Návrat do reality po dlhoročnej materskej.Ste tu taký?

bubca
5. jún 2007

ahojte,je tu niekto,kto ma za sebou velmi dlhu matersku?ja som bola doma s detmi desat rokov,teraz uz zarezavam v praci a snazim sa zaradit do "normalneho" zivota...

bubca
autor
15. jún 2007

no veď práve,to je tá smola,že Davidko chytí všetko a vždy 😢 a na rozdiel od Dominky je strašne protivný,keď je chorý.Nám škôlka funguje iba počas júla a v auguste je zatvorená...a ako na potvoru,dovolenku máme zaplatenú na začiatku júla ☹ takže v auguste budem mať oboch drobcov v predajni a to bude zážitok za všetky prachy 😝 kam sa chystáte v lete vy?

vesi
15. jún 2007

my možno pôjdeme na východ k svokrovcom.ale to sa ešte uvidí.aspoň sa nebudeš v robote nudiť 😀 to sme tu len my dve? ☹

bubca
autor
15. jún 2007

evidentne áno.nudiť sa tu teda fakt nenudím,a pri predstave,že tu budem mať v auguste deti sa mi už teraz ježia všetky chlpy na tele 😀 😀 😀 ale zase bude sranda,ešteže moja príbuzná robí v blázinci...keď bude najhoršie,vybaví mi komôrku na nejakom útulnom oddelení 😅

vesi
15. jún 2007

dobre vedieť aké máš známosti, možno sa tam v septembri stretneme 😀

bubca
autor
15. jún 2007

len ten blazinec je trosku z ruky,pretoze je v prahe bohniciach,ale staci povedat a dame si tam fakt v septembri rande 😉

vesi
15. jún 2007

OK. 😀 ozvala sa mikca, pridaj sa k nám 😉

dana33
15. jún 2007

AHOJTE BABY.Super som sa pobavila na vašich názoroch,malokto má dnes taký zmysel pre humor.Ja som čerstvo na MD ,teraz som celá hepy ale možno po 3 rokoch aj mne bude šibkať,BEZ URážKY. 😀

dana33
15. jún 2007

NCHCELA SOM NIKOHO URAZIŤ,len som chcela pokecať,kým synáčik spí.PAPA.

titkovamiriam
15. jún 2007

tak kecajme

bubca
autor
15. jún 2007

dana:nikoho si neurazila 😉

vesi
15. jún 2007

dana vitaj, kde si zmizla?

bubca
autor
15. jún 2007

halo,halo,kam ste sa vsetky podeli? ☹

titkovamiriam
15. jún 2007

ja som tu tak o com dame rec

dana33
15. jún 2007

fíha to sú rýchle odpovede.Kéď som bola na 1.materskej nebol ani internet a mobili tuším len začínali.Toto je super vec mocť si takto pokecať necítim sa ako z marsu.No sory za tie chyby ,ale na internet som začala chodiť iba nedávno,kým nájdem písmenko tak to trvá.Som trošku mimo obraz,ale dúfam,že to na MD doženiem.Ste lepšie 😀 😵 😉

vesi
15. jún 2007

ja neviem, hoďte dáku tému. mne to v tom teple akosi nemyslí 😀

vesi
15. jún 2007

neboj dana, do toho prídeš rýchlo a bude z teba taká závisláčka ako z nás. 😀

bubca
autor
15. jún 2007

dana:ja som sa na materskej naučila strojopis,vrelo doporučujem,teraz nemusím hľadat a fičím jedna radosť...len ten počítač je nejaký spomalený 😀
vesi:a komu to v tomto teple myslí? 😅

dana33
15. jún 2007

to sme dve.Tak napr.pri druhom porode som si povedala,že už nikdy viac,ale túžim ešte po dievčatku,manžel je z toho na nervy,že to už vobec nebude doma iba v robote.Ja som počula,že pohlavie sa dá nejako naplánovať,veite o tom niečo/otáznik/ale asi 3.dieťa je na dnes fakt vela.čaute budí sa mi synček. 😵

vesi
15. jún 2007

bubca, dúfala som, že tebe, keď si už tá pracujúca 😀

titkovamiriam
15. jún 2007

ja sa zasa zdokonalujem v anglictine a rustine 😀 ,aby to nebol taky stereotip.

