Nastúpili ste do práce skôr ako skončila materská?

majkabe
14. júl 2008

Ahojte maminky, chcela som len opýtať či niektoré z vás nastúpili do práce skôr ako skončila materská. Ako ste to riešili s deťmi?
Ja sa tiež chystám asi od septembra, malý bude mať vtedy jeden rok.
Ďakujem za odpovede

mercy
28. aug 2008

Ja som nastúpila do práce, keď mal malý 14 mesiacov.Bol u babičky, teraz má 26 mesiacov, v pondelok ide do súkromnej škôlky.V pohode🙂

jaja12
28. aug 2008

miriamka, neodpovedala som Ti an tvoju otazku, maleho uz nekojim, papkame mliecko, zeleninku a uz aj masko. Pekne rastie a je zdravy ä poklopem si. musim urobit fotoalbum ( hlavne to stiahnut z fotaka - nejak sa to tam hromadi a nemam na to cas). Vy sa este kojite?
Libka nie kazdy ma moznost vytvorit si rezervu, ja som to tiez preratala, ale z rodicovskeho by som nevyzila, taka je pravda

miriamka
28. aug 2008

Jaja...ja zatial len kojim,ale zase maly mal este len 3 mesiace.

libka1
28. aug 2008

ja viem jaja... v podstate som rada že to tak je... veď vedeli by sme tie prachy rýchlo minúť na nejakú dofču, tiež je to len o uskromnení sa... proste sme ich strčili do ponožky 😉 a teraz som tomu nesmierne rada...

jaja12
28. aug 2008

Ok, baby letim domov. pokecame vecer ked maly zaspinka pa 🙂

katmi
28. aug 2008

ja sa tiez chystam do prace a mala nebude mat ani rok.. bude mat nejakych 9-10mesiacov.. tusim tak to vychadza.. ale uvidime..mozno sa dovtedy vselico zmeni a nakoniec nebudem musiet..aj ked..peniazky sa vzdy zidu a ako tu uz libka povedala, dobra matka je ta,ktora sa postara o rodinu.. a presne.. je v tom zahrnutych vela veci a myslim,ze ak to inak nejde, tak aj toto je jedna z tych veci.

ja rozmyslam nad tym,ze dam asi malu do jasliciek.. skusim sa ale dohodnut so zamestnavatelom, aspon na prvy mesiac-dva len na 4hodiny..a myslim,ze ked nechcem,aby som prisla o rodicovsky,tak to inak ani nejde.. takze tak

libka1
28. aug 2008

Niečo sa zmenilo s rodičovským? Ja to radšej nesledujem, lebo sa mi žalúdok pri každej zmienke prevracia 😝

majka35
28. aug 2008

ja som si bola včera po malú v jasličkách ... a keby ste videli, ako sa tá moja princezná tvárila, keď ju prišiel úplne spontánne pohladkať jej 12 mesačný kamarát z jasličiek ... taký ľúbivý pohľad som na nej už dávno nevidela ... 😀 a v ten deň jej vraj galantný borisko, ďalší kamarát z jasličiek, utekal rýchlo podať fľašu, ktorá barborke spadla na zem ... vraj až stoličku prevrátil, tak sa k nej ponáhľal ... 😀 😀 😀
baby ... tie naše zlaté deťušiky sú v jasličkách spokojné ... ja to vidím na mojej ... ani náznak nejakej vystresovanosti, alebo smútku ... práve naopak ... vystrája jedna radosť a do jasieľ sa teší ... 🙂

katmi
28. aug 2008

libka nezmenilo sa zatial nic.. proste ked chces ist do prace a nechces prist o rodicovsky, musis zabezpecit aby sa ti postarala o dieta bud nejaka kvalifikovana osoba - opatrovatelka, alebo moze ist do jasliciek,ale NIE STATNYCH a nesmie tam byt dlhsie ako 4hodiny denne..
ale ma sa to menit.. uvidim,ci k lepsiemu

libka1
28. aug 2008

Katmi to pochybujem... tá vysušená slivka pácha len škody... okrem toho jednorázového príspevku... nemám ju rada, ani jej psa, a to som milovník zvierat...

