Môžem dať výpoveď zo dňa na deň ak mám malé dieťa?

mitinka
21. nov 2007

caute baby som 1 rok na materskej a pracujem uz pol roka chcem vediet ci mozem dat vypoved z jedneho dna na druhy alebo mi musi plynut 2mesiace,...???vdaka za kazdu odpoved

mmaarrttiinnaa
19. máj 2011

@gapa Dobry den ja sa chcem spytat som ma rodicovskej dovolenke chcela by som ist na brigadu cez leto ale k mojmu zamestnavatelovi je to mozne ? Chcem tam odrobit len jul august a potom dalej pokracovat v rodicovskom nemate niekto skusenost neviete mi poradit?Dieta bude doma s otcom

gapa
20. máj 2011

@mmaarrttiinnaa
to nie je problém, ak robíš na dohodu.

mmaarrttiinnaa
20. máj 2011

@gapa takze nevadi ak mam riadnu pracovnu zmluvu na dobu neurcitu som na rodicovskej dovolenke drzia mi miesto a ja pridem na 2 mesiace na dohodu odrobit .ďakujem za odpoved

gapa
20. máj 2011

@mmaarrttiinnaa
nevadí, aj ja som robila. Len mi dali inú nápln ako v pz.

mmaarrttiinnaa
20. máj 2011

@gapa velmi pekne dakujem za odpoved

gani
23. máj 2011

@mery.maja ahojky prosím ta našla si na to odpoved? tiež riešim či možem ist na polovičny uväzok a dieta nechat u starých rodičov a neprist o tych 190 €...

agatkak1
23. máj 2011

@gani Ahoj, aj ja sa musim vratit do prace, ale zatial som sa dohodla len na polov. PP (alebo dohodu) a vraj o rodicovsky nepridem.

gani
23. máj 2011

@agatkak1 ved prave že aj ja mam len take "ževraj" informacie ale rada by som si bola ista na 100% zajtra sa mám dohodnut a dnes som už úrad nestíhala a tiež chcem ist na polovičny úväzok

agatkak1
23. máj 2011

@gani Urcite neprides. Na personalnom mi to preverovali na socialke - to bola moja podmienka navratu do prace. Treba sa len rozhodnut ci nastupit na polovicny (platis odvody) alebo na dohodu (neplatis odvody)

gani
23. máj 2011

@agatkak1 takže v tom pripade je lepši ist na dohodu?

agatkak1
23. máj 2011

Pokial sa mozes dohodnut, tak ano. Ale zase na druhej strane, ak ti zamestnavatel vyplaca nejake rocne odmeny (dovolenkovy, vianocny ....) tak na tie narok nebudes mat. A kde das malu dcerku ak sa smiem opytat? Ja to prave zacinam riesit a vsetko sa mi zda neprijatelne - neviem si predstavit, ze maly bude s nmiekym inym ☹

agatkak1
23. máj 2011

@gani Pokial sa mozes dohodnut, tak ano. Ale zase na druhej strane, ak ti zamestnavatel vyplaca nejake rocne odmeny (dovolenkovy, vianocny ....) tak na tie narok nebudes mat. A kde das malu dcerku ak sa smiem opytat? Ja to prave zacinam riesit a vsetko sa mi zda neprijatelne - neviem si predstavit, ze maly bude s nmiekym inym

gani
23. máj 2011

@agatkak1 no ja malu nechavam s mojim otcom teda dedkom...ten sa vie postarat aj navarit aj prebalit a ma to vlastne nacvičene...už si to vyskušal pri staršej dcerke. Ale malá je nanho zvyknuta, ked sme išli na nakupi bola snim a tak si zvykla...Skus to najprv tak nechaj malého tomu kto by sa mal o neho starat na pár hodín a uvidš ... ja som robila na smeny vychadzalo mi to možno 5 dennych a 5 nočných 12 hodin. služieb do mesiaca takže to sa dalo...no neviem aku maš pracu ty a ako často by si bola od maleho preč

agatkak1
24. máj 2011

@gani Urcite si bude musiet maly zvyknut, chudatko moje ☹ Budem robit na polovicny, ale este som sa nerozhodla, ci budem chodit kazdy den, alebo napr. 3 dni a potom 2 doma. Hrona predstava .... nechapem ako si niekto najme cudzie dievca/zenu a z jedneho dna na druhy necha babo s nim .... 😝

ducci
6. jún 2011

ahojte, chcem sa opytat, moze sa od 1.1. legalne robit aj popri materskej dovolenke? a aj pre ineho zamestnavatela ako pred nastupom na MD? a ako je to najvyhodnejsie (ked chcem robit len par hodin?) - na dohodu? Je tam nejake obmedzenie tykajuce sa poctu hodin? dakujem pekne za odpovede 🙂))

27emilka5
21. aug 2015

Som na materskej a som riadne zamestnana nemam deti kde nechat 1,5 r 5r 6 r ide mi do skoli mema sa o nu kto starat musim dat vipoved z prace poradte musim dat 2 mesacnu vipoved

majusqa77
21. aug 2015

@27emilka5 bud dohoda o skonceni pracovneho pomeru - ak zamestnavatel suhlasi, alebo vypoved s vypovednou lehotou

eeffka
21. aug 2015

@27emilka5
@majusqa77
ja si myslim podla veku deti ze nie si na materskej ale mas moznost ist este na rodicovku ...
podla zákonníka prace im oznais písomnou formou mesiac vopred opatovny nastup na rodicovsku dovolenku. mesiac ti mozu robit prieky ale to sa daj vypisat s detmi a mas po probleme. V ziadnom pripade nedavaj a nepodpisuj vypoved !!!

27emilka5
30. aug 2015

@eeffka dakujem