Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nástup do práce popri rodičovskej dovolenke

zzzzana
15. máj 2012

Ahojte dievčatá, som RD s druhým dieťaťom, ktorá mi končí 22.11.2012 (prvé dieťa má 4,5 roka, druhé 2,5 roka). Vyskytla sa mi príležitosť nastúpiť späť do práce už od 1.6.2012. Pracovnú zmluvu som mala doteraz na dobu neurčitú, musí mi teraz zamestanávateľ aj zmeniť pracovnú zmluvu, aby som mohla aj naďalej poberať rodičovský príspevok do 3.roku dieťaťa (tj do toho 22.11.2012)? Čo všetko musím ísť ponahlasovať? A keby mi dal zmluvu na dohodu o vykonaní práce, čo musím ísť ponahlasovať? Aj na upsvar treba nahlasiť, že dieťa nastúpi ale až od sept do škôlky??
A vraj mi počas dvoch po sebe idúcich materských aj vzniká nárok na dovolenku????
A vraj keď som si starú dovolenku vôbec nevyčerpala, ani nedala preplatiť, tak mi už prepadla?? sa mala vyčerpať alebo preplatiť do 3 rokov?? Také nové veci sa dozvedám a potrebujem to trochu objasniť..
ďakujeeem

janulkadca
21. okt 2015

Ahojte dievcata,viete mi poradit? Som na RD. V jan.2016 chcem predcasne nastupit na povodne miesto.Maly bude mat 2r.aj 2mes. Musim prerusit RD?Mam potom narok na plat aj rodic.prispevok sucasne?Mozem dostat vypoved ked nastupim? Alebo az kym bude mat maly 3r.ma nemozu vyhodit?

bocianka123
22. okt 2015

ahoj ,moje odpovede: .. ako to myslíš - prerušiť? ... áno ... môžeš ... nebudú čakať (odpoveď na posledné dve otázky) ....

majusqa77
22. okt 2015

@janulkadca mozes kedykolvek nastupit spet do prace, budes brat aj plat, aj rodicak. A ano, mozu ta vyhodit, ochrana je len pocas tehotenstva, md a rd a ty uz na rd nebudes

janulkadca
23. okt 2015

Dakujem za odpovede.Citala som ale neviem ci som dobre pochopila:ak by som nastupila ,musim poziadat (asi upsvar) o prerusenie RD. Ak by ma potom chceli prepustit,mam hned poziadat o pokracovanie RD a tym by bola vypoved bezpredmetna. Len ci to aj je v reale mozne...

majusqa77
23. okt 2015

@janulkadca zamestnavatelovi posielas 30 dni pred nastupom info, ze sa chces vratit do prace. UPSVaR s tym nic nema, predpokladam, ze rodicovsky prispevok chces poberat dalej. Tam by si riesila az keby si chcela brat miesto rodicaku prispevok na starostlivost

janulkadca
23. okt 2015

No moc ste ma nepotesili ale aj tak dakujem🙂

kadan
8. jan 2016

ahojte viete mi poradiť? starší mal teraz 3 roky a mladší má 1,5 roka
rozmýšľam že nastúpim od septembra do práce
chcem dať prihlášku do škôlky potrebujem nejaké potvrdenie že mladší pôjde do jasiel, poprípade, že nastupujem do práce?
aby mi ho vzali?
viem, že sú uprednostňované pracujúce maminy, lenže ja som stále na rd s mladším .. príjmu ho aj keď som zatiaľ doma? / je mi jasné, že kapacitu neovplyvním 😀 /
ďakujem

danicca
8. jan 2016
danicca
8. jan 2016

Pardon, odoslala sa mi prázdna správa 🙂 prosím Ta odhlasenie pri nástupe do prace z poistenia SP sa dá aj spätne? Musí sa to riešiť osobne ci stačí poslať tlačivo? Dakujem velmi pekne

majusqa77
8. jan 2016

@danicca s odhlasenim problem nerobia,,prihlasku spatne zobrat nechcu. Je to registracny list fyzickej osoby,,da sa stiahnut zo stranky soc.poi. a vypisany ho mozes poslat aj postou

kadan
9. jan 2016

?

evittam
9. jan 2016

@kadan U nás na prihláškach do škôlky sa píše meno zákonných zástupcov a či pracujú, potvrdené to od zamestnávateľa byť nemusí...