katmi
28. aug 2008

libka ZEVRAJ ma zvysit rodicovsky..AALE tak,ze pokial mamicka nepojde do prace, dostane zvyseny (kolko,to sa stale nevie, uvazuje sa nad prispevkom vo vyske minimalnej mzdy, o com ja ale silne pochybujem); pokial pojde mamicka do prace, dostane znizeny prispevok, co krasavica tomanova rata tak,ze bude este NIZSI ako je teraz.. takze uzasne,ze??? malo by to zevraj platit od januara 2009.. uvidime..
a v jednom mas pravdu.. odkedy nastupila, vsetko co mohla, len domrvila.. a ze pomoc mamickam.. to urcite.. neviem kde..

libka1
28. aug 2008

To je fajn že chce znižovať zrovna tým ktoré idú do práce lebo musia aby mali z čoho žiť 😀 😝 😠
Som na ňu patrične hrdá...

katmi
28. aug 2008

libka ani neviem akeho vystizneho smaila by som pouzila a o slovach uz ani nehovorim.. proste krava s velkym K.. ved som pisala.. ze hlavne ze pomoc rodinam a mamickam..
ozaaaaj a aby som nezabudlaaaa.. budeme mat vyssie rodinne.. o 100,-sk 😀 😀 😠 😠

katmi
28. aug 2008

tie rodinne by mali platit teraz od septembra tusim..

ozaj a este tak pomaha mamickam,ze mne na socialke stratili rodny list,ktory som im tam posielala minimalne 4krat a tento mesiac som nedostala matersku.. dobre co???

libka1
28. aug 2008

Chceli dať 30 korún, ale nakoniec sa švacli po vačku a dajú 100, namiesto 1/2 kila banánov môžem kúpiť 1 a 1/2 kila, no nepotešíš sa? 😀 😀 😀

katmi
28. aug 2008

libka alebo miesto jedneho chleba dva a este mi ostane na jedno mlieko 😀 kokso ze sa nehanbi.. 😖 😠

libka1
28. aug 2008

Idem, tiger pýta jesť 😀

katmi
28. aug 2008

pekne 😀 moja stale spi

tonita
28. aug 2008

Ahojte mamicky,
aj my sme riesili situaciu, ze co povie okolie na to, ze maleho dame do jasiel.Ale co uz!Hypoteka je svina. 🙂 my davame maleho od oktobra do jasiel a boli sme ich aj preverit a fakt nemam najmensie pochyb, ze ho tam davam.
a mamina ide pracovat 😉 no co uz
inak nezoberu nam to malo aj co mame ked dame dieta do skolky?

jaja12
28. aug 2008

baby s tym rodicovskym je to zatial tak, ze ak sa o babo stara ina fyzicka osoba(nie jasle, ale napr. opatrovatelka alebo stara mama), mate narok na plnu vysku ( to je tych 4500Sk). Od septembra 08 blondinecka vyliahnuta pocas tvrdeho komunizmu,kedy vyuzila vsetko ca sa dalo, vymyslela, ze rodicovi, ktorý pracuje nebude vyplacany RP vo vyske 4500 ale len nejakych 1100Sk. Dieta, ktore bude umiestnene v jasliach alebo u profesionalnej opatrovatelky - bude mat preplatene 80% nakladov na jasle abo opatrovatelku ( samozrejme tak bude limit do.......)... Takze stare mamy hor sa robit si opatrovatelske kurzy pre vnucata, fesanda vymyslela novy zakon, podporujuci uplne nieco ine ako riadne rodicovstvo

dasa80
28. aug 2008

ahojte,
tak asi mi neviete poradit kolko dopredu sa objednavaju jaslicky....

niekolke z vas tu pisali akoby mne z duse - ze sa potrebujem bavit aj o niecom inom ako o detoch...
akurat ze v mojom okoli niekoho takeho nemam a tak mi celkom dobre padlo ze som nasla tuto debatu....a necitim sa taka sama ....

katmi, nebola si nahodou dnes doobeda s malou na drazdiaku? 😉

asitka
28. aug 2008

katkami ...nie si náhodou zo žiliny??? mala som podobný problém s rodným listom...no dovadila som sa s nimi kvalitne.... 😀

nadka01
30. aug 2008

Ahojte kocky.To ste na tom dobre .Ja musim ist do prace za mesiac.3.9 mi konci materska a ked pojdem do prace spat, mala bude mat ukoncenych 6 mesaicov.Tiez mam velku dilemu a cele dni nerozmyslam nad inym,len ako to budem riesit.Budem chodit na 4 hodiny,ale...mala je na mna strasne naviazana.Starat sa mi o malicku bude mamka a kazdy den ju budeme musiet rano okolo siedmej vozit 15 km k nej. ☹

