Nástup do práce po rodičovskej + absencie

mili7
4. máj 2015

Ahojte mamičky. Rada by som sa s niekomu posťažovala a aj keď je to smutné, myslím si, že mnohé z vás majú ten istý problém. Po RD som nastúpila do tej istej práce, čo som v nej pracovala aj pred nástupom na materskú. Bola som doma až kým malá nedovršila 3 roky. Vedela som, že to bude ťažké, že sa začne kolobeh chorôb atď. Mesiac, čo mesiac nám malá prinesie niečo zo škôlky. Minimálne týždeň je stále doma. Aj keď sa s manželom pri nej striedame, moja vedúca už po poslednej OČR, ktorú som mala len 3 dni poznamenala, že "malá je akosi často chorá". Ja som nebývala skoro vôbec chorá, ani ako dieťa. Okolo mňa sa už všeličo premlelo, no stres z roboty, únava... To všetko na mňa doľahlo a som nakoniec chorá aj ja. Verte tomu, že by som aj takáto išla do práce, ale z toho, že už mesiac, s malou týždennou prestávkou, kašlem, stratila som hlas, išla som k lekárke. Nakoniec som PN. Od vedúcej mi prišla len smska, že po PN-ke sa musíme porozprávať, lebo moje absencie sú už príliš. Sme s manželom na malú samy. Obaja máme rodičov minimálne 500 km ďaleko a aj keby boli bližšie, ešte stále pracujú.
Je mi smutno z toho všetkého. Že prídem možno o robotu, že sa nemôžeme proste tešiť zo života bez takýchto stresov,... Viem, že mnohí majú oveľa horšie problémy, ale na mňa to teraz tak doľahlo, že aj keď som nikdy nechcela iba jedno dieťa, teraz ma niekedy napadne, že som možno nemala mať asi žiadne. Z toho stresu a z tých všetkých problémov som na všetkých okolo zlá, nevrlá,... Najradšej by som sa niekam zatvorila a mala od všetkých pokoj.

mili7
autor
4. máj 2015

@malabiba Ja praveze nechcem, aby brali do skolky chore deti. Ako tak dame dokopy malu z choroby a teraz naposledy prisla spat do skolky a uz na druhy den mi hovorila, ze tam nejaky chlapcek sopli a kasle. Ja som ho pocula az par dni na to a nebolo to len take pokasliavanie. Je to nezodpovednost, ci uz rodica, alebo riaditelky. Skolku nejdem menit kvoli tym chorobam, ale hlavne kvoli tomu, ze teraz chodi do sukromnej a financne je tdost narocne. No vtedy nebola ina mozno, kedze dostatnej nam ju nezobrali, tak sme skusili podat prihlasku aj teraz.
Nad opatrivatelkou uz tiez dlho rozmyslam, no neviem kde a ako zacat, kedze sa v tom nevyznam.

betunka39
4. máj 2015

Este ti mozem napisat tolko z mojej skusenosti.Ako som uz pisala.byvame so svokrovcami a tie dali na deti pkzor.Ale ja som bola doma 10 rokov.kym najstarsi nemal 10 .Najmensi sirl do dkolky a ja po dlhom case do prace.Aj to som si nasla taku.aby som bola uz o tretej doma.Ked bol maly chory bola som foma den.dva a ostsl do svokrou.ale pomohli uz aj starsie deti.Neskor nebol problrm to uz som obcas vypytala na 1-2 dni starsich zo skoly ak mba z prace neuvolnili a to som chodila na dve smeny.Manzrl chodil na tri tyzdne prec.Tych prvych desat rokov pre mna bolo tazkych.lebo vsetko tahsl manzel a boli casy .ked nemal vyplatu aj pol roka.Ale prezili sme.Ked som potom nastupila do prace aj ked za malo bola som rada.ze aspon aky tsky prijrm budr.Potom tie dvojsmenky to bolo nsjhorsie.Najmladsi syn bol prvak.poobede sa s nim trebalo ucit a ja v tobote.Ucili sa s nim starsi.Vsetko sme ustsli.dnes sme stastny aj za tamtie chvile.lebo nas naucili sudznosti a skromnosti moje deti sa vefia dnes pkstarat o tych mladsich.Preto neber vsetko tsk tragicky a ani neuvazuj nad tym.ze ci ti bolo dieta trba.Je tu a ty musis hladat riesrnie.Ak sa nevies spolahnut na optrovatelku.tak skus ako ti tu radia hladt inu menej narocnu pracu.hoci za menej penazi.ale napr.s inym pristupom kolegyn.Niekde sa da dohodnut.ze jedna pktiahne za druhu ak trbe.My to v praci bezne tsto tobime.Vzdy sa vieme dohodnut.ak pktrbujeme volno.Drzimvpalce aby ste nasli to najlepsie riesenie.