snehulienka155
9. jan 2016
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

@evittam teraz uz v skolkach chcu dost osobne priam az doverne info, neviem ci je to vo vsetkych ale myslim, ze niektore taketo veci uz presahuju istu mieru 🙂

evittam
9. jan 2016

@snehulienka155 No neviem, napríklad tiež teraz v škole od nás chceli všeličo možné aj nemožné - vôbec som to nevypísala-len základné údaje, ktoré už dávno mali, nakoniec to aj tak stiahli-myslím, že sa dokonca minister školstva ospravedlnil... 😀
No u nás chcú len klasiku-mená, adresu,tel.č., zamestnávateľ,potvrdenie zdrav.stavu, nástup do škôlky...

kadan
9. jan 2016

@evittam dakujem

snehulienka155
11. feb 2016
Používateľ snehulienka155 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od snehulienka155.

@evittam ale ved to bola blbost na entu ;)

zuble
1. jún 2016

Prosím Vás dievčatá vedeli by ste mi niekto poradiť? V pondelok mám nastúpiť do práce po rodičovskej dovolenke. Požiadala som o vyčerpanie dovolenky, ktorá mi zostala pred RD. Ak by mi nevyhoveli a musela by som ísť do práce môžem si zobrať OČR hneď od prvého dňa? Nemám totiž tento mesiac kde nechať malého.

eeffka
2. jún 2016

@zuble no moct mozes OCRku ale len na 10dni a co potom? viem ze budem hnusna ale presne pre taketo pripady sa zamstnavatelia snazia zbavit matiek.... este ani neprisla a uz jej nie je 😖

zuble
2. jún 2016

@eeffka okik, dik...

ercsikek
8. aug 2016

gapa Ahoj.Môžem ťa poprosiť o radu?Švagrina ma poprosila,aby som jej zistila,či má nárok na PN znovu na 52 týždňov,alebo iba na 2 týždne čo jej ostalo z predchádzajúceho obdobia?Čiže: od 7.4.2014 do 2.3.2015 to je cca 50 týždňov bola na PN,potom porodila,poberala RD,od 8.2.2016 nastúpila do práce,už má 26 týždňov odrobených,na paragraf bola len 2 dni počas celého obdobia,neviem či sa to počíta.Ďakujem.

ercsikek
8. aug 2016

@gapa Ahoj.Môžem ťa poprosiť o radu?Švagrina ma poprosila,aby som jej zistila,či má nárok na PN znovu na 52 týždňov,alebo iba na 2 týždne čo jej ostalo z predchádzajúceho obdobia?Čiže: od 7.4.2014 do 2.3.2015 to je cca 50 týždňov bola na PN,potom porodila,poberala RD,od 8.2.2016 nastúpila do práce,už má 26 týždňov odrobených,na paragraf bola len 2 dni počas celého obdobia,neviem či sa to počíta.Ďakujem.

gapa
8. aug 2016

@ercsikek má nárok na 52týž. nemocenské.

ercsikek
8. aug 2016

@gapa Ďakujem veľmi pekne,si zlatá.

martinecka28
15. sep 2016

Ahojte maminy, urcite sa to tu niekde pisalo ale nechce sa mi citat kazdu stranu ☹ som na RD a nnastupujem do roboty na polovicny uvazok, uz mam aj zmluvu podpisanu... zaujimalo by ma ci treba nahlasit na UPSVaR ze som nastupila do roboty??? Dakujem za odpoved 😉

majusqa77
15. sep 2016

@martinecka28 nie, len na socialke sa odhlasis z dochodkoveho 🙂

lala123
15. sep 2016

Dievčatá prosim vas mam dcéra 2,7ktorú mi zobrali do skolky.ja som chcela este ostať do január na rodičovskom keby sa mala v skolke nedarovali napr za mesiac tak ju nechám doma do januára.chcem sa opýtať ci mizem mat dieta v skolke poberať rodičovský a pritom este nenastúpiť di prace?

evittam
16. sep 2016

@lala123 Áno.

lala123
16. sep 2016

@evittam dakujem

ukulela
11. aug 2017

Baby, poradte, Vraciam sa do prace. Maly bude mat 3 roky 5.10. Ako je to? Ak by som nastupila 2. teda v pondelok - dostanem aj rodicak za cely oktober? (Nieco sa mi mari take ... ale neviem to najst) ... riesim teraz v robote, ci dat nastup od pondelka, alebo az 5ho a chcem, aby mi neusli ziadne € 🙂 mozno @evittam?

majusqa77
11. aug 2017

@ukulela jasneze dostanes. aj keby si nastupila este skor