Môže ma vyhodiť?

d198815
29. júl 2013

Dobry den, mam otazocku. od 2.1.2013 som zamestnana cez jedno agenturu v istej firme. mam narok na vsetko ako zamestnanci kamenny, teda na dovolenku, PN, OCR, paragraf proste vsetko len ked si zmysli moze ma zo dna na den vyhodit, s tym ze ma uz nepotrebuje bez vypovednej lehoty. no a otazka znie:som tehotna, moze ma vyhodit???viem ze sa mozem dat na PN a le chcela by som tam ostat tak ze ci moze nejako som mnou zametat alebo ako tehotnu ma nemoze vyhodit dakujem

lolinka2701
23. mar 2014

Tak teraz som si čitala zmluvu a som z nej dili 🙂 Napisane mam takto: Pracovny pomer je dohodnuty na dobu určitu,a to na dobu trvania dočasneho pridelenia zamestnanca s učinnosťou od 16.7.2013.Pracovny pomer je dohodnuty so skusobnou dobou v trvani 3 mesiace.A mam tu pisane aj toto : pracovne podmienky vratane mzdovych podmienok a podmienky zamestnavania dočasne pridelenych zamest.musia byť rovnako priaznive ako u porovnatelneho zamestnanca uzivatelskeho zamestnavatela.Prac.podmienkami a podm.zamestnavania su prac.cas,prestavky,odpocinok,praca nadcas,...,ochrana tehotnych zien,matiek do konca9mes.po porode,dojciacich zien,zien a muzov starajucich sa o deti a mladi.,pravo na kolektivne vyjednavanie a podmienky stravovania. Čo to prosim vas zienky znamena??

lubikan
23. mar 2014

@lolinka2701 takto.je firma, dajme tomu sa vola Amalka 🙂 a ta firma je zamestnavatelom niekolkych ludi- Skupina 1.lenze ta firma Amalka dostane nejaku zakazku na ktoru jej zamestnanci nestacia.a potrebuje ju mat hotovu do 6 mesiacov trebars.tak zavola pracovnu agenturu,ktora bude zamestnavatelom zase inych ludi skupina 2.aj v pracovnej zmluve je tak pisane,ze zamestnavatelom je ta agentura.a teda skupina 2 bude pridelena do Amalky na tych 6 mesiacov.a pocas tych 6 mesiacov pracovne podmienky platia pre obe skupiny rovnako.a po uplynuti tych 6 mesiacov ta agentura tych svojich zamestnancov skupinu 2 moze vyhodit,alebo pridelit do inej firmy alebo nechat v amalke,ak ich potrebuje dlhsie.takto to funguje s tymi agenturami.

anatalia77
23. mar 2014

@lubikan ano takto to funguje..

lolinka2701
30. mar 2014

Dkujem j tak som s toho dili 🙂

anatalia77
30. mar 2014

@lolinka2701 je to jednoduche:mas uzatvorenu pracovnu zmluvu so svojim zamestnavatelom,bud na neurcito,alebo na dobu urcitu.Ak na dobu urcitu,tak bud ti ju predlzia,alebo nie.