Musím dať výpoveď, keď sa chcem počas RD zamestnať v inom zamestaní?

nany100
9. júl 2011

Ahojte, mám v tom trochu nejasno...som do apríla 2012 na RD, ale po ukončení RD som chcela zmeniť zamestnanie, v ktorom som na dobu neurčitú. Naskytla sa mi možnosť pracovať už teraz od septembra na pol úväzku, ale pani z odd. PaM mi tvrdí, že musím dať výpoveď zo svojho pôvodného zamestnania. Myslela som, že mi tak stačí urobiť až v apríli bud.roka. A ešte jedna vec, stále plánujeme aj druhé mimi, zatiaľ sa ale nedarí. Ako by to však bolo s materskou, keby som k 1.9.2011 dala výpoveď a náhodou otehotniem...platilo by, že pokiaľ som ešte na RD, tak by som mala nárok na materskú z predpokladaného príjmu v pôvodnom zamestaní alebo by sa mi to rátalo nanovo už z druhého zamestanania? Tam budem mať zatiaľ zmluvu na pol úväzku na dobu určitú (jeden školský rok). Ďakujem vopred 😉

dari
9. júl 2011

ci musis to by som aj ja rada vedela 🙂 tiez som zamestnana na dobu neurcitu a pocas RD som zacala pracovat na dalsi prac.pomer a teraz som opat na MD a mam dve zamestnania, ja som nechcela prist o RD tak som v predchadzajucom zamestnani nedala vypoved. i ked vsade na uradoch zo mna vacsinou nechapali... 🙂

nany100
autor
11. júl 2011

o RD neprídeš, lebo ten dostáva každá mamina...aj nezamestnaná...a ten druhý prac. pomer máš na dohodu, či je to normálna zmluva na dobu určitú alebo neurčitú? A v druhom zamestnaní im to nevadilo keď si nedala výpoveď u prvého zamestnávateľa?
Hm, dúfam, že sa nájde niekto, kto mi teda poradí 😕 😉

sima1979
11. júl 2011

aj ja potrebujem radu. ak sa počas rodičovkeho príspevku zamestnám ale zamestnávateľ ma prepustí napr. po 2 týždňoch, tak mám nárok na vyšší príspevok (podľa výšky platu samozrejme) ? vzhľadom k tomu, že za mna zaplatil odvody, alebo budem nadalej dostávať 190,10 Eur?

seminkads
11. júl 2011

@sima1979 ale ved vyska rodicovskeho prispevku je jednotna,ci sa mylim?

sima1979
11. júl 2011

ano je, to viem... lem som niečo počula o tom, že ak sa počas RD vrátiš naspäť do zamestnania a on ťa prepustí, tak máš nárok na zvýšenu dávku po dobu 1/2 roka, podľa platu samozrejme. ževraj to platí niekedy od teraz ... ale to je asi nejaký blud, bo som to nikde nenašla...to mi volala bývalá kolegina, ako počula sa rozprávať istú p.riaditeľku jedného UPSVAR a radila to dalšej kolegini, ktorá má dcéru na RD... ak niečo zistím presnejšie dám vedieť... jedná sa totiž až o nejakú mesačnu max.
sumu cca 1100,- EUR !!!!

seminkads
11. júl 2011

@sima1979 potom daj vediet 🙂

dari
11. júl 2011

@nany100 teraz nie, ale bolo obdobie ked mamicky nemohli pracovat + dostavat rodicovsky
obidva pracovne pomery su normalne na zmluvu a dobu neurcitu. v druhom zamestnani som sa pytala ci musim dat vypoved a ukoncit RD - nakolko to odo mna nevyzadovali, tak nie.
takze ja to tak mam, len teda ked som behala po uradoch vacsinou nerozumeli, preco to tak mam...ale to mna uz netrapi 😀 nikde som sa nedopatrala, ze nemozes mat sucasne 2pracovne pomery...

lili_mia
11. júl 2011

@sima1979 tak na takúto možnosť som zvedavá aj ja, najradšej by som našla priamo oporu v zákone .. pravdepodobne sa dopátrame na stránkach

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/12/19/rodi...

http://www.jozefmihal.blogspot.com/

mihal.blog.sme.sk

sima1979
7. okt 2011

je tá možnosť. len sa treba vrátiť naspäť do zamestnania aspon na 1 den a ukončiť prac.pomer :(. to je jedno z koho strany.
ostatné treba zistiť na ÚP.
chce sa niekomu? 🙂)

janka_pn
7. okt 2011

mozes mat aj dva hlavne pracovne pomery, ak ti spolu nepresiahnu dovoleny pocet hodin za tyzden, co je 40... neviem preco by musela davat vypoved????

zuzuh
10. okt 2011

Mam podobny problem. Momentalne som na RD a mam pracovny pomer na dobu neurcitu. Chcela by som si zalozit zivnost - otvorit obchodik. No po skonceni RD by som sa chcela naspet vratit do prace kde mam pracovny pomer. Da sa to?

