Motivačný list do práce

slniecko154
3. apr 2013

ahojte, ako napisat,resp. co v nom pisat motivacny list, ak ho vyzaduju spolu so zivotopisom, ked som zatial stale studentka, a teda nemam dlhodobe pracovne skusenosti, o ktorych by som mohla napisat a myslim ze jednorazove obcasne brigady nikoho nezaujimaju... citala som si rozne vzory motivacnych listov ale velka cast obsahu tvori prave opis predoslych pracovnych skusenosti. za odpoved dakujem 🙂

xlucia
3. apr 2013

@slniecko154 urcite treba spomenut tie skusenosti co mas, plus to co v akom smere mozes byt pre firmu prinosom, co pre teba znamena pracovat v tej firme... atd.

slniecko154
autor
3. apr 2013

@xlucia tak je to pozicia len na predavacku v obchode a tiez len brigadne, cize trochu nerozumiem naco im je k tomu motivacny list.. kvoli skole si zatial zamestnanie na TPP casovo nemozem dovolit, tak aj to malo by bolo fajn..

koniarova
3. apr 2013

@slniecko154 Nemusíš ho pridávať. Daj len životopis.

slniecko154
autor
3. apr 2013

@koniarova sama od seba by som ho neposielala, ale maju podmienku okrem zivotopisu aj motivacny list

xlucia
3. apr 2013

@slniecko154 aha. tak to je ine. tak to tam maju asi "skuseneho" personalistu, ktory pyta aj na upratovacku skusenosti prezidenta...

bosoriak
3. apr 2013

@slniecko154 Nevadi, sprievodny list je tvojou vizitkou, takze by som tam dala aspon "vazena spolocnost, zasielam Vam svoj zivotopis. Dovolim si vyzdvihnut svoju spolahlivost, ochotu ucit sa nove veci a flexibilitu. Verim, ze pre Vasu spolocnost budem prinosom." To som len teraz zbuchala, samozrejme tam daj to, co je pravda. Ale sprievodnym listom, ak je pekne a vecne napisany, nemozes nic pokazit. Prave naopak. Aj ked je to "len" brigada a "len" predavacka. Je to praca? Je. 🙂
Vela stastia.

simca06022011
3. apr 2013

@slniecko154 ked nemas co do motivacneho listu napisat tak ho nedavaj, mozes napisat iba sprievodny list, typu " na zaklade vasho inzeratu/... posielam svoj zivotopis... tato praca by mi velmi vyhovovala, do prace mozem nastupit od vtedy../ihned atd.

simca06022011
3. apr 2013

@xlucia no skor to videli niekde v inzeratoch ze sa to teraz tak pise :P Uz som citala aj to ze "CV a zivotopis" posielajte tam a tam :P

matozazzo
3. apr 2013

Motivacny list povie o tebe vela, ja precitam motivacny a niekedy ani nepozriem zivotopis, ale oslovi ma... Inokedy precitam a viem, ze daneho cloveka by som neprijala. netreba sa rozpisovat, len poukazat na prednosti, co mozes ponuknut a preco ta ta praca zaujala. Daj pozor na gramaticke chyby, oslovenie, stylizaciu viet, to robi vela,, niekde sa podobna tema rozoberala, pozriem a pripojim viac info, neviem, ci tam nie je aj vzor,...

matozazzo
3. apr 2013

je to tema: https://www.modrykonik.sk/forum/zamestnanie/netypicky-mail-na-personalne/

na prvej stranke som odpisovala...

A urcite motivacny list pripoj 🙂

slniecko154
autor
3. apr 2013

@matozazzo s gramatickymi chybami a pisomnym prejavom nemam vobec ziaden problem, skor ide o to, co tam vobec napisat aby to nebolo nudne ci zdlhave a kedze vela praxe nemam, aby to hned nezahodili.. ak sa ti podari najst, budem vdacna 🙂

slniecko154
autor
3. apr 2013

@matozazzo aha vdaka, rychlejsie som napisala odpoved ako som si vsimla link 😀

zarabajte
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
000010000
23. sep 2015

Motivacny list je dost dobra vec.. Mne to pomaha. Ozyvaju sa castejsie. Skus si pozriet www.motivacny-list.sk