Používame cookies. Viac informácií tu. OK
ywana
26. jún 2012

@zsabooo Napísala si veľmi málo informácií, ale predpokladám, že poberáš opatrovateľský príspevok z ÚPSVaR-u. Aby si získala tento príspevok musela si poukázať, že sa o svoju matku celodenne a riadne staráš. Brigádovať v podstate môžeš, práca však nesmie narúšať tvoju celodennú a riadnu starostlivosť. Ak však tvoja matka poberá aj nejaké kompenzácie, dávaj pozor na výšku príjmu, aby si neprekročila trojnásobok životného minima.

PS: na toto dávaj veľký pozor, lebo každá zámienka dobrá, aby ti opatrovateľský odňali...mohli by argumentovať, že ked máš čas na prácu, nestaráš sa celodenne...

timea4
28. jún 2012

ahoj,ja tiež opatrujem babku a môžem robiť na dohodu 4 hodiny denne,nie dve...len musíš ísť spísať na obecný úrad splnomocnenie kto sa ti bude starať na tie 4 hodiny o matku,viem to lebo som to vybavovala minulý rok,nerobia z toho žaidnu vedu,len potom musíš nosiť vždy do neakého 5.dňa v mesiaci koľko si zarobila...nemôže ti presiahnuť 300eur plat...ja som si tiež myslela že môžem robiť len 2hodiny denne ale na ÚPSVaR mi povedali že môžem 4 hodiny denne...

yannayka
13. aug 2013

zaujimalo by ma ako to je z odvodmi pri opatrovatelskom prispevku a zaroven praci na dohodu - obcas -mozno dvakrat do tyzdna na styri hodky pocas jedneho mesiaca -plati ich za mna stat a aj zamestnavatel alebo sa treba odhlasit a potom znova prihlasit?

tatolu
13. aug 2013

@yannayka toto nie je diskusia, asi Ti tu nikto neodpovie...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli