Nástup do práce počas materskej

adulienka017
10. jún 2018

Ahojte. Chcem sa opýtať,či mám ísť niekde nahlasovať,ak som do októbra ešte na MD,ale našla som si prácu a nástup chcú ihneď. Treba ísť na UPSVR alebo na sociálne niečo nahlásiť,či až v tom októbri keď skončím rodičovskú dovolenku,lebo vôbec nemám predstavu,že kde ísť a čo poodnašať aké papiere. Ďakujem za radu 🙂

evittam
10. jún 2018

@adulienka017 Nie, nikam. Az po dovŕšení 3rokov dietata nahlasit kde sa nachadza. Btw.ujasni si ci si na MD alebo RD.😉

adulienka017
autor
10. jún 2018

@evittam Som na rodičovskej 😃😊

lubik87
10. jún 2018

@adulienka017 až si na MD tak na socialku zrušiť poberanie p enazi ..až si na RD tak neviem.ci je nutné alebo automaticky ťa odhlasia z dôchodkového poistenia ( až si sa bola.prihlasit je dobrovoľné) na sociálku.zavolaj a budeš.vediet....

evittam
10. jún 2018

@lubik87 Plati co som napísala.
@adulienka017

adulienka017
autor
10. jún 2018

Ďakujem vám za rady 🙂

jeltica
10. jún 2018

Netreba ist, kamoska toto presne tiez riesila a volala si tam 🙂

durcina
11. jún 2018

Prosim vas mamicky syn my dovrsi 26.6 2018 uz 3 roky a zamestnavatel ma ziada aby som 27.6.2018 nastupila do prace prepblem by nebol ale som tehotna a potrebovala by som ist na pn len moja gynekologicka my povedala ze pn my moze dat az od 27.6 a ona je vtedy na dovolenke neordinuje poradte co mam robit nechcem prist a trvaly pracovny pomer

natalienka12
11. jún 2018

@durcina ved ju niekto zastupuje nie?

durcina
11. jún 2018

Zastupuje ju ina gynekologicka ale povedala my ze ona ma na pn poslat nesmie ani nemoze

natalienka12
11. jún 2018

@durcina To je pekná blbosť, akože počas dovolenky lekára nikto nesmie ísť na PN? Choroba si vyberá čas, keď lekár pracuje ? Nemám rada, keď lekári takto zavádzajú pacientov. Ale ty si zrejme dohodnutá so svojou lekárkou, že ťa nechá PN. Ten čas, kým sa vráti tvoja lekárka môžeš vykryť buď dovolenkou alebo choď na OČR so synom. To môžeš byť 10 dní a dovtedy sa snáď tvoja gynda vráti.

durcina
11. jún 2018

@natalienka12
Och ani nevrav v dnešnej dobe je človek ako otrokom ako keby si sam choroby vyberal 😕no nič skusim sa este hodit na pn ku svojmu obvodnemu ak nie tak pre sprostu sestricku pridem o pracu

evittam
12. jún 2018

@durcina Prečo by si mala prísť o prácu?! Si oznámila pisomne dalsie tehotenstvo? Ak ano nemozu ti dať vypoved.