Musím zamestnávateľovi oznámiť, že sa vraciam do práce?

zuzulka298
25. jan 2015

V apríli my končí RD do prace naspeť ma už nechcu zobrať že my dajú vypoved ja som si medzi tým našla pracu kde ma zamestnaju ihned zystila som že vypoved nemusim podavať aby som neprišla o odstupné ale teraz neviem či mam napísať bývalému zamestnávatelovi že sa vraciam naspeť do prace aj ked viem že ma nezoberú ide len oto aby nepovedal že som mu nič nenapísala tak my neda ani odstupne

17alexis
25. jan 2015

Pre pokoj v duši mu môžeš napísať, že sa vraciaš, no až ti dá podpísať výpoveď, tak si ju poriadne najprv prečítaj, aby tam nezakotvil nejaký "zádrheľ", pre ktorý by si nárok na odstupné nemala, ako napr. dôvod výpovede.

anjelicek11
25. jan 2015

Podľa zákona si povinná zamestnávateľovi oznámiť kedy končís riadnu Rd a ktorým dňom nastupujes do práce

nelly004
25. jan 2015

ha?? to nie je že či ťa chce alebo nechce zobrať..on ťa o RD musí zobrať a potom je na vás ako sa dohodnete...však musíte nejako ten pracovný pomer ukončiť!

kikuska_wedge
25. jan 2015

Zákaz výpovede
§ 64 (1) Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to: c) v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke, keď je zamestnankyňa a zamestnanec na rodičovskej dovolenke alebo keď  sa osamelá zamestnankyňa alebo osamelý zamestnanec starajú o dieťa mladšie ako tri roky,
Materská dovolenka a rodičovská dovolenka
§ 166 (3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej JEDEN MESIAC vopred predpokladaný deň  nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň  ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia
materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.

nelinka626
25. jan 2015

a čo robiť v prípade, že sa počas MD zrušila prevádzka a tým pádom aj pozícia na ktorej som pracovala, má ešte aj iné prevádzky, ale v inom meste.