Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Musím dať výpoveď dva mesiace vopred?

baculka35
7. júl 2015

Vie mi niekto prosun poradit.rada by som odisla s prace.mam zmluvu do konca roka.vypoved by som musela dat 2mesiace vopred?alebo hocikedy?dakujem za rady

bonaqa2013
7. júl 2015

Alebo sa dohodneš so zamestnávateľom a pôjdeš hneď, alebo výpoveď 2 mesačná....

alenah31
7. júl 2015

pokiaľ si v tej práci menej ako jeden rok tak výpovedná doba je jeden mesiac inak sú to dva mesiace. Výpoveď dohodou neexistuje, existuje len dohoda o ukončení prac. pomeru - tam záleží na tom či to šéf podpíše alebo nie nakoľko pri dohode je potrebný súhlas oboch strán.

monikaced
7. júl 2015

Je to tak ako pise alenah31, bud sa obidve strany dohodnete a ukoncit mozes aj okamzite, alebo 2 mesiace od prveho dna nasledujuceho mesiaca ked si dorucila vypoved (ak si v praci viac ako 1 rok). Cize ak das vypoved 8.7., tak vypovedna doba august + september. Od 1.10. si volna.

gabrielaslivkova
7. júl 2015

Ak máš zmluvu do konca roka a k tomu dátumu chceš skončiť, nemusíš dávať výpoveď, stačí len informovať, že nechceš predĺžiť zmluvu. Ak chceš skončiť hneď, skús dohodu o ukončení pracovného pomeru (aby ťa zamestnávateľ pustil hneď), alebo výpoveď s výpovednou lehotou plynúcou od prvého dňa v mesiaci nasledujúcom po mesiaci, kedy si výpoveď dala - ak robíš menej ako rok, lehota je 1 mesiac, ako robíš viac ako rok, lehota je 2 mesiace.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli