"Mother Friendly Job" v Bratislave

mamalina
6. jún 2012

Ahojte mamicky,

pomaly mi odsypa posledny rok na materskej a ja uz uvazujem okrem ineho aj nad pracou. Budem si hladat nove zamestnanie.
Tak, ako zamestnavatelia maju urcite kriteria pri vybere uchadzacov o pracu, ja mam tiez urcite predstavy o mojej buducej praci a aj pracovnej dobe.
Ako matka, pre ktoru je dieta prvorade si chcem najst pracu, pri ktorej sa budem stihat venovat aj dcerke.
Z mojho pohladu to znamena asi tolko, ze pracovny cas bude zhruba rovnaky ako funguje klasicka statna skolka. Cize pracovna doba od cca 8.00 - 16.00.
Malu chcem vodit aj vyberat zo skolky sama, teda, chcela by som to stihat... Plus - po praci/skolke sa jej este riadne venovat. 🙂
A tu niekde je kamen urazu.
Da sa niekde v Bratislave najst "flek" kde na vas nebudu pozerat ako na ufo, ked pracu ukoncite okolo stvrtej poobede, lebo idete pre dieta do skolky a dufate, ze tam nezostalo posledne? Ked zdvorilo odmietnete tahat so sebou sanony, aby ste mohli doma robit dalej, lebo jednoducho mate doma rodinu...
Pretoze mam pocit, ze vsetci moji znami (zatial bezdetni) ficia v praci od nevidim do nevidim, co byval kedysi aj moj pripad 😅

Mate nejake tipy, kde si hladat pracu, ktora by casovo nebola na ukor rodiny?
Mne zatial napada skolstvo (nemam na to vzdelanie) a statna sprava...

kubuliatko
6. jún 2012

ahoj. ja prave pre otvaraciu dobu v skolke uvazujem o vlastnom biznise. a v akej oblasti pracujes?

kubuliatko
6. jún 2012

firma dell je mama and baby friendly. a samozrejme skolstvo

mamalina
autor
6. jún 2012

@kubuliatko ahoj, ja mam vystudovanu marketingovu komunikaciu a reklamu. Doteraz som robila v sukromnych firmach a tam to bolo take, ako pisem... divoke 😉
a dakujem za tip o dell-e som to nevedela.
Nad akym biznisom uvazujes, ak sa mozem opytat?

kubuliatko
6. jún 2012

som mgr. fyzioterapie. tak o fyzioterapeutickom studiu. lebo v mojej sucasnej praci je to tiez s pracovnou dobou divoke

mamalina
autor
6. jún 2012

@kubuliatko tak to je zaujimavy a perspektivny smer, si myslim. to je najlepsie, mat v rukach taketo "remeslo" a urcovat si vo vlastnej praci vlastne pravidla. Drzim Ti palce, nech sa Ti to podari uspesne rozbehnut 🙂
A v ktorom meste by si chcela posobit? V BA?

kubuliatko
6. jún 2012

v ba som nejaky cas zila ale teraz som sa paradoxne za lepsim zivotom prestahovala na vychod sr. minimalna konkurencia. ale taky marketing tiez nie je zly smer

lalus
6. jún 2012

@mamalina možnosťou je aj práca na 6 hodín, hm? teda, ak by si nenašla prácu v takej firme. 😉
ja sama to tak reálne po ukončení RD vidím...na 8 hodín si to neviem predstaviť, pretože to nie je len, že o 16.00 odídem z práce, ale musím počítať čas na cestovanie, zápchy, nepredvídané udalosti a pod.... ráno detto. ak chceš byť o 8 v práci, musela by si dieťa nosiť do škôlky tesne po siedmej, čo je na vstávanie a rannú organizáciu tiež dosť skoro.
jedine, ak by taká práca bola pešo dosiahnuteľná do 20 min....neviem, aká je šanca, aby sa toto všetko splnilo, každopádne Ti to prajem 🙂

mamalina
autor
7. jún 2012

@kubuliatko to je pravda, skoro vsetci sa tahaju na zapad, ale aj na vychode predsa stale ziju ludia, ktori potrebuju nejako fungovat a necestovat za sluzbami daleko. Takze situaciu si si odhadla, len ma napada este jedna vec. Ze v Ba by si si mozno mohla za jednu terapiu zapytat asi viac ako na vychode, nie? Ci to ide cele cez poistovnu? Ale zase tam, kde nie je konkurencia pojdu aj tak vsetci k Tebe 🙂

mamalina
autor
7. jún 2012

@lalus ahoj, dakujem za tip 🙂 ano, aj 6 hodinovy pracovny cas je jedna z moznosti, ako spominas.
Tiez by som si najradsej nasla pracu v mieste bydliska, pekne na peso vsetko postihat. Krasna predstava, len... Uvidim podla situacie na pracovnom trhu a okolnosti v rodine.
Ty sa asi vracias na povodne miesto v praci, vsak? Tam je asi vacsia sanca, ze Ti zamestnavatel vyjde v ustrety s pracovnou dobou.