Môžem dostať v tehotenstve výpoveď?

susika
17. feb 2007

ahojte baby. prosém vás poradte, ak niektorá sa v tom vyzná.som v 10 týždni tehot. a akurát som našla inzerát v novinách od mojho zamestnávateľa na moju pozíciu. može mi zamestnávateľ dať výpoveď pokial ešte nie som na materskej ale som tehotná?viem, že pokým som PN, mi ju dať nemože. desím sa toho ak mi PN skončí, čo bude potom.Nemám ani vychádzky, lekár síce povedal, že nie som riziková, ale na začiatku som mala nejaké problémy, tak aby sa to nezopakovala. Najhoršie je, že nemám ani vychádzky a partner robí v zahraničí, takže nákupy a podobné veci sú nulové, iba požiadať rodičov a tý bývajú 20 km odo mna.prosím vás poradťe. Idem ešte mrknúť nejaký zákonník práce, či tam niečo objavím. ďakujem🙂))

kacenka1111
15. okt 2011

@strihalka aha, to je dobry napad poslat to doporucene, dekuju🙂 takze klasicke osvc pri zakladnich zalohach se nevyplati? tedy se pichnout na UP? bude mi pak neco vypocitano?

aprilovky2012
15. okt 2011

@kacenka1111 nemas za co🙂
Up?je co?jsem nejak vypadla z ceskych zkrateka to tam nejsem rok🙂

kacenka1111
15. okt 2011

@aprilovky2012 UP urad prace 😅 jsem to napsala zle🙂 no ale ted jsem se docetla, ze kdyz ted skoncim pichnu se na pracak, mam smolika a muzu si zvolit jen ctyrletou variantu rodicovske, je to pravda? pokazde ctu neco jineho ( nerikam ze tady ale jnde na netu ) a jsem z toho tumpach🙂 a moc diky za pomoc, je to blazinec:.-)

aprilovky2012
15. okt 2011

@kacenka1111 jaaaj, ted jsem si vsimla ze i ja tu delam blazenec pokazde jinej nick🙂sravuji totiz stranku pro aprilovky , co teda budem rodti v apprili, jinak jsem strihalka🙂)))
no nevim moja ja je to s pracakem, ale na nej bych moc nevsazela, je to jen socka, a ta ti neda nic dobreho..to by tam pak byl kazdy

kacenka1111
15. okt 2011

@aprilovky2012 no me nejde ted o podporu, spis bych potrebovla vedet - na materskou asi nebude narok diky pracaku a automaticky dostanu ctyrletou rod., ze? a pak teda 7.800 (nebo kolik ) a od 9. mesice jen polovinu? jde mi o to, jestli vubec dostanu nejaky penize na rodicovsky, ja uz blaznim 😀 myslim, ze ty ji mi odpovidala tenkrat podle toho nicku 😲

kacenka1111
15. okt 2011

@aprilovky2012 ted jsem se jeste docetla______Rodičovský příspěvek (dále „rodičovská“) doznal výrazných změn už pro rok 2011. Výrazně si touto změnou pohoršili ti (spíše ty), kterým nevzniká nárok na mateřskou (klasicky nezaměstnaní, ale i studentky nebo OSVČ, které si neplatily dobrovolné nemocenské pojištění). __________ takze kdyz budu na UP - jen 4leta a bez materske, pokud budu OSVC - pak si muzu vybrat a kolik musim platit na ZP a SP?

aprilovky2012
15. okt 2011

@kacenka1111 moja to se musis nekde opitat, ja jsem ted prvykrat tehule a jeste tu na slovensu, takze ja jen trochu poradila la evic neusim☹

kacenka1111
15. okt 2011

@aprilovky2012 aha 🙂 stejne diky moc i tak 🙂 tak preju hodne stesti 🙂

stanka77777
11. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí. V druhom z nich je samostatná kapitola venovaná ochrane tehotných žien, zamestnankýň na materskej dovolenke a zamestnankýň a zamestnancov na rodičovskej dovolenke vo vzťahu k ukončeniu ich pracovného pomeru výpoveďou či okamžitým skončením pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

hovnivalek
22. dec 2013

Ahojte vie mi dakto poradit ako oznamit zamestnavatelovi v ceskej republike ze som tehotna?neviem ci su tam take iste paragrafy ako u nas.dakujem