Môžem ísť na maródku v 23. týždni?

katus9111
15. apr 2018

Chcela by som sa informovat.som v 23.tyzdni a zamestnavatelovi som povedala ze 28.4.koncim.mozem ist na marodku od 30.4.?

liz_lemon
15. apr 2018
katus9111
autor
15. apr 2018

A to on za mna plati odvody az dokedy?nemoze mi ukoncit zmluvu?

evittam
15. apr 2018

@katus9111 Si mu oznamila,ze koncis?! S čím?! PP pokial nie si v skusobnej dobe mozes skoncit jedine vypovedou - výpovedná doba alebo dohodou o skonceni PP-musi zamestnavatel suhlasit.
Pokial to tvoje "končím" znamena,ze ides na PN tak nie, nemoze s tebou ukoncit PP pokial si riadne pisomne oznamila tehotenstvo.

evittam
15. apr 2018

@katus9111 Pocas PN,MD, RD za teba zamestnavatel odvody neplatí, ani nema preco. Si poistencom štátu. Ty by si platila svojho zamestnanca za žiadny vykon?!

wokokoza
15. apr 2018

Nechápem, ako si mala vôbec postavenú zmluvu, skončiť z jedného dňa na druhý to sa ti asi len tak ľahko nepodarí

evittam
15. apr 2018

@wokokoza Nikto nevie ako si ona to svoje "končím" predstavuje a ako to vôbec mysli. Ale ak sa obava vypovede zo strany zamestnávateľa tak to vidim tak ako som uz napisala-chce len nastúpiť na PN.
Tak ci tak plati co som uz napisala.

katus9111
autor
15. apr 2018

Mam zmluvu na polovicny uväzok.a proste som sa s nim dohodla ze vtedy a vtedy koncim s pracou,on s tym suhlasil.a vie o tom ze som v tom,aj som davala ekonomke ofoteny tehotensky no hovorila,ze jej to netreba.iba jal pojdem na matersku,tak potom jej mam doniest zaciatok materskek

evittam
15. apr 2018

@katus9111 Velka chyba. Nemas nic potvrdene,ze zamestnavatel vie o tom,ze si tehotna, cize vôbec sa na teba nevztahuje ochrana tehotných podla ZP! Okamzite si napis oznámenie o tehotenstve, prilož kópiu prvej strany tehuknizky a daj si potvrdit prevzatie. Prepac, si pekne hlupa-ako tehotna si chránena pred vypovedou, plus mozes mat kolko len chces vysetreni a musia ti to preplatit ako "paragraf". Cize zamestnavatel ti nemôže dat vypoved a ak podpises dohodu o skončení PP tak len vo svoj neprospech.
A to co tvrdi ekonomka ignoruj.

katus9111
autor
16. apr 2018

A ked mam zmluvu na dobu neurcitu?a koncim 28.4.?nemoze ma vyhodit

evittam
16. apr 2018

@katus9111 S čím "končíš"?! Dala si výpoveď, dostala si výpoveď, podpísali ste dohodu o skončení PP?! Prepáč, ale stále tu "melieš" o nejakom skončení. Tak ak si skončila tak už si skončila a nie výpoveď ti dať nemôže.

mijo53
16. apr 2018

@evittam mala by si pochopiť, že tu ženy žiadajú o pomoc, lebo v mnohých veciach nemajú jasno a ty ich častuješ, že sú pekne hlúpe? Keď vieš, tak poraď, usmerní ich citlivo a nie tak arogantne, veď ak by to vedeli, nežiadali by o radu, všimla som si, že tebe sa často stáva, že si ostrá

mijo53
16. apr 2018

@katus9111 a ty prečo chceš ukončiť, keď máš zmluvu na dobu neurčitú, veď si len poškodíš

bibiankaka
16. apr 2018

@katus9111 čo najskôr písomne oficiálne oznám zamestnávateľovi že si tehotná - aby ti ostalo potvrdenie. Ak si na neurčito nemôže ťa už potom vyhodiť. Potom sa môžeš rozhodnúť či dáš výpoveď ty, či pôjdeš na PN, alebo ostaneš do MD pracovať.

deeena
23. apr 2018

Nemusíš končit. Môžeš ísť na rizikové pn,alebo keď pôjdeš na md dáš mu papier že od toho dátumu nastupujes. Podľa zmluvy tpp ťa nemôže vyhodiť,keď si na dohodu to je iné nemusí ti ju predĺžiť tým pádom ti ukončí pomer. Ja som pri oboch deťoch tak skončila mala som zmluvu na dohodu. Hlásiť sa na úrad nemusíš až keď budeš žiadať o príspevok na dieťa,a o prechode z materskej na rodicovsky