka zrazu zistila, že mám koooopec starej dovolenky, tak aby som neprišla o peniaze, tak od februára mi zmenili úväzok na plný, s tým, že som si čerpala starú dovolenku. Doma som doteraz... No a od apríla mi znova menia úväzok na polovičný, nastupujem do práce, stará dovolenka bude vyčerpaná. Takže dá sa to aj takto.... 😉

gapa
22. mar 2012

súhlasím s pondelnicka. Dovolenka sa ráta vždy na dni, nie hodiny, tj. ak ti zostalo 10dní, tak to vyčerpáš pri krátkom úväzku, tj. v hodinách to bude menej. Jedine, že to urobia ako pondelnicka alebo prerátajú ako pri zuzuzaa, že ti tie hodiny o ktoré prichádzaš (hodiny x hod.mzda) skráteným uväzkom preplatnia napr. ako odmenu (určite to nevyplácali ako dovolenku)