Nástup do práce po RD

lolcek
28. aug 2018

Ahojte mamicky. Chcem sa spytat, ako prrbirhal vas nastup do prace po RD? Ja pochybujem.o tom, ze sa dohodnem s aktualnym.zamestnavatelom na prac dobe, takze si budem.nutena hladat pracu inde. Moj problem ale je, ze som zistila, ze sa uz nedokazem rozpravat s dospelymi ludmi. Ano, byvam v meste kde nikoho nepoznam a ano, skoro 3 roky som nonstop s dietatom. Bol niekto v podobnej situacii? Ako sa stat normalna? Dakujem

veronkarisko
28. aug 2018

@lolcek ahoj, ja som už 6. rok doma s tretím dieťaťom, takže absolútne nedokážem komunikovať sebaisto ako kedysi..... naplno sa venujem deťom, a tiež má desí návrat do práce....ale asi to príde tak prirodzene 😊 držím palce

marya2
28. aug 2018

Mňa to čaká budúci týždeň s jednou kratučkou pauzou po desiatich rokoch...

gama1542
28. aug 2018

@lolcek tak ja som na tom presne ako ty😀Do prace( novej nie povodnej) po 4 rokoch s drobcom doma ,nastupujem o 3 tyzdne a bojim sa ci sa vobec budem vediet vyjadrovat😀😀😀😀😀 Neboj je nas urcite viac a zvladnes to v pohode😀😀😀

keksik83
28. aug 2018

@lolcek ahoj. ☺️ ja som sa vratila do prace vcera po 3,5 roku. som slobodna mamicka. vratila som sa do rovnakej prace - ucitelka na SŠ. prve dva ok, klasika pred zaciatkom sk. roka v podobe porad, doklasifikovavania studentov, priprava tematickych planov... navyse som si pocas poslednych tyzdnov pozerala pripravy, knihy... ucim slovensky jazyk a literaturu, maturitny predmet, tak nemozem stat pred deckami ako trubka. ich nezaujima, ze som na par rokov vypadla. 😀 pocity mam vselijake, aj sa tesim, aj mam obavy, ako vsetko zosuladim... ranne vstavanie, cesta do skolky, praca doma v podobe opravovania slohov, testov, robenie priprav na hodiny, dalsie vzdelavanie sa, domacnost, samozrejme, ze sa chcem co najviac venovat malej. zaroven sa aj tesim, ze sa socializujem, budem sa venovat svojmu rozvoju, budem mat zmenu. niekto vravi, ze do prace si chodi oddychnut od deti, domacich povinnosti. ja sinod deti neoddychnem, iba vymenim 3-rocnu za 14+ a ich pubertalne problemy. 😂 ohucana a urozpravana budem rovnako. 😂 ale neva. podla mna je super, ked dieta vidi rodica aktivneho, vidi u neho cielenu a systematicku pracu, osobnostny rozvoj. uci sa tak aj ono, rodic mu ide prikladom. 😉 a budu tiez peniazky navyse. 😉 prve tyzdne budu asi tazsie, ale ked to zvladli mnohe pred nami...

senka111
29. aug 2018

Ak Ta to povzbudi,tak ja som isla do prace po 10 rokoch.A ako som tu citala ,ze som bez sance najst si pracu ,tak na prvy sup.Ten prvy den bol strasny a aj som revala .Dnes robim 3.rok na zmeny a nic lepsie neni.Ale fungujeme s opatrovatelkou.

evittam
29. aug 2018

Ja som isla spat do práce po skoro 4rokoch doma. Tiez nie do pôvodnej, prácu (a nie jednu) som si našla rychlo, podľa mojich predstav a možnosti aby som stihala aj deti. Komunikovanie? Nejak nechápem-ja som s dospelými komunikovala aj pocas MD ci RD, nebola som len doma zavreta s deťmi,moj svet sa natočil len okolo detí a inak "tma"...Bola som "normalna" aj pocas MD a RD aj potom.

siska53
29. aug 2018

@gama1542 ked ta vzali do prace,tak asi sa vyjadrovat vies,inak by si nezvladla pohovor.
@lolcek predpokladam,ze mas aj rodinu,muza,pribuznych.. s nimi sa nerozpravas?
Za cely ten cas si sa nezoznamila s absolutne nikym?? To nechodite von?

Ja som sa stahovala do mestskej casti,kde som nikoho nepoznala. Oslovila som jednu mamicku,casim sa nabalovali dalsie znamosti a plus som sa predsa rozpravala s rodinou! Hoc aj telefonicky.. Do prace (tiez inej ako pred MD) som nastupovala po5,5r. A nie,mus nechodil skoro domov,ak prisiel po 17,bolo fajn,zvacsa vsak po 18..18-30..
Tym,ze som sa rozpravala aj s dospelymi, tak som obavy nemala..