Nemám záujem o prácu, ktorú mi ponúkajú z úradu práce

dennkka
11. máj 2016

Ahojte, úrad práce mi poslal na pohovor na pásovú výrobu. Doteraz som vždy pracoval v administratíve a nemám záujem pracovať vo výrobe a na smeny. Môže úrad práce posielať ponuky neadvekvátne k vzdelaniu a pracovným skúsenostiam? Neviem, čo mám robiť a nechcem, aby ma vyradili z evidencie. Ďakujem za každú radu.

ivankaberrynka
11. máj 2016

Úrad práce ešte posiela pracovné ponuky? Alebo už zase? No ja by som asi odmietla. Najlepšie by bolo obrátiť sa na vedenie UPSVaR presne s touto otázkou.

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dennkka
autor
11. máj 2016

@blankaj a čo myslíš, že robím? Ale nie je to také jednoduché, ponúk je veľmi málo a keď prídem na nejaký pohovor, je nás tam aj 50 :(

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fuska
11. máj 2016

@dennkka Ved sa rob, ze si postihnuta alebo co. Ja som sice v takej situacii nebola, ale podla mna mozes byt drza, prist neprimerane oblecena, neskoro, atd. Je vela moznosti, ako sa nezapacit buducemu zamestnavatelovi.

dkethe
11. máj 2016

myslim ze nemoze.
to je sice mega super ze pasovych vyrob sa nam na sk otvorilo habadej a slovac je asi suca len na toto, ale netreba sa bat ich poslat do dakde, ked je to neadekvatne tvojim skusenostiam a vzdelaniu!!!
pasovky nech nechaju takym co ukoncili povinnu skolsku... ;)

hlavu hore a drzim palce!

shia
11. máj 2016

treba dokazat, ze nie si nejakym sposobom nesposobila na tu vybranu poziciu, ci uz zdravotne alebo nejak inak..aj ekd ja viem, je to "otrava" ..skus sa opytat na prislusnom urade, ako sa vyhnut ponukam, ktore nie su primerane tvojmu vzdelaniu alebo tak nejak...

simik22
11. máj 2016

tak sa odeviduj z UP, odvody si budes platit sama, a nemusis sa niekomu prisposobovat. kde vidis problem??

dennkka
autor
11. máj 2016

@fuska ten zamestnávateľ je agentúra, práca je v samsungu. Myslím si, že im bude úplne jedno, čo mám oblečené, či budem drzá alebo nejakký neskorý príchod. Berú tam hocikoho, sú zúfalí, nemajú zamestnancov.

dennkka
autor
11. máj 2016

@simik22 mne sa teda neppáči sama si platiť odvody, keď som dlhé roky pracovala a keď vidím okolo kopu ľudí, ktorí sú nezamestaní x rokov :(

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dennkka
autor
11. máj 2016

@blankaj ja neohrňam nos nad prácou, ale nad pracovnou kultúrou v tej firme, nemám za potreby, aby na mňa vrieskal nejaký aziat, a byť označená červenou kartičkou počas krámov

dennkka
autor
11. máj 2016

@blankaj môžu ísť , firma ponúka ubytovanie zadarmo

malibu21
11. máj 2016

@dennkka odmietnete robotu automaticky vás žiaľ vyradia z UPSvr . A budete si musieť platiť zdravotnú a tie odvody

dennkka
autor
11. máj 2016

@shia bojím sa opýtať, podľa mňa chcú vyradovať z evidencie, chcú umelo znižovať nezamestanosť

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dennkka
autor
11. máj 2016

umelým znižovaním nezamestnanosti myslím to, že ľudí vyradia z evidencie a potom sa v telke politici chvastajú, ako je na SR klesá nezamestnanosť

dkethe
11. máj 2016

alebo si kukni ponuku prac upsvar na nete, a dojdi tam ze chces tuto ponuku - tak nech nevydumuju s robotnickymi pracami 🙂)

@malibu21 to snad nie?? cize zena s vybornou VS, vybornou praxou ale po 2 materskych pride na upsvar, daju jej robit upratovacku a ona musi prijat? chore... (jasne, prakticky by taka zena nemala mat problem najst si dobry job, ale teoreticky...)

holubicka28
11. máj 2016

@dennkka mna tiez takto poslali raz na pohovor ze robit upratovacku a aj za pas do peugeotu ako brigadnicka proste na hocico, co sa im hodi. Lebo som uviedla ze viem po francuzsky, tak by to bolo pre mna😂. Normalne som ju odmietla, ze nemam zaujem o taku pracu. Oni su tam niekedy mimo, ale keby som surne potrebovala peniaze, isla by som, ale mala som podporu a nastastie si skoro nasla zamestnanie v oblasti, kt. som vystudovala.

limoncino
11. máj 2016

@dennkka mne Up už dvakrát ponukol prácu rušňovodiča. A raz poisťovacieho agenta.
Odmietnuť môžeš, ale musíš mať adekvátne dôvody. Jedna pani napríklad poistovakom povedala, že má problém komunikovať s ľuďmi.
Povedz, že kvôli deťom nemôžeš pracovat na smeny, že sú na Teba naviazane a nechcú byť v noci bez mamy

shia
11. máj 2016

hej hej, najlepsie je vymsliet si taky dovod, co nemaju ako vyvratit, ako napr s tym ze ma problem s tou komunikaciou, alebo take nieco. Napr znameho poslali odhadzovat netopierie vykaly na na jednu povalu (ano, to nazaj!) a on tam napisal, ze nemoze, lebo je na to alergicky a ma potom problemy s kozou, a bolo. Len nemozes povedat, ze neches pracovat, lebo ta vyskrtnu (jeho brata tak vyskrkli, lebo povedal, ze proste nechce). Tak si radsej vymysli dovod preco nie

vevesh
11. máj 2016

@dennkka a ked uz nic nezaberie, tak co takto ist na pohovor a klast si podmienky - ako napriklad ze chces robit iba cez den, alebo skrateny uvazok a za xxx eur naviac ? - na to mas pravo, a na zaklade toho ta neprijmu, lebo to nebude podla ich poziadaviek ?

anuska74
11. máj 2016

@vevesh aspon jedna rada. J aby som si tiež hladal dôvod prečo takú prácu nie. vy ste si čo to odporúčali niekedy vyskúšali sa takto nechať zdierať a tie červenú kartičky 😠 😠 😠

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jema_suri
11. máj 2016

..ja som prišla na upsvar a pani sa ma pýta že koľko mám rokov..a ja že 31..aha..vytiahla hrubý zoznam pracovných ponúk ahovorí..ah ale toto sú ponuky na vek do 29 rokov...dala bokom..potom vyložila tri A4 ,,plné ponúk,,...pozrite si...ok ďakujem...dátumy staré vyše mesiaca ponuky dávno neplatili...no dobre..ta tak

candii
11. máj 2016

@dkethe no ale zase neurazajme ludi, ktory pracuju v pasovej vyrobe..

liuliu
11. máj 2016

To je to filckine znizenie nezamestnanosti ktorym sa prezentuje.

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tereskah
11. máj 2016

ja by isla na pohovor a povedala im nech mi tam napisu ze nie som kvalifikovana alebo nieco, da sa dohodnut...