sima1979
1. nov 2011

a ešte mať treba samozrejme za posledné 3 roky odpracované 2roky. môže sa hocičo stať - ved to nie je také jednoduché odísť od malého dieťatka do práce. čo ked nebudu oni s vami spokojny a vyhodia ony vás?!! tak šup-šup na ÚP zaregistrovať sa ako nezamestnaná a myslím, že 1/2 roka lepšia podpora (vyrátaná z vymer.základu 50%) ako 190,10 Eur. ČI ?? ☹ samozrejme nebudeme mať nárok na rodič.príspevok, potom ked skončí podpora, prechádza sa znova rodič.príspevok. dufam, že som to napísala zrozumitelne. včera som to všetko zisťovala priamo na soc.poist. a ÚP. 😝

galanta
16. apr 2012

ahojte...poradite dakto????som na RD a moj pracovny pomer stale trva a sucasne chcem nastupit do noveho zamestnania.obe zamestnania su na hlavny pracovny pomer,mozem byt zamestnana u oboch zamestnavatelov naraz? Realne pracovat budem len u toho druheho,prvemu chcem dat vypoved,ale ten trva na vypovednej lehote 2 mesiace.Mozem uz o tyzden nastupit k tomu druhemu????Vemi pekne dakujem zta odpoved,potrebujem ju con ajskor. 😉

sisaha
16. apr 2012

@galanta zakon nezakazuje pracovat pocas RD a ked si u jedneho na RD, tak u druheho mozes nastupit na hlavny pracovny pomer a ked ti skonci RD, tak u druheho mozes rozviazat prac. pomer. Nemusis predsa hned ukoncovat PP.. Ak sa mylim, opravte ma prosim ostatne baby.

zalka
16. apr 2012

@sisaha nie nemýliš sa, @galanta môže s kľudom nastúpiť k druhému zamestnávateľovi. Počas RD jej prvý musí držať miesto, ale nemusí robiť tam. Potom ak sa zapracuješ @galanta tak treba včas dať výpoveď prvému zamestnávateľovi.

galanta
16. apr 2012

@zalka takže kľudne môžem nastúpiť k novému zamestnávateľovi aj počas trvania pracovného pomeru u pôvodného? Je to isté? Lebo p opravde,u môjho nového zamestnávateľa sa toho trocha obávajú. 😅

galanta
16. apr 2012

@sisaha prvemu som sa chystala dat vypoved tak ci tak,lebo sme sa prestahovali a aj moj povodny zamestnavatel uz so mnou nepocita,lebo vie o mojej situacii.a mne by bolo jednoduchsie dat vypoved s dvojmesacnou vypovednou lehotou 😉

zalka
16. apr 2012

@galanta
Ano môžeš mať aj 15 pracovných pomerov, a ak dáš starému zamestnávateľovi výpoveď tak to môžeš dať aj počas rodičovskej dovolenky. Uplynie výpovedná doba a konec. Nemajú sa čoho báť u nového zamestnávateľa.
Ale počkaj s výpovedou, tú stačí dať cca 2 -3 mesiace pred skončením RD, nikdy nevieš či nepôjdeš na dalšiu materskú a tak by si mala nárok z oboch zamestnaní, ak v novom zamestnaní odpracuješ minimálne 270 dní.

sisaha
16. apr 2012

@galanta no mohla si sa s nim dohodnut na odstupnom a vypovedi dohodou potom..

zalka
16. apr 2012

@sisaha
ak dáva ona výpoved tak nárok na odstupné nevzniká ....

sisaha
16. apr 2012

@zalka ja viem, ale ked ani on s nou nepocita?? mohla sa tvarit, ze chce nastupit..

galanta
16. apr 2012

@zalka na matersku dalsiu urcite nepojdem. 😉 a teraz mi este aj preplatia dovolenku,co mi vyhovuje.A nieje tam nejaky limit v odpracovanych hodinach?? 😕 Takze ak som to dobre pochopila,vypovedna lehota mi moze plynut /2 mesiace/aj uz pocas noveho pracovneho pomeru,vsak? 😎
@sisaha odstupne asi pripada do uvahy,len ked dava vypoved zamestnavatel mne ,nie? Lebo teraz si davam vypoved ja.idealne by bolo,keby mi dali vypoved dohodou 😵 ale no tom pochybujem 😒

zalka
16. apr 2012

@sisaha
myslíš že by jej to zožral zamestnávateľ? kedže sa odsťahovala 🙂

galanta
16. apr 2012

@sisaha so mnou nepocitaju len kvoli tomu,ze vedia,ze som sa odstahovala.Ale moje miesto nezanika a keby poviem,ze nastupujem,proste by ma nechali jednoducho nastupit. 😀 ziadne odstupne. 😉

zalka
16. apr 2012

@galanta
Nehovor hop kým nepreskočíš 😀 dovolenku Ti preplatia aj o rok aj o dva to sa neboj. Nie je limit v hodinách, naozaj môžeš mať viac PP.
Si vezmi našich poslancov, sedia aj na troch stoličkách a neriešia a ty sa bojíš na dvoch sedieť. 😝

sisaha
16. apr 2012

@zalka no a 😝 mohla zmeniť plány 😀

galanta
16. apr 2012

@sisaha ale dik za radu,len mne nejde o to odstupne,ale aby mi sucasne vyhoveli v ochode od pondelka,+preplatili dovolenku a tu bdue kamen urazu 😀

galanta
16. apr 2012

@sisaha 😀 😀 ano vsak mozem povedat,ze som sa rozviedla a vyprdla sa na deti 😀

lucikan
16. apr 2012

@nany100 toto som pred nedavnom nasla, zaujimave blogy, verim ze pomozu
http://evaszabova.blog.sme.sk/

galanta
16. apr 2012

@zalka 😕 😕 😕 vidis,poslanci ma nenapadli,mas ty pravdu 😀