• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môžu dať výpoveď počas PN ak ju neoznámim písomne?

3. novembra 2008 
Ahoj gapa, chcem sa opýtať 1 vec: Môžu dať človeku výpoveď zo zamestnania, ak bol na pn-ke a neoznámil to do 3dní, /teda nie písomne, len po kamaratovi/? Záleží či bol zamestnaný na dobu určitu alebo neurčitú, či je to v tomto prípade jedno?
2. nov 2008 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie som sice gapa.. ale.. podla mna..
v zakone nie je presne uvedan lehota dokedy musi zamestnanec nahlasit PN a odovzdat prislusne tlacivo zamestnavatelovi.. ALE... vela firiem.. aj my mame toto osetrene.. internymi smernicami.. kde mame napisane ze je to povinny urobit do troch dni.. a ak to neurobi tak je to brane ako porusenie pracovnej discipliny.. na zaklade coho moze prist bud ku krateniu platu alebo aj k vypovedi..
pred nastupom do zamestania musi byt zamestnanec pouceny a podpisat o tom papier..
to ci je zamestani na dobu urcitu alebo na neurcitu nehra rolu...

podstane je ci ide nahodou nie je v skusobnej.. dobe.. ci mu nema koncit doba urcita.. neda sa to tak jednoznacne povedat...
podstatne bude.. ci maju tieto interne smernice.. ci podpisal poucenie ze bol s nimi oboznameny.. a aj to ake sankcie tam maju uvedene za ich porusenie..
2. nov 2008 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anib, ako písala lienočka, tak si treba pozrieť interné smernice. Ak také niečo vo firme nie je, tak platí zákonník práce. ja som tiež nemala rada, keď mi niekto nosil maródky neskoro. Zamestnávateľ má právo vedieť, čo sa so zamestnancom deje. A vždy je dobré takéto veci doručiť osobne, prípadne zavolať nadriadenému hneď v ten deň, že nastupuješ na PN, a že papier pošleš s pánom XY.... Ale myslím, že na výpoveď to nie je...
2. nov 2008 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to ako písu kočky,
a záleží výpoved podla ktorého paragrafu a odsteku myslíš.
podla ZP si počas PN v ochrannej dobe, počas ktorej ti nemôže dať zamestnávatel výpoved okrem nejakých výnimiek napr.
§ 63 ods.1 písm a) rušenie firmy alebo jeho časti
§ 63 ods.1 písm e) ak ide o nemej závažné porušenie prac.disciplíny, ak bol v posledných 6-tich mesiacoch v súvislosti s porušením prac.disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede
...
3. nov 2008 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak si v skúšobnej dobe - môže, podľa § to je totiž SKONČENIE PRACOVNÉHO POMERU, nie VÝPOVEĎ. Viem, hra so slovíčkami, ale je to tak. Inak počas PN môže dať výpoveď len ako písala gapa.
3. nov 2008 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ďakujem Vám všetkym, krásny večer :slight_smile:
3. nov 2008 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok