Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nástup do práce popri rodičovskej

11jannka11
18. jan 2013

ahojte baby neviete ako to je ked chcem nastupit popri rodicovskom do prace ci musi byt maly v skolke alebo ho moze strazit babka .a budem moct brat rodicovsky na uradoch su naozaj ochotne 😠 😠 😠 😠 😠

seximamina
18. jan 2013

Ahoj, ano mozes nastupit do prace a peniazky ti budu chodit nadalej do veku 3 rokov dietata. iba prerusis RD. Maly do skolky ist nemusi, moze byt aj s babkou.

11jannka11
autor
18. jan 2013

@seximamina dakujem velmi pekne

evka4
18. jan 2013

@11jannka11 mas dve moznosti
1. dieta das do jasli/skolky/osobe, ktora ma na opatrovanie zivnost, na urade prace podas ziadost o odobratie rodicovskeho prispevku a nasledne ziadost o prispevok na starostlivost o dieta. Ten sa poskytuje vo vyske 230 eur. V pravidelnych intervaloch (mesacne, stvrtrocne...) budes potom uradu prace dokladovat, kolko si v ktory mesiac za opatrovanie zaplatila a ten ti posle peniaze. Ak ale za opatrovanie zaplatis menej, ako 230 eur, tak ti preplatia len tolko, kolko bude uvedene na fakture.
2. ponechas si rodicovsky prispevok, v tomto pripade nemusis nic dokladovat, len sa mi zda, ze musis napisat prehlasenie, kto sa bude starat o dieta pocas tvojej nepritomnosti.

Zalezi len na tebe, ktoru moznost si vyberies, urad prace Ti bude platit do dovrsenia 3. rokov veku dietata.

11jannka11
autor
18. jan 2013

@evka4 dakujem

janka2501
19. jan 2013

ahoj ja som nemusela vobec nikomu hlasit,ze kto sa mi stara o dieta, a to som isla do prace ked mala dcerka 2 mesiace, rodicovsky som si vybala behom tyzdna a nemam ziadne problemy s uradom, ze kto je s malou...

nadenka1701
25. jan 2013

ahojte chcem sa spitat ze ci ma matka narok na matersu ked pocas materskej ide pracovat do zahranicia...dakujem za odpoved

Tu začni písať odpoveď...

Odošli