Nastúpili ste do práce skôr ako skončila materská?

majkabe
14. júl 2008

Ahojte maminky, chcela som len opýtať či niektoré z vás nastúpili do práce skôr ako skončila materská. Ako ste to riešili s deťmi?
Ja sa tiež chystám asi od septembra, malý bude mať vtedy jeden rok.
Ďakujem za odpovede

jad
26. júl 2008

ja mam 6,5 mesacne babo. A uvazujem nastupit do roboty, ale len na 4 hodiny. Zatial maly bude doma s mojou mamou. Strasne sa mi nechce, lebo matersku si naozaj vychutnavam, ale chceme zacat stavat a s rodicaku sa setrti naozaj neda.

petrushka
20. aug 2008

Babulky, drzime vsetkym palce. Nasa mala bude mat 7 mesiacov a ja musim do prace, lebo ideme brat hypoteku. Dufam, ze to nebude velmi zle. Ved aj ja som isla do jasliciek od 8 mesiacov.

petrushka
21. aug 2008

jej majka35, dufam, ze aj nam to pojde tak pekne.

tonita
22. aug 2008

petrushka aj my pomyslame nad jasliami-uz sme sa boli aj pozerat a cca od oktobra-novembra by sme ho dali tiez.Ale nas jasle ohurili(vav-vav)

mam tiez vycitky, ze aka som matka ale ked situacia nedovoli...aj pani ucitelka zo skolky nas ubezpecila, ze sa vobec nemame obavat

fenrirka
22. aug 2008

zdravxm aj ja by som cchela ist do prace bohuzial je taka doba ze ked chcu mlady ludia byvat musia prosto zamakat a sice by som velmi rada ostala s malym uvazujem nad touto alternatxvou a kolko stoja jasle?a musi tam babo uz nieco vediet?

majka35
22. aug 2008

fenrirka ... aj nás pritlačila hypotéka k rozhodnutiu, že nastúpim do práce ... jasle u nás v KE /súkromné/ stoja 5.200sk na mesiac vrátane stravy ... podmienka bola, aby už malá chodila a aby som ju už začala učiť na nočník, s čím som trošku nesúhlasila, pretože 1,5 sa mi zdalo ešte priskoro, ale nakoniec sme s tým nemali žiadne problémy a barborka sa s nočníkom úplne "skamarátila" ... sama si ho ráno prinesie ... 😅 ale určite je to aj v tom, že to obkukala od ostatných detičiek ... 😵
chcem vám povedať len toľko, aby ste neboli nešťastné, že dávate detičky do jasieľ, nepočúvali reči, aké ste zlé matky, uprednostňujete kariéru pred výchovou vašich detí ... samé dobre viete, že vaše ratolesti sú pre vás tým najdrahším, čo v živote máte a to, že ich dáte do jaslí neznamená, že ich odsúvate niekam, kde sa s nimi zle zaobchádza a kde sú veľmi nešťastné ... 😒 moja barborka odkedy chodí do jasieľ začala krásne spievať, tancovať, vymýšľať kadejaké "huncútstva", čo vystrájajú s ostatnými detičkami, vie si sama umyť rúčky s mydlom, tváričku, pekne sa poutierať ... začala sa parádiť, lebo sa chce páčiť, je vysmiatá, veselá, spokojná ... 🙂
a my, keďže s manželom obidvaja pracujeme, môžme si dovoliť "trošku" viac a chodievame na výlety, dovolenky a tým, že sme vzali hypotéku, aj kúpiť väčší byt, aby mala svoju vlastnú izbičku, svoje kráľovstvo, lebo doteraz sme sa tlačili v 2- izbovom byte ... 😒
viem, že to rozhodnutie je ťažké, tiež som tým prešla, preplakala som noci, či robím dobre, ale teraz vidím, že to bolo rozhodnutie v prospech nás všetkých ... 🙂 🙂 🙂

