Nemusím pracovať. Prečo je to problém pre okolie?

nikkkka
30. aug 2009

cawte baby ste tu aj take ktore nepracujete,manzel sa o vas vie financne postarat? pretize ja som doma pracu nehladam lebo prac. za min.mzdu kazdy den a manzel to zarobi za 1-2dni, (teraz ako necem sa tym chvalit) tak to zbytocne....lenze absolutne kazdemu to ze ja nepracujem lezi v zaludku! 😠 furt pocuvam aaa ze nerobim a mame nove auto dom a chodim splnimy taskami a ohovaraju ..hrozne ma to stve! dokonca sa znamy somnou ani nechcu bavit ...a ked tak len podpichuju..pritom manzel ma rizikove povolanie zasluzene peniaze tak co chcu??samozrejme by som sla do prace ak by to bolo nutne no sa chystam na matersku ale nemienim to kazdemu vysvetlovat 😠

erikasadek
6. sep 2009

mywiel tresku si robim domacu , este lepsia , ako kupovana;. 😉

stacia , zavinace kupis aj tu .. a tatarska,a 😉

bozske.. ked da sdo mixera.. 😉
teda ja tam dam aj tu zeleninu, v tych rybach..

mywiel
6. sep 2009

Hmm diky skusim. 😉

pensadorcallisto
6. sep 2009

Ty kokso...
Tak si predstav, ze tu nekupis ani tie zavinace. 😠

Mywiel, mas pravdu, SVK je predrazene, brat ked bol v Anglicku, tak v Menchesteri, ked boli vypredaje, fakt toho vela nakupil.
Malemu kupil super teplakovu supravu, perfektna, vysla ho na nejakych 15eu. Ale na postovnom dost prerobil.
Inak, tu v Turecku je oblecenie este drahsie ako na SVK. Mozno raz za polroka sa vyberieme do centra mesta, ale vacsinou sa nam tam nic nepaci. Najcastejsie nakupujeme z nakupnych centier. Je to sice o trochu drahsie, ale aj krajsie a kvalitnejsie.

lencul559
7. sep 2009

To fakt? Ja som si myslela,že to je iba dovolenkové obdobie taká drahota. 😠 Keď sme my boli v Turecku, tak sme takisto chodili do supermarketu. Tržnica bola iba taká atrakcia. Je tam teraz teplo? Tu 12,5°C. brrr

pensadorcallisto
7. sep 2009

Asi zalezi odkial nakupujes, ale ja tu nic ine nepoznam, len fakt tie nakupne centra.
Je tu aj kopec zliav, napriklad teraz 50-70% zlavy.
Ale v porovnani so SVK sa mi niektore ceny zdaju drahsie, takisto pokial ide o potraviny.
Napriklad taka tlacenka, ktoru zboznujem, tak maly kusok ta vyjde na 5eu. A to je fakt maly kusok. 😀
Na trznice chodim rada, teda chodila som, odkedy mame maleho nechodim.

Co sa tyka tepla, tak kazdy den je tu strasne horuco. Cez den velmi nevychadzam von, ked nemusim, az po tej piatej. Stale viac ako 30 stupnov.

dominka11
7. sep 2009

ak ti to tak vyhovuje, tak to nerieš. Ale poznám v mojom okolí zopár žien, ktoré sú dlhé roky doma a dopracovali sa z postu "žienka domaca" na alkoholičky, pretože alkohol je jediný ich spoločník...ja osobne by som sa na to dobrovolne nedala, aj ked som tiež dlho nepracovala, pretože po škole som už bola na rizikovom. a čo sa týka zavisti, zvykni si, ludia a hlavne slovaci mam taky pocit, že zavidia každemu, čo ma viac ako on. cest vynimkam.

sasiki
7. sep 2009

celkom som nepochopila to bombardovanie na osobu zakladateľky pre jej ,,budúce celoživotné ničnerobenie", keď sama napísala, že pracovať v budúcnosti plánuje, toto je stav dočasný......nevidím na tom nič zlé, pokiaľ sa na to nemieni spoliehať po celý život. 😕 nech si každý robí čo chce 🙂 inak ja sa do práce celkom teším, teraz chodím do školy a som rada, že spoznávam nových ľudí 🙂
a verím, že sa takýto ľudia stretávajú so závisťou 😕

vroni
7. sep 2009

Erika, ja si prosím presný recept na tú tresku. Nemám to síce na Slovensko ďaleko, ale slovenksá treska je úplne nanič. Kúpim ju, dám do chladničky a do druhého dňa zmizne bez stopy.... 😀 😀 😀
A HM je vtipný koncern. Krpaňa má dvojo identických nohavíc, jedny som kúpila ja vo Viedni, druhé v ten istý deň moja mama v Bratislave. Viedenské stáli 12,90, bratislavské 15,90 (rovnaké číslo, výrobca, čas kúpy a aj obchod) Logiku ich cenovej politiky pochopiť neviem, ale dobre...

katrin21
7. sep 2009

vroni: to ma udivuje... ja som vo VIedni videla tie iste ceny ako u nas, akurat mozno ponuka sirsia... ved tie visačky su uz s cenou v €..... rovnake....

tilly
7. sep 2009

vroni, to je aj v ca, ny a vo viacerých obchodoch... normálne cenovka v eurách a v rakúsku iná ako u nás... preