Môže zastávať funkciu sociálneho pracovníka osoba bez VŠ?

1inis1
2. júl 2019

Prosím vás, tie čo sa pohybujete v tejto oblasti.....Môže robiť na mestskom úrade osoba na prac. pozícií "sociálna pracovníčka" bez akéhokoľvek VŠ vzdelania? Robí tam už pár rokov a ako viem, nemá podanú prihlášku a myslím, že to neplánuje. Veľmi ma to zaujíma a ďakujem. A prosím len fakt tie, čo tomu rozumejú.

zuzka1.
2. júl 2019

Môže, závisí ci je to projektové miesto, v projektoch bývajú nastavene pravidlá, u nás sa to dá, treba sa informovať na meste, alebo ísť na zastupiteľstvo a vo vystúpeniach občanov sa pýtať, alebo na zaklade slobodného prístupu k informaciam

zzuuzziikkee
2. júl 2019

@1inis1 sociálny pracovník môže byť len osoba s VŠ vzdelaním. Stačí prvý stupeň Bc.

1inis1
autor
2. júl 2019

@zuzka1. Určite to nie je projektové miesto.

1inis1
autor
2. júl 2019

@zzuuzziikkee A čo sa dá proti tomu spraviť? Niektorí už na to začali poukazovať, ale intrigy sú intrigy....

maru33ka
2. júl 2019

Socialny pracovnik v nasich podmienkach musi mat minimalne Bc. vzdelanie v odbore socialna praca

zzuuzziikkee
2. júl 2019

@1inis1 ak nechcete o miesto prísť tak treba nastúpiť na školu externe. Viem o čom hovorím aj ja som musela. No dnes už mám Mgr. Len podotýkam odbor sociálna práca

1inis1
autor
2. júl 2019

@zzuuzziikkee A môžem na to poukázať napr. u primátora?

zzuuzziikkee
2. júl 2019

@1inis1 v akej súvislosti to myslíte? Nevien či dobre rozumiem

loginexistuje
2. júl 2019

@1inis1 a urcite je na pozicii socialneho pracovnika? lebo na socialnom odbore na mestskom urade moze pracovat aj na onych poziciach podstatne je co ma v pracovnej zmluve

natuska87
3. júl 2019

@1inis1 Na slovenských MÚ môže na akejkoľvek prac.pozícii pracovať ´človek s úplne iným vzdelaním...To bude, zrejme, o tlačenke...poznám prípad, na konkrétnej pozícii pracuje dáma s pedagog.vzdelaním a kvalifikovaná osoba, ktorá spĺňa všetky požiadavky na dané miesto, je evidovaná na ÚP a vypisuje žiadosti na mesto a nič...Niektoré samosprávy sú ako štát v štáte, alebo "rodinné podniky".Niektoré...Môžete upozorniť prísluč.primátora, ale isto, bude to beh na dlhú trať...😉

0silvia0
3. júl 2019

@1inis1 možno keď ma dlhodobú prax v danom odbore tak sa to berie podľa praxe a okrem toho nemusí mať v pracovnej zmluve uvedenú funkciu "sociálny pracovník".
Ešte pred pár rokmi robili na sociálnych odboroch mestských úradoch ženy so stredoskolskym vzdelaním, pretože nastupovali do prace ešte v časoch, keď o štúdiu sociálnej práce nebolo chýru ani slychu. Hádam by bolo nemorálne ich vyraziť kvôli vzdelaniu, ich dlhoročná prax v odbore a teréne je nenahraditeľná.

1inis1
autor
4. sep 2019

@natuska87 no veď to....s primátorom je jedna ruka.....O tom to celé je, všetko o známostiach.....☹

1inis1
autor
4. sep 2019

@0silvia0 práveže je ľahko nahraditeľná, vzdelanejšími, kompetentnejšími, a hlavne ľudskejšími, čo majú k tejto profesií vzťah....Nie že veľa obyvateľov na ňu nadáva.

0silvia0
4. sep 2019

@1inis1 odpoved po 2 mesiacoch som ani necakala. Normalne som si musela este raz vsetko precitat.
Ale ja som pisala vseobecne, nie o nejakej konkretnej pracovnicke na vasom mestskom urade na ktoru kazdy nadava. Ak si nerobi dobre svoju pracu, tak na to treba upozornit.
Ja som len pisala, ze ano, moze robit socialnu pracovnicku aj osoba bez vysokoskolskeho vzdelania...

1inis1
autor
4. sep 2019

@0silvia0 Hm, to som veru nevedela. Lebo napr. u nás v zariadení nemôže. A dokonca ani s titulom Bc. nechcú brať, len Mgr.

galioska
4. sep 2019

Tak tak, po známostiach všetko.a veľa ľudí takto pracuje a drží si miesto, ti vylúčení nemajú sancu

0silvia0
4. sep 2019

@1inis1 moja mama, ktora je uz na dochodku, robila 40 rokov na socialnom odbore mestskeho uradu a ziadnu VS nemala, ako pisem, kedysi sa socialna praca nestudovala. Tie zeny, ktore tam robili desiatky rokov mali dlhorocnu prax a nikto ich nevyhodil len kvoli tomu, ze nemaju VS. Ale nove pracovnicky, ktore prijimali, uz VS mali.

naloxon
4. sep 2019

@1inis1 Neuveríš ale môže, u nás tam sedi osoba čo pred rokov rozvážala obedy myslím že nemá ani strednú. Ľudí s VŠ tam nechcú lebo moc vidia do problematiky.

1inis1
autor
4. sep 2019

@0silvia0 To je samozrejmé, ale toto je mladá baba relat.

1inis1
autor
4. sep 2019

@naloxon Veď toto....