majka35
22. aug 2008

a ešte čo sa týka jedenia ... odkedy chodí do jasieľ, môžem navariť čokoľvek, všetko krásne spapá ... či zeleninku, mäsko, šalátik, úplne všetko ... tento problém máme vyriešený ... keď som s ňou bola doma ... nechcela jesť skoro nič ... 😠

asitka
22. aug 2008

jaj dievčatá...tiež mám túto dilemu...a keď niekomu poviem, že chcem ísť do práce späť, lebo...aj peniažky treba, (hypotéka)...a aj mám fakt dobré miesto...tak na mňa niektoré ženské zazerajú, čo som to za matka...že nič dieťaťu nenahradí matkinu lásku počas prvých rokov....tak fakt niekedy neviem...ale veď aj ja som bola v jasliach aj brat od 6tich mesiacov...vtedy bola taká doba...že mD bola tak krátko....a myslím, že sme o nič neprišli...obaja sme celkom v pohode...obaja myslím, že aj intelektuálne v pohode...že asi nám to nijak neuškodilo....tak neviem...no...chcem dať malinkú od marca....to bude mať čosi cez 10 mesiacov...a sú tu jedny jasle, kde berú aj menšie...tak uvidíme....muž nie je proti...tak hádam....

majka...trochu si ma povzbudila.... 😉

majkabe
autor
27. aug 2008

Majka 35 - aj mňa si povzbudila, ďakujem ti......

miriamka
27. aug 2008

Ahojte,
tak aj ja riesim dilemu...do prace ma volaju od aprila,to bude mat maly skoro rok a neviem co a ako.Je este skoro nad tym teraz rozmyslat,ale je pravda ze utiahnut hypoteku len z jedneho prijmu bude tazke.

jaja12
27. aug 2008

Miriamka, moj ma 6 mesiacov a bohuzial som uz v praci. Malemu venujem kazdu svoju volnu chvilku, ked som prec o maleho sa mi stara moja mamka. Je to tazke ale ked musis tak musis. viem o tom svoje 😢

adetka
27. aug 2008

aj Mirka nastupuje do jasliciek... ale my "uz" budeme mat 21 mesiacov 😉

miriamka
27. aug 2008

Jaja...a ako to zvladas?Aj mne by sa o maleho starala maminka,ale aj tak neviem ci ist do rpace az bude mat rok nie je velmi skoro.

jaja12
27. aug 2008

Vsetko sa da zvladnut ked sa chce a hlavne ked musis. To je dovod preco som v praci (musim - musim sa postarat o to aby mal maly kvalitnu stravu, oblecenie...). tiez by som radsej bola doma s malym, ale podpora materstva v tomto state je mizerna - materske ako tak, ale aj tak na zivotny standard to nestaci, o rodicovskom prispevku uz ani nevravim. Pani ministerka sa matkam vysmieva priamo do oci.... A to ako to zvladam??? Ani sama neviem - proste ta to zenie a nemyslis na to, ze si unavena, ked vies ze to robis pre to jedine co mas - svoje dieta 🙂

asitka
27. aug 2008

dievčatá, keby sa mne mohla starať mamina o malú...tak neriešim...ja ju žiaľ musím dať do jasličiek...alebo zohnať opatrovateľku...ale zas zohnať dobrú opatrovateľku.., ktorá by nebola drahá... .to by bol zázrak... 😖

miriamka
28. aug 2008

No ved to...co je to dostavat 5000Sk?Ja tiez zvazujem ze ked bude vsetko ok a maminka bude s malym,pojdem do prace a predsa len si ovela viac dozicime,budeme moct maleho zobrat na dovolenku,budeme mat na to aby sme isli na vylet a nesor na jazykovu skolku.
Len sa bojim,ze budem zla matka ☹

majka35
28. aug 2008

baby, kašlite už na vyjadrenia "som, alebo budem zlá matka" ... ak sa budete stresovať takými sprostosťami, tak naozaj "zlé matky budete" ... 😅 ... to, že musíte ísť do práce ju úplne prirodzená vec ... 😉

miriamka
28. aug 2008

Majka...asi mas prvdu.Mne vzdy maminka povie,ze ona bola s nami vsetkymi doma len pol roka a musela ist do prace,nikto jej nedal moznost byt doma dlhsie a sme tu a ona je super maminka 😉

jaja12
28. aug 2008

Miriamka, bolo by lepsie keby si nemala na plienky, mlieko alebo oblecenie pre maleho? Asi nie, ja som si vytvorila taky "mur" a reci typu nie si dobra matka pustam jednym uchom dnu a druhym von.

