Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môj šéf ma urazil

lilila65
23. apr 2014

Robím v kvetinárstve iba pár týždňov a aj to len pár dní, bo môj trojročný syn je ešte doma, nezobrali ho do škôlky. Chodím tri dni robiť, po tých 3 dňoch som unavena na smrť, hlavne nervy mam znicene. rada robim s kvetmi a mam uz aj dlhorocnu prax, ale toto som este nezazila. no hlavne ide o to, ze som si bola pre vyplatu, ktoru som samozrejme nedostala, ale urazit ma dokazali. strhla sa burka musela som so synom ostat v kvetinarstve a ked prisiel sef, po 3 minutach povedal, aby som prisla v piatok do prace, co na tom vobec nie sme dohodnuty a nakoniec dodal aby som si viacej davala pozor na syna, ktory tam bol somnou a hral sa vonku.

oktobermimi
23. apr 2014

@lilila65 prepáč ale akosi som nepochopila čo ta urazilo...

bubelko
23. apr 2014

@lilila65 z toho, co si popisala, vobec nie je jasne, co ta urazilo 😕 a v com bol vlastne problem 😕 😕 😕

nikawero12
23. apr 2014

@lilila65 a čím ťa šéf urazil?...nie je mi to z tvojho príspevku jasné.

lilila65
autor
23. apr 2014

prepacte, som taka nastvana, ze ani pisat nedokazem

lilila65
autor
23. apr 2014

no jednoducho moj syn sa vonku hral kym ja som sa s nim rozpravala a druhou kvetinarkou. maly tam behal, myslim vonku, prihovoril sa ludom, no mam rad spolocnost a zrazu sef nahnevanu na mna, ze mam hento urobit toto urobit, co ja som si prisla pre vyplatu a nejake kvety som si chcela kupit a nakoniec mi oznami ze mam prist robit kazdy piatok, a vyplata nebude a hlavne aby som si davala pozor na syna, ktory sa krutil okolo mna bo sa zlakol osi

timona
23. apr 2014

@lilila65 no a zvysil by ti plat,keby si robila tie piaky?

lilila65
autor
23. apr 2014

@timona ale cosi, ja som tam isla robit kvôli tomu aby som sa mohla trosku odreagovat, preto len tri dni som mala robit, ale teraz ked po 3 tyzdnoch sa to takto vyvija, tak odidem. ako viem ze on este nema deti, ale tak to male dieta mu tam nic neurobilo, pol hodinu sme tam boli

eeffka
23. apr 2014

@lilila65 prosim ta a cim ta akoze urazil? 😀 😀 😀 on nasraty bo obsmrdas, ty urazena co dobiedza.... sak vy si nie ste nic dlzni...
Po 3 dnoch si narobena... oj oj oj...radsej si kusnem do jazyka. Bud rada ze s takymto pristupom mas robotu a zakaznikov.

lyzzy
23. apr 2014

@lilila65 .....stale nechapem,co ta urazilo.

lilila65
autor
23. apr 2014

@eeffka no robila by si cely den bez prestavky, vykladat 20 velkych kartonov kvetov, starostlivost o kvety, co on ani nevie co a ako sa tam robi, bo sa do toho nerozumie, on nam to sam povedal, sviecky pouklada raz tam raz sem, ja som tam mala najvacsiu prax, kedze robim kvetinarku roky. kedze moja kolegyna nema kredit mi volat co a ako, tak tam musim ist a vysvetlit jej to a to ona tam uz robi dva mesiace a to ze som mala dostat vyplatu do ruky asi nic neznamena, kedze on nedokaze preposlat peniaze na ucet.

lilila65
autor
23. apr 2014

@lyzzy to ze si mysli, ze moje dieta je nevychovane, co sme s nim este na vychove dost dobre a sme prisny. som mlada mamicka a neprijmem to aby mi niekto povedal na dieta ze je nevychovane a to nemam vobec ruzove okuliare na ociach, zijem v realite a viem ake je tazke dobre vychovat dieta

mima4
23. apr 2014

lilila65 neber si veci osobne, tvoj sef ma pravo na svoj nazor, taktiez aj ty mas pravo na svoj nazor 😉
Teš sa z prace a sustred sa skor na tie pozitivne veci v zivote 🙂

eeffka
23. apr 2014

@lilila65 mlada / nemlada hlavne nemas sposoby a to som ja citliva, pripadas mi ako taka kofa z trhu

