Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nástup do práce po materskej

radkovadanka
16. dec 2014

Mamičky, ktoré ste zamestnané, ako ste nastúpili spať do zamestnania?Mamičke-kamaratke aj kolegyni zároven končí RD v máji 2015 a ,,kecali,, sme o tom, či nie je vhodné sa nejako telefonicky ozvať zamestnavatelovi, že pride teda nasledujúci den po ukončení RD alebo jednoducho prist a hotovo 🙂 a vobec sa dopredu neozvať. aj jedno aj druhé ,,je divné,, 🙂 Neviete, či ma nejakú povinnosť voči Upsvar-u, sociálke, zdrav. ? Alebo to robí zamestnávateľ?

evelynm
16. dec 2014

@radkovadanka , no rozhodne ozvat sa. Z organizacnych dovodov, ale aj z dovodu obycajnej ludskej slusnosti.

pribinak
16. dec 2014

Ozvat sa urcite treba, minimalne mesiac pred nastupom do prace. Sa cudujem, ze by sa dokazala len tak sa dostavit do prace bez toho, aby sa vopred ozvala, voulaaalaaa tak tu ma mate....

majusqa77
16. dec 2014

suhlas s príspevkami vyssie. mesiac pred nástupom oficialne poslat info o datume nastupu

radkovadanka
autor
16. dec 2014

@evelynm takže mesiac dopredu zavolať, by malo byť ok? 🙂 Dakujeme 😉

radkovadanka
autor
16. dec 2014

@pribinak no, dvere sa rozletia tu soooommmm po troch rokoch 🙂

evelynm
16. dec 2014

@radkovadanka , ano. To by mohlo byt.
Ja som bola pocas materskej s kolegami v kontakte, aj s riaditelom, takze vedeli o mojom navrate aj skor.

radkovadanka
autor
16. dec 2014

@majusqa77 tak poslať, alebo zavolať? radšej poslať, že?

majusqa77
16. dec 2014

@radkovadanka zalezi do vztahov v praci. ked posles, nikto nezataji

radkovadanka
autor
16. dec 2014

@evelynm aj my obe sme v kontakte, s kolegynami, aj s veducim, len s riaditelom nie 🙂 tak najlepšie bude oficiálne niečo napísať a poslať mesiac pred nástupom na personálne 🙂

evelynm
16. dec 2014

@radkovadanka , zvaz si podla zvykov, ktore u vas mate. Ja by som zasla za riaditelom (najprv by som si telefonicky dohodla stretnutie) a porozpravala by som sa s nim pekne slusne, zoci voci, o svojich dalsich planoch. Tri roky su dlha doba, aj v praci sa vselico mohlo zmenit, modifikovat, bude dobre, ak budes v obraze.

radkovadanka
autor
16. dec 2014

@evelynm to je dobrý nápad 🙂

sisa_h
16. dec 2014

mna to caka o rok... nastup po 5 rokoch ☹

pribinak
16. dec 2014

Urcite poslat, je to slusnost

liz_lemon
16. dec 2014

treba to pisomne oznamit min. mesiac vopred, vyplyva to zo ZP § 166 odsek 3

adrioska
17. dec 2014

Mozno sa Ti ozvu aj sami od seba, aspon mne volali, ale samozrejme treba sa ozvat pred tym....

lalus
17. dec 2014

citujem zo ZP:
Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred
predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný
deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia
materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.

eeffka
17. dec 2014

@radkovadanka samozrejme ze vylucne pisomne sa taketo veci oznamuju a navyse ako pisala @lalus je to aj vasa zakonna povinnost
aby ste neboli obe prekvapene, ze hurra do prace a zrazu vas tam nikto nechce, resp na vasom mieste su ini ludia ( som si vedoma zakona ale ked treba prijat sefovu neter, paragrafy su pokrutene 🙂 )
Zasnem nad takymto lahostajnym pristupom... mimochodom po MD ste nastupili na RD , takze pozor na pojmy a zaroven bolo vasou zákonnou povinnostou oznamit dlzku jej trvania. Ked ste to nespravili a boli by svine uz ste nezamestnane

petrouchka
17. dec 2014

@radkovadanka ani ja som nikdy nebola v kontakte s riaditelom, ale bola som v kontatke so svojou sefkou, nepamatam si to uz presne, ale ja osobne som riaditelovi nic neoznamovala, ale svojej sefke a ta to potom odkomunikovala s riaditelom
takze ak si v kontakte so svojim veducim, moze podrobnosti odkomunikovat aj on

alietam
17. dec 2014

@radkovadanka podla zakona ma povinost nahlasit pisomne zamestnavatelovi ze nastupuje.Ja som to teraz riesila v novembri som posielala zamestnavatelovi do BA kedze firma ma posobisko tam a veducemu co sidli v ZH.Aj keds om vedela ze ma nezoberu / pocas MD sa zrusilo miesto/ tak som v tom ze mi daju vypoved ale ponukli mi miesto ale 12 hodin zatial cerpam dovolenku a v januari nastupujem na zaskolenie kedze sa za 8 rokov toho zmenilo vela tak ked budem sama aby som vedela rady

Tu začni písať odpoveď...

Odošli