cmulinko
30. aug 2008

V Irsku je platena materska 6 mesiacov,potom si mozes zobrat este max 4 mesiace neplatenej materskej....ja som si ju zobrala a dokonca aj vsetku moju dovolenku...potiahla som to na 10mesiacov,ale zial uz nemam moznost ako dalej ostat doma inak pridem o pracu,tak teda od 10mesiaca maleho uz pracujem na plne obratky.Robym od 16.30do 00.30...cez den som s malym.Je to strasne tazke byt na nohach skoro 18hodin ☹ nemala som tu na pomoc nikoho z rodiny.kym som ja v robote,tak maly je s manzelom.manzel roby nocne od 00.30 do 8 rana.Opatrovatelka ani ziadne jasle v mojom pripade neprichadzaju do uvahy.zaplatila by som za to celu moju vyplatu.

libka1
8. nov 2008

Ja som začala pracovať teraz, malá má 6 mesiacov, pracujem na polovičný úväzok, v práci som len 1 týždeň v mesiaci, zbytok môžem odrobiť z domu, alebo po dohode so šéfom aj viac, keď som mimo domu stará sa babka o malú... ale pravdupovediac neviem sa s touto situáciou veľmi stotožniť aj keď je malá v dobrých rukách... kebyže ju mám u opatrovateľky asi by som počas dňa zošalela... ☹ stále mám pocit že toto moje rozhodnutie bolo na figu a že to budem veľmi banovať...

xyxy
20. feb 2009

Ahoj baby.je tiez riesim tuto dilemu.od septembra som dostala ponuku nastupit do prace(ucitelka).maly bude mat 1rok a postarala by sa mi o neho mama.taktiez ma nutia hlavne financie(staviame dom).ale bojim sa aky to bude mat vplyv na maleho.taktiez sa neviem s tym vysporiadat ja.bojim sa ze pridem o vsetky tie krasne okamihy,ktore bude robit 1x(chodenie,prve slova...).ako ste sa sty zmierili vy?mama je s malym od narodenia.velmi ju lubi ale bojim sa ci bude potom aj mna ☹ ?poradte mi prosim.

briketa
9. mar 2009

Ahojte, nastupovali ste niekto do prace sest tyzdnov po porode? Ako ste to zvladali? Mam z toho des.

anesim
9. mar 2009

Xyxy ja som tiež išla do roboty keď mala malá1 rok aj štyri mesiace, ale to bolo len na tri dni v týždni - na dve hodiny - december a január a potom od februára na plný úvazok. Tiež učím, takže také ako prázdniny som nemusela našťastie riešiť a ani neriešim teraz a o tej druhej som bývala doma. Z porady, ak boli dlhšie, a muž musel ísť do práce, tak som sa vypýtala. O malú sa staral manžel , robí na smeny a keď mal dennú, čo bolo raz niekedy dvakrát za týždeň, tak ju mala sestra alebo som mala aj jednu vysokoškoláčku, kt. mala Miška veľmi rada. Nehovorím, že mi nechýbala, ale tá pracovná doba nie je taká,že by som chodila večer a potom poobede som sa jej venovala.Ja som tiež išla do roboty naspať kvoli peniazom, no mám dve kolegyne, ktoré išli po roku a určite ísť nemuseli. A veľké plus som videla po nástupe do škôlky - neplakala tam ani jeden deň, bola naučená, že ja ráno odchádzam a poobede prichádzam, veľmi rýchlo si zvykla aj na učiteľky a to bola v škôlke už od tretieho dňa celý deň 🙂

stvura
9. mar 2009

Ahojte, no ja som jaslicky zajednala rok dopredu, lebo s jaslickami je to biedne, dokonca mali kocky zajednane jaslicky aj tri roky dopredu. U nas teraz dost redukuju aj skolky, viem ze od buduceho roka nejako menia stav deti i v skolkach na maximalne 15 deti...
Ja sa chystam do roboty tiez v septembri, maly bude mat rok a tyzden.

waitinka7
11. mar 2009

Ahojte baby,
no ja budem musiet dat svojho maleho do jasiel, ked bude mat 10 mesiacov. Musim ist do prace, lebo nemam inu moznost. Je to tazke. Aj to bude tazke, ked ho tam chudatko budem musiet rano zanasat, aby som o pol siedmej bola v praci. A to dufam, ze si nejak zvykne a ze nebude tak casto chory.