1,zapamataj si ze sef je v praci najmudrejsi, a aj keby nebol sa tvaris ze je
2, robis zadarmo??? pridi aj ku nam
3, ze si on reorganizuje obchod trapi teba/ jeho/kolegynu?
4, ked sa na to citis povedz mu sefe nestaraj sa zariadim, nepoznam takého co by sa nepotesil
5, byt takto hakliva na decko nie je normalne, mu vynadal? krical na neho? ci len povedal aby si si na neho davala pozor?

vidim tam len 2 nervoznych ludi ale ziadnu urazku

lilila65
autor
23. apr 2014

@mima4 len sa potrebujem vystazovat a viem aj to ze tu pracu som az tak nepotrebovala, len som to chcela skusit

lilila65
autor
23. apr 2014

@eeffka no dobre, mas svoj nazor, som citliva na temu dieta, je to tak a to sa nezmeni. a sef toto vsetko vie a viem aj to ze ho uz dve kvetinarky za mesiac nechali a ja budem tretia, to som sa dozvedela prednedavnom a ako vidim je to problemovy chlap, ktory si mysli, ze za mesiac z bohatne a nevie co je to zivot, chcel aby som mu pomohla s pracou v kvetinarstve, ale toto nie

sissy27
23. apr 2014

@lilila65 prvá vec - pokiaľ nepracuješ v materskej škôlke / škole, tak dieťa nemá čo robiť na tvojom pracovisku ! z môjho pohľadu môžeš byť rada, že ťa šéf len upozornil, aby si si na dieťa dávala pozor a neposlal ťa rovno preč...
ďalej - prskáš, že máš robiť piatky - čo máš v zmluve? máš tam vyslovene napísané, že piatky máš voľno? toho sa drž... nefňukaj tu, že musíš dvíhať také škatule či onaké, sama hovoríš, že máš dlhoročnú prax v tejto profesii, tak hádam si vedela do čoho ideš...
-tvoje vyjadrenie, že ty si prácu nepotrebovala, je v dnešnej dobe trochu odvážne, ale budiž, len potom neviem kam si sa hrabala, keď nemáš o dieťa postarané... poznám veľmi málo zamestnávateľov, ktorí vyjdú v ústrety žene-matke s polovičným úväzkom
-a trošku sa kroť s tým, ako dobre máš vychované dieťa, lebo samozrejme, pre každú matku je jej dieťa stelesnením dokonalosti a bezchybné, ale realita býva často iná a vhodnejšie ako hneď sa uraziť a vyskakovať je trošku sa zamyslieť, či naozaj ten druhý nemá štipku pravdy...
a vraj chlapi sú ješitní...

janka0276
23. apr 2014

@lilila65 ked tú prácu nepotrebuješ, tak tam nechod, v dnesnej dobe je isto vela ludí,, čo by tú prácu potrebovalo a prehltlo by aj to, čo ty prehltnúť nemôžeš. Nehnevaj sa, ale ja v tom nič až tak hrozné nevidím, ak budeš takáto precitlivelá, tak asi ťažko nájdeš prácu trvalejšiu, lebo dnes sú šéfovia väčšinou taký, že si musíš len zahryznúť do jazyka, bohužial :(

soniatko
23. apr 2014

@lilila65 ja som robila, si predstav, cely den bez prestavky. rano som musela chodit na 5:30, aj ked platili az od 6:00, robila som do 20tej, mala som mat hodinovu prestavku a nemala som ju. tiez bolo u nas nieco chvilu tak a za chvilu zasa inak, ale manazer musel mat vzdy pravdu.a ako tehotna som sa musela tiez teperit s krabicami a vozmi a drzala som hubu a krok, lebo som musela nejako odrobit tie mesiace, kt. mi chybali do materskej.
prepac, ale ja som tiez nepochopila, co ta urazilo. ved sef ti iba povedal, aby si si davala pozor na maleho, nijakym sposobom tym neurazil ani tvojho syna, ani teba.

koniarova
23. apr 2014

Som z toho magor. 😝 😝 😝 😝 O čom sa tu točí? 😲 😲

dobromila1111
23. apr 2014

@lilila65
Netrap sa.Sef uz asi nemal co povedat,tak trepol sprostost.Mozno sa snazil len byt vtipny,kazdopadne neries.
Najdi si inu pracu,co ta bude bavit.Pripadne si otvor vlastne kvetnarstvo a na ostatnych sa vyser.🙂

froschka
23. apr 2014

Dalsie decko co sa tvari ze je dospela zena, akoze sorry
Za prve : ked som s dietatom niekde tak dieta je pri mne a nie na ulici
Za druhe: to uz kazdy prd sa musi riesit na MK?
Za tretie: tvoj sef ma pravdu