jeennyv
4. máj 2015

@mili7 je to paradox, ze v skolke by malo byt dieta, aby rodic mohol pracovat a nakoniec je viac doma ako v praci, poviem ti aj z vlastnej skusenosti, aj na vlastnej kozi ako dietata ine to nebude a situacia sa nezmeni, lebo niektori rodicia odkladaju do skolky doslova chore a soplave deti a potom to tak aj vyzera...tvoja mala pedpokladam bola zdrava, ked bola doma, lebo cca 20 deti a kazdy druhy nieco ma je ina kava......preto aj ako ostatne baby ti radim, ak je moznost ostan doma alebo je dnes uz mnoho pani, ale aj erudovanych studentiek co strazia deti, nieco sa v pristupnej cene urcite najde, aj tu na mk som videla inzeraty tohto typu...

eeffka
4. máj 2015

@mili7 este ma napadlo ako tak dlhsie citam, ze to je zrejme tvoje 1.dieta... tie su najchorlavejsie a je uplne jedno ci ide dieta do skolky v 2 alebo 5tich rokoch, prvy rok je drsny. Moja starsia bola 1.rok: 3dni skolka, 2t doma ,postupne sa to zlepsovalo. To mas jedno ci sukromna alebo statna skolka, proste dieta nemalo kde nachytat imunitu. Ja som po prvej materskej prisla do kolektivu po roku a mesiac som sa nevedela vyhrabat zo soplov, ja dospela osoba...
teraz 2dcera isla do skolky a mala 2x sopel za 2mesiace a to je o 80% odolnejsia nez jej sestra, nakolko ju ta "zaockovala" skolskymi chorobami uz v perinke... Ja mam vdaka mojim detom imunitu ako z reklamy , 10r som nemala ATB, sopel ma obchadza, max 1x za rok nadcha
Treba to proste vydrzat, lekari to nazyvaju "bezne detske choroby". Viem ze je to neprijemne, aj ja som nesvoja ked je krpana soplava,ale z toho vyrastie. Akurát ja mam babky. ak by som nemala zohnala by som si pani na strazenie lebo moje miesto by mi za tie peniaze stalo.

mili7
autor
4. máj 2015

@25daniela Jasne, ze malej davam aj vit. C, imunoglukan. Tie choroby nie su vazne (sopel a kasel) a uz aj nejaky ten mesiac bola bez choroby, resp ju to rychlo preslo. Len tento mesiac sa toho s mensimi prestavkami nevieme zbavit. A to ju uz konecne vyliecime a pride do skolky k usoplenemu, kaslajucemu dietatu

malabiba
4. máj 2015

@mili7 - bývate v Ba, skús sa popýtať v rodine, známych, poprípade v škôlke mamičiek, učiteliek, susedy, kamarátky, kolegyne - možno ti niekoho budú vedieť poradiť, aj na nete sa dá, napr. domelia.sk, alebo tu....ja viem, že to nie je len tak pustiť si niekoho domov a k dieťaťu - treba skúsiť, aký dojem spraví na vás tá osoba, ako bude s dcérkou vychádzať, samozrejme cena - vyskúšať

mili7
autor
4. máj 2015

@malabiba ok, dakujem. Byvam v BA, ale som len pristahovalec. Nepoznam tu takmer nikoho, ale dakujem za rady. Urcite budem skusat vselico, aby sme to zvladli.

mili7
autor
5. máj 2015

Ďakujem vám dobrým osôbkam za rady a povzbudivé slová, oveľa lepšie sa mi zaspávalo 🙂 Dnes som sa síce zobudila zo seknutým krokom a bolí ma z toho polovica hlavy (keď sa darí, tak sa darí). Ale pozitívum je, že som na PN a nemusím nikam chodiť 🙂 Je to síce úsmev takmer cez slzy, ale musím začať myslieť pozitívne, lebo všetko je o psychike a ja si to uvedomujem. Len to viac musím dostať do svojej hlavy. Pekný pozitívny deň kočky.

malabiba
5. máj 2015

@mili7 ešte ma napadlo tu na MK je skupina opatrovanie detí - skús sa prihlásiť, tam ti maminky poradia 🙂