Môžem dostať výpoveď keď som PN a tehotná?

tina610
13. okt 2008

Ahojte!
neviete mi prosim poradit, ci ma zamestnavatel pravo nepredlzit so mnou zmluvu, nakolko som tehotna a este aj na PN-ke? Zmluvu mam len na dobu urcitu do 31/10/08. /nakolko som tento rok menila zamestnanie/. A ak mi ju nepredlzi, potom co? Ako mam dalej postupovat? Prosim Vas o radu, ktora viete, poradte! 🙂 Ake mate skusenosti Vy?

P.S. Peniazky pocas PN - cast vyplaca zamestnavatel /prvych 10 dni/ a zvysok uz dostanem od socialnej poistovne, vsak? /pretoze od zamestnavatela mi prisla smiesna suma/, tak dufam, ze peniaze zo socialky chodia zvlast??!!!! Predtym som nikdy nebola tak dlho PN, takze to neovladam ☹

donna11
2. okt 2014

@vervaka si v skusobnej dobe, takze vypoved ti dat moze, na ziadne odstupne narok nemas, akurat vypoved ti moze dat po ukonceni PN, pocas nie myslim.Ja by som nerusila PN, naco?

donna11
2. okt 2014

@vervaka a vobec za ni nechod, vybav si opat PN a neries.vypoved ti da po skonceni PN.

vervaka
2. okt 2014

no mne povedal, že mi výpoveď nemôže dať keď som na pn. preto som ju zrušila aby mi ju dať mohol. Lenže teraz viem že zbytočne. a neviem čo ďalej.

donna11
2. okt 2014

@zuzana7891 netreba riesit, socialke trva dlhsie, kym poslu rozhodnutie 🙂

donna11
2. okt 2014

@vervaka utekaj za dr, nech ti PN vypise a zmestnavatelovi ju odnes al posli..zamestnavatel po tebe nemaco ziadat ukoncenie PN z tohto dovodu..zamestnavatelom sa vobec nezapodievaj, ked ma takyto pristup.

vervaka
2. okt 2014

@donna11 lenže nebude to hlúpe ísť znova na gyndu? a potom ísť za ním povedať že v pn pokračujem? ja už sa totižto cítim ako debil

jaja018
2. okt 2014

@vervaka naspäť na pn. V ziadnom pripade nedavaj ty vypoved. Este k tomu keď takto sa vyhovara vytáča. Este dnes k dr pre pn

donna11
2. okt 2014

@vervaka nemusis sa tak citit, dr vysvetlis,ze ta zavadzal zamestnavatel a hotovo..tak sup vypisat pn. 🙂

vervaka
2. okt 2014

a nebude to divné, že som ju včera ukončila a dnes znova? sorry za blbé otázky, ale vôbec neviem čo robiť :/

donna11
2. okt 2014

@vervaka nie..zabijas tu akurat cas..utekaj po pn

jaja018
2. okt 2014

@vervaka blbe neblbe tvoj stav sa za noc mohol zmenit 🙂

zuzana7891
2. okt 2014

@donna11 aha,tak ok,dakujem 🙂

katarina239
15. dec 2015

prosim aj ja o radu som v 5tom tyzdni tehu ale moj zamestnavatel mi nema ako ulahcit lahsiu pracu pretoze robym u sukromnika je nas malo niekedy robyme po samej a rano chodi vela bedny s tovarom mesa 20az 30kg bedne tie treba z chladiaka poprehadzovat podla datumu je to narocne pre jednu osobu a teraz ked som tehu sa bojim o babo inu moznost nemam len ist na pn zmluvu mam do konca roka ak potiahnem marodku do MD ci nepridem o neake peniaze ked mi da vypoved budem dalej dostavat nemocenske?a potom co na dostavanie materskej budem potrebovat papier o skoncen prac. zmluvy a kued ukoncim pn tak asi odrazu dostanem vypoved ci ked mi skonci zmluva

evittam
15. dec 2015

@katarina239 Ak máš zmluvu na dobu určitú - t.j. do konca roka, tak ti vtedy aj skončí-nezáleží či si tehotná, PN,.....A ak spĺňaš podmienky nároku na PN, MD tak o níč neprídeš.

hehehehe
4. jan 2016

Ahojte chcela by som sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s oznámením tehotenstva zamestnávateľovi keď som zamestnaná cez agentúru. Ako postupovať? Za odpovede ďakujem

evittam
4. jan 2016

@hehehehe Tak isto ako aj keby si nebola zamestnaná cez agentúru - oznámiš to svojmu zamestnávateľovi, ktorým je v tomto prípade agentúra. 😉

hehehehe
4. jan 2016

@evittam áno ale ja by som potrebovala aj iné zaradenie na prácu a s tým oni nič nemajú

evittam
5. jan 2016

@hehehehe Ja ťa chápem - kamarátka je v tej istej situácii - len ako som už napísala tvoj zamestnávateľ je agentúra......

hehehehe
5. jan 2016

@evittam vďaka za odpoveď. A ešte by som sa chcela spýtať ako reagovali na to v tej agentúre? Ďakujem

evittam
5. jan 2016

@hehehehe Nemáš za čo. A netuším-nebola som s ňou....

hehehehe
5. jan 2016

@evittam nevadí aj tak ďakujem 🙂