lilila65
autor
23. apr 2014

takto vam poviem, v zivote som si uz dost zazila, no v praci som este taketo pracovne prostredie nezazila a s tymi krabicami som nikdy ani nerobila, vylozis zopar kvietkov na uputanie zakaznikov, ale to co on tam mal, cely obchod napchaty do plna, s mojou kolegynou si zacal a to len kvoli tomu aby jej nemusel platit, ved ona mi hovorila, ze uz viac ako pol roka neplati zdravotne poistenie, bo nema dost financii. a to ze zena za 12 hodin moze ist len raz na zachod je podla mna malo, no jednoducho ked som tam nastupila tak mi to vadilo, ale som si povedala, ze to vyskusam. a to ze on vobec nevie ako to chodi v kvetinarstve je vrchol, to mi az prednedavnom povedal, za kazdu malickost sa ma pytal, ze ako ma to robit, tamto robit, no je to az moc. a aby som jemu vsetko hovorila, tak to si mozem otvorit vlastne kvetinarstvo rovno. a do kvetinarstva deti normalne chodia s mamickami, ale moje dieta nebolo dnuka ale pekne sa hralo vonku.

lilila65
autor
23. apr 2014

@sissy27 este ze si to cele precitala, co som napisala, ja som tam napisala, ze viem ake je tazke v dnesnej dobe vychovavat dieta a ze nemam ruzove okuliare na ociach a viem ze realita je tvrda, tazka. a snazim sa s chlapom dobre vychovavat dieta, ale to az cas ukaze, ci je dobre co teraz robime.

lilila65
autor
23. apr 2014

a este jednu vec vam napisem, kedze sme zeny a matky, nemusime sa trapit kvoli takymto sefom, zena ma byt hrda na to, ze je matka a nie podcenovat sa. ja som sa mylila v tejto pracovnej prilezitosti, ale nebudem to trpiet, ako to trpi moja kolegyna, pricom sama mi povedala, ze ma inu pracovnu prilezitost, ale nechce mu ublizit, ale on jej moze ublizit.

anatalia77
23. apr 2014

@lilila65 to skor ta kolegyna by mala byt urazena,ak tam pracuje zadarmo,teda tak som to pochopila..

lilila65
autor
23. apr 2014

@anatalia77 presne, ale jej je to jedno, hlavne ze cosi jej niekedy da. mna kvoli dietati uz urazil aj vonku na ulici, ked som sa s malym prechadzala

dejnas
23. apr 2014

ja som furt nepochopila, čím ťa urazil ???
splietaš tu, že dvíhaš ťažké krabice, že ti nedal výplatu v deň, v ktorý si očakávala, že ti kázal dojsť do práce v piatok... že ťa upozornil, aby si dohliadala na dieťa .... 😕 😕 😕 nikde v ničom urážku nevidím....

buď sama nevieš, čo ťa vlastne štve, alebo máš - prepáč - silácke reči- ale len doma, v obývačke...
veď si otvor vlastné kvetinárstvo, keď ti prekáža, že šéf je tak strašne neschopný,
alebo daj výpoveď,
resp. si otvor ústa, ak sa ti nepáči, že ťa šéf povolal mimo dohodnutého času do práce

lilila65
autor
23. apr 2014

@froschka a v com ma moj sef pravdu, v tom ze je chlap? uzasne vsak

lilila65
autor
23. apr 2014

@dejnas nerespektoval to, ze ja vo svoj volny cas pridem si do roboty, pre vyplatu, porozpravat sa s nim pricom vie velmi dobre dobre, ze nema sa mi kto postarat o dieta v ten den, kedze ja ho mam nastarosti, kedze s partnerom sa menime pri strarostlivosti o maleho. no jednoducho ja som bola velmi nahnevana, ked na mna nakrici, bo dieta sa vonku hra o dva metre dalej, aby som sa s nim mohla porozpravat, oznamit mu, ze nemali sme dohodu o tom, ze mi prida dalsi den, kedze vedel o tom, ze som len chcela chodit vypomahat, nakoniec som tam vsetko riesila, v com on sa nevyzna. a ked nakoniec uz mal dost, tak ma chcel urazit, ze moje dieta je nevychovane. ja svoje dieta neochranujem, viem, ze dokaze byt zle decko, ale teraz nebol, len mi chcel ublizit, bo som mu povedala, ze nemozem v ten den prist. ako som uz pisala, bola to zla skusenost pre mna, uz mi je lepsie, viem aj to ze za mesiac nie som prva co od neho odisla.

quixina
23. apr 2014

...keď tam nad tým rozmýšľam... môže sa dnes vôbec vyplácať "na ruku"?
...iba ak tam robíš na čierno...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli