Môžem dať výpoveď počas maródky?

jeanien
19. nov 2015

Prosím Vás, chcela by som sa spýtať či môžem počas trvania PN dať výpoveď? Alebo musím prerušiť PN a potom dať výpoveď? Ďakujem Vám vopred za všetky odpovede...

limetka69
19. nov 2015

Mam kolegov co sli na pn a priniesli vypoved, tak pravdepodobne sa to da. Ale ja som ich nikdy nechapala, ze preco pocas pn, kes pn je platena. 🙂

bosoriak
19. nov 2015

@jeanien Mozes.

vierocka888
19. nov 2015

Ahoj. Ja som dala v práci výpoveď. V posledný deň v práci, som si pri odchode roztrhla väzivá v nohe, takže som skončila na PN. Výpoveď som dostala až po pol roku, kedy mi skončila PNka. Takže dať ju môžeš, ale reálne si zamestnaná až do konca PN 🙂 - aspoň u mňa to tak bolo 😉

nina230
19. nov 2015

Ahojte, môžem dostať výpoveď počas PN,robím sestricku u zubarky a zubarka ide do dochodku takže rusi firmu.

evittam
19. nov 2015

@nina230 Ak ruší firmu, tak ťa "nezachráni" nič....

@limetka69 Neviem, čo nechápeš ak chceli dať výpoveď tak ju dali, PN majú platenú aj napriek tomu a aj naďalej... 😉

matax
28. nov 2015

@zalka prosim ta, ked dam vypoved zo strany zamestnanca s vypov. dobou 2 mesiace a ak budem pocas tej vypovednej doby praceneschopna, zmeni sa nieco na datume ukoncenia prac. pomeru?
akoze dam vypoved 30. 11 a teda 1. 11 mi zacne plynut vypovedna doba do 31.1
a ak budem pocas tej vypovednej doby PN, tak sa ukonci pomer tiez na konci januara? alebo sa doba PN nezaratava do vypovednej doby?
napr. od 4. 12 do 17. 1 budem PN, skonci pr.pomer aj tak dnom 31.1?

Ďakujem moc

matax
28. nov 2015

mam tam preklep, tak to cele skopirujem este raz:
@zalka prosim ta, ked dam vypoved zo strany zamestnanca s vypov. dobou 2 mesiace a ak budem pocas tej vypovednej doby praceneschopna, zmeni sa nieco na datume ukoncenia prac. pomeru?

akoze dam vypoved 30. 11 a teda 1. 12 mi zacne plynut vypovedna doba do 31.1
a ak budem pocas tej vypovednej doby PN, tak sa ukonci pomer tiez na konci januara? alebo sa doba PN nezaratava do vypovednej doby?
napr. od 4. 12 do 17. 1 budem PN, skonci pr.pomer aj tak dnom 31.1?

Ďakujem moc

zalka
28. nov 2015

@matax áno skončí sa 31.1. PP .. nakolko ty si podala výpoved.

matax
28. nov 2015

@zalka dakujem veľmi pekne 😉

rainee
30. apr 2019

Ahojte, som teraz pn a tiež chcem podať výpoveď. Viem že to sa dá, otázne je, či ju môžem poslať len ako scan mailom a originál dodatočne, alebo to musí byť poštou a rozhoduje dátum pečiatky? Ak ju pošlem povedzme dnes 30.4. s tým že končím k 31.5. a zamestnávateľ si ju prevezme povedzme o týždeň to nevadí? Mám šéfov zahraničných čo sem chodia malo.