vesi
15. jún 2007

mirka, môžem ťa tak volať, a kde berieš na to energiu? klobúk dolu, ja niekedy nevládzem ani čítať a to knihy priam zbožňujem 😀

bubca
autor
15. jún 2007

vesi:to,že som pracujúca ešte nutne nemusí znamenať,že som aj rozmýšľajúca 😉 už sme o tom hovorili,že si pripadám ako padnutá z višne 😀
miriam:anglinu som zabudla niekde v stvrtom roku materskej,ale rustinu sem tam trenujem...tedak,snazim sa sledovat rusov na kablovke...a len zasnem,ako som za tie roky doma osprostela 😝

titkovamiriam
15. jún 2007

jasne,ja doslova na materskej oddychujem,mala som dost stresujucu pracu,dve deti,domacnost a teraz ked som doma s mimi ja to taka pohodicka.Uz som sem pisala tusim na zaciatku temy.Pri starsich som bola doma 6r.a tesila som sa do prace,ale zatial mi nechyba 😀 .
marek je take tuk-tuk bezproblemove mimi,ked nieco chcem robit zahra sa sam,este spava dva razy denne,tak si najdem tu hodinku raz na jeden raz na druhy jazyk a za lektorkou chodim lem raz za mesiac.

vesi
15. jún 2007

ja sa tiež nesťažujem, mne je na MD dobre, len si niekedy pripadám...no veď si to prečítaj na prvých stranách 😀

maruschka
3. aug 2007

čaute dievčatá!ja som práve na druhej materskej a už mi z toho doslova hrabe.Predtým som bola plná energie, v práci som bola úspešná,skrátka život, aký si žena,ktorá si niečo vysnívala môže želať.Potom prišli naše dve krásne bábätká a bolo veselo.Pripadám si ako neandrtálec a obmedzujem sa na pár jednoduchých viet typu:ideme papať,spinkať,umyjeme si rituľku,...Som šťastná, že som mama, materskú si užívam,ale iba ako mama.Ako pracujúca žena, som mimo.Tak som sa odhodlala a prihlásila som sa na vysokú školu a hneď aj manželíčka, nech som v tom neni sama!A dúfam,že to v pohode zvládneme, lebo pravdu povediac, začínam mať obavy, ako zvládnem prechod z materskej do zamestnania-lebo niektoré babenky mi hovorili,že zamestnávatelia neradi vidia, ak je žena na dvoch materských po sebe.Najviac ma štve to neustále upratovanie,varenie,pranie.I keď mi manžel pomáha, koľko vládze,a to som rada,že sa chytí hocičo robiť,je toho až nad hlavu.Dúfam,že sa tak necítim iba ja, že to niektorá z vás prežíva podobne..

vesi
4. aug 2007

ahoj maruscha, vítam ťa medzi nami postihnutými 😀 ked chceš pokecať, príd na tému nove prihlásené mamci i nemamci, teraz si píšeme tam, lebo mikca, ktorá tam s nami kecá, sa v čechách nemôže dostať na túto tému 😀 .len príd my ťa tam s radosťou privítame, pokecáme poradíme aj sa posťažujeme 😀

hasleerka
17. aug 2007

maruschka, ja ťa veľmi obdivujem, že ideš pri deťoch študovať ... kamoška to skoro po štyroch rokoch vzdala ... a vôbec všetky vás obdivujem, že sa vám chce učiť ... ja som doma piaty rok, hm a asi sa budem musieť aj ja čosi začať učiť až neosprostiem, lebo zatiaľ si myslím že som v pohode, ale ono to môže nečakane prísť 😨

tilly
17. aug 2007

baby, mne sa teda strašne ťažko pracuje, pritom som na takej poriadnej materskej nebola, tiež študujem, okrem toho som aj tak pomáhala vo firme, skoro každý deň som bola na telefóne a niečo som riešila, ale keď mám teraz niečo vybaviť alebo dojsť do práce, tak je to hrozné, ale možno aj pre to, že je také teplo, alebo, že sme menili kanceláriu a teraz ju máme na tak blbom mieste, že tam ráno krúžim hodinu, kým zaparkujem... tak je to hneď ráno stres...

leniciatko
20. aug 2009

tak toto zažívam ja teraz. vrátila som sa do práce len po troch rokoch MD a pripadám si ako na planéte opíc,alebo Alenka v ríši divov. A som nejaká spomalená....

vesi
20. aug 2009

jeej, táto téma ožila 😀 ja som sa pred rokom vrátila po 9 rokoch do práce, nenormálne som sa bála,hned ma šupli na 3 týždňové školenie, takže som chodila domov len na víkendy,ale do pol roka som sa posunula na vyššiu pozíciu, takže tehu demencia mi neostala 😀