miriamka
28. aug 2008

Jaja...ved prave.Mylim,ze pri nasich uveroch keby som bola prilis dlho doma dopadnem bohuzial tak ze budem kazdu korunu musiet ratat ci to alebo ono mozem kupit,a maly by nakoniec nedostal co by si zasluzil.
No hadam sa dobre rozhodnem ak by som isla ked bude mat rok do prace.

dasa80
28. aug 2008

ahojte,

viete mi prosim poradit ako dlho dopredu treba hladat, resp rezervovat miesto v jasliach? a ako je to s takymito malymi detmi (pod rok) s rezimom v jasliach....daju deti spat aj viackrat? alebo im robia spolocny rezim neviete?
dakujem

jaja12
28. aug 2008

miriamka, neboj, je to sice tazke - hlavne ked vidis niektore maminy ako sa promenaduju niekde popred tvoju roboru... ale zit treba, a ver tomu ze malemu das vsetok svoj volny cas 🙂

miriamka
28. aug 2008

Jaja...mas pravdu.Z toho mala co budeme spolu mu dam maximum,a mozno este viac nez keby som bola doma.

jaja12
28. aug 2008

ver tomu, pisem z vlastnej skusenosti. Ja uz pracujem, kazdy den s malym je pre mna vzacny. Je to sice rutina, rano vstanes, das mu papat, prebalis, sprcha, namalovat a letis do prace. V praci kolotoc, a poobede letis domov k malemu.... Ale da sa to zvladnut

miriamka
28. aug 2008

A maly to ako zvlada?Uz ho asi nekojis,ze?

libka1
28. aug 2008

Ja mám podobnú dilemu ako vy. Asi si treba rozmyslieť či ísť lebo nám tie peniažky chýbajú alebo to potrebujem k sebarealizácii a necítim sa takto dobre. Iné kafe je keď chce niekto ísť preto že sa nevie uskromniť a chce luxus... s tým veľmi nesúhlasím, ale aj také prípady sa nájdu, kde sú prachy pred dieťaťom... 😖

jaja12
28. aug 2008

libka mas na krku uver? ak nie tak potom kasli na to a zostan doma... myslim ze ziadna co tu pise neriesi tuto temu len tak pre sebarealizaciu....

libka1
28. aug 2008

Máme úver Jaja... ver tomu že sú prípady ktoré to riešia kvôli tomu... je ich málo ale sú...
Ja som to prerátala zľava a sprava a vyšlo mi že nepomrieme od hladu keď ostanem doma... našťastie sme byt stihli dať dokopy ešte pred narodením bábätka a aj nejakú rezervu sme vytvorili ... takže ak nastúpim jedine na polovičný úväzok a musia povoliť home office... ešte im to povedať a bude všetko OK 😅 ja som to totižto pred odchodom z práce sľúbila že prídem aspoň na polovičný, to je ten problém... 😒 ale myslím že na home office mi nepristanú a dilema vyriešená 😉

miriamka
28. aug 2008

Libka...ved to.My mame na krku hypoteku a este aj 2 spotrebne uvery a to asi tazko utiahneme ked budem dlho doma.

libka1
28. aug 2008

Miriamka na to sa dá povedať len "Keď musíš tak musíš". Nerobíš to pre radosť. A čo si kto myslí máš vieš kde...
Dobrá matka je tá matka ktorá sa postará o rodinu... v tom je zahrnutých veľa vecí 😅