Môžem pracovať na zmluvu počas rodičovskej dovolenky?

michaela45
24. apr 2014

Ahojte mám na vs otázočku som na rodičovskej dovolenke a kedže máme menšie problémi s financiami a chceli by sme sa osamostatniť tak si chcem nájsť prácu len neviem či môžem poberať aj rodičovský príspevok a aj pracovať na zmluvu a dostávať výplatu 🙂 Môžete my s tým niekto poradiť?

slavka034
24. apr 2014

môžeš samozrejme pracovať a aj poberať rodičovský príspevok) Na ten máš nárok až do dovŕšenia 3 rokov dieťaťa) Len ak si sa prihlasovala na dôchodkové poistenie v Sociálnej poisťovni,tak musíš podať odhlášku z dôchodkového poistenia,keď nastúpiš do práce)

navan
24. apr 2014

mozes pracovat aj poberat rodicovsky. nie su obmedzenia.

luslus
24. apr 2014

@slavka034 keby potom znovu otehotnela vymeriavaci zaklad na matersku bude rovnaky ako pri prvom dietati alebo sa bude pocitat z novej prace pocas rodicovskeho,

slavka034
24. apr 2014

@luslus z novej práce) pretože skončí obdobie prerušenia platenia nemocenského poistenia a nastupuje nové obdobie)

luslus
24. apr 2014

@slavka034 aj v pripade, ze by som pracovala na ciastocny uvazok alebo dohodu?

slavka034
24. apr 2014

@luslus aj v tom prípade,pretože aj z dohôd o vykonaní práce alebo dohôd o pracovnej činnosti sa platia odvody do SP)) v tom prípade,ak vyjde nižšia suma materskej ako je štátom daný rodičovský príspevok ,tak UPSVaR dopláca materskú do výšky rodičovského..príklad..materská vyjde 168 eur ,UPSVaR doplatí 35 eur 🙂

luslus
24. apr 2014

@slavka034 dakujem 🙂