Môžem ísť do práce, keď mi ešte neskončila očr?

lolinko
6. dec 2016

Ahojte
Idem si k Vam po info
Ostala som doma so synom na OCR a na kontrolu ideme v utorok o tyzden. Hovorila som pani doktorke, ze ked moze nech mi OCR ukonci v piatok nakolko cez vikend moze byt so synom manzel alebo rodicia. No neukoncila a povedala ze uvidime na kontrole.
Tak moja otazka znie, mozem ist do prace cez vikend aj ked mam OCR?
Chcem podakovat vopred
A zaroven poprosit niektore mamicky a aj oteckov aby ma tu neurazali.

janulabb
6. dec 2016

ak máš OČR nik ťa nekontroluje, či si doma, alebo nie 🙂

majusqa77
6. dec 2016

no, podla mna ked mas ocr by si do prace nemala

sunnytt
6. dec 2016

myslim že nie, sice je pravda ze ta nikto nekontroluje ale aj v socialke si nahlasena ako ocr( podopodobne ako pri pn) takze nemozes sucasne poberať aj plat. jedine ze by si robila niekde načierno alebo sa dohdola so zamestnavatelom ze ti odpracované hodiny preplati v inom miesaci ako nadcas

svetkaadamko
6. dec 2016

@lolinko ja ťa nechcem ani uraziť, ani sa ťa dotknúť, ale mne sa veľmi "páči", ako niektoré mamičky sa opýtajú bez hanby takéto podľa mňa citlivé otázky. To taká moja vsuvka.
A k téme - presne ako píšu baby, si nahlásená v sociálke, že si na OČR (keďže ti ju aj zaplatia), takže určite nemôžeš mať tie isté dni odpracované, jedine, že pôjdeš na čierno. Je pravda, že OČR-ky sa nekontrolujú, ale mne osobne by to bolo trochu proti srsti. Mala si viac hučať do lekárky, nech ti ju ukončí.

majusqa77
6. dec 2016

@svetkaadamko tak vies, mozno to lekarka brala tak, ze kto by uz len siel cez vikend do prace.. ..hlavne ak "nemusi".. dost nezvycajny jav podla mna 🙂

svetkaadamko
6. dec 2016

@majusqa77 veru 🙂 mňa sa napríklad naposledy pýtala lekárka, či robím aj cez víkendy, že ako mi má dať OČR, aby mi to lepšie pasovalo 🙂 tak ale jasné, že nie každá pozerá na to, a urobí si podľa seba.

lolinko
autor
6. dec 2016

Dakujem za info.
Nie nepracujem na cierno. Pracujem ako predavacka a mame otvorene aj cez vikend.

maminkasisa
6. dec 2016

neviem, ako by to poriesil zamestnavatel papierovo.... mas OCR, iba ak by Ta vyplatil na ruku, alebo vramci nadcasov....

stastnablcha
6. dec 2016

ahoj. myslim ze doktorka ta alebo prepocula, alebo ti chcela dobre... lebo aj pocas vikendu mas 55 percent.... do prace mozes, ale do vyplaty nech ti daju za tie 2 dni odmenu a nie plat. aj ked je to v principe podvod..

moonlight1210
6. dec 2016

Este by ta mohol zamestnavatel nahlasit, ze si predcasne ukoncila ocr, kedze budes mat "cviknute" v praci. Ale neviem co na socpoist. Ci ti len ukoncia prv ocr a tie dni nepreplatia (tym by si dosiahla to co si chcela - skoncit skor ocr) alebo ci su z toho aj nejake dosledky.

danka1809
13. apr 2021

Ja mam iny problem
Prosim viete mi poradit co teraz
Syn mal uraz oka a som s nim na ocr do konca tyzdna
Ale uz cez vikend sa mal velmi dobre a dnes isiel do skoly /trval na tom mali nejake sutaze zaujimave/
Isla som k pediatrovi ze to chcem ukoncit ale neordinoval😩 /mal nejaky surny pripad mimo ambulancie/
Ta co ho zastupovala povedala ze mi to ukonci zajtra on
A dnes premyslat ze co ked to skola nahlasi
Ze bol v skole
Nemozem mat z toho problem
Ako to nahlasuju na zaciatku ocr ci na konci do socialky ci lekarke
Netusim ako to funguje sme na ocr 1x😔

danka1809
14. apr 2021

@moonlight1210 prosim vies mi poradit

klip0
14. apr 2021

@danka1809 neviem ako zs ale ms nahlasuju socialke ktore deti boli v skole, ked s nim este mas ocr nemal ist do skoly, ale s tym uz teraz nic, pravdepodobne nic z toho nebude

stanulienkat
14. apr 2021

@danka1809 PN aj OCR sa dá ukončiť aj spätne

janka54321
15. jún 2022

@danka1809 môžeš sa spýtať, ako to nakoniec dopadlo?