Musím sa evidovať na úrade práce?

siska012
31. júl 2017

Prajem krásny slnečný deň 🙂 mám takú otazočku. Tento rok som ukončila strednú školu a ak si do 3. Septembra nenájdem prácu , budem musiet ísť na úrad práce. Moja otázka znie : stačí mi aj brigáda ? Či musím byť zamestnaná na tpp ? 🙂

denisa098
31. júl 2017

No pracovny pomer,ale podla mna si sa mala prihlasit na up uz po ukonceni skoly,lebo takto za teba nikto neplati odvody do zdravotnej a socialnej a sa budes cudovat,ked budes musiet doplacat.......

denisa098
31. júl 2017

Uz nemas prazdniny

anjelic
31. júl 2017

@denisa098 nesúhlasím, treba si overiť informácie: http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/aktua... Absolventovi strednej školy stačí podať žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie do 7. septembra daného kalendárneho roku, nakoľko aj preňho platí 7 dňová lehota, ale absolvent strednej školy je považovaný za nezaopatrené dieťa do 31. augusta a rodičovi ešte za toto obdobie patrí prídavok na dieťa. Absolvent strednej školy si však žiadosť môže podať aj skôr, bezprostredne po vykonaní maturitnej skúšky, ak o to má záujem. V takomto prípade rodičovi nepatrí prídavok na dieťa. Takže pokiaľ nemá prácu, rodičia ešte stále poberajú prídavky a prihlasuje sa až 7.9.

@siska012 Na ÚP sa nemusíš prihlásiť, pokiaľ bude mať kto za teba platiť odvody, čo zvyčajne pri brigádovaní sa neplatí. Inak si ich budeš musieť platiť sama zo svojho.

siska012
autor
31. júl 2017

nie nie , do 1. septrembra som študent školy @denisa098

denisa098
31. júl 2017

@siska012 ok,tak prepac a uzi si este leto 🙂

siska012
autor
31. júl 2017

@anjelic Ďakujem za odpoveď , no super... takže to sa mi neoplatí ani ísť sa informovať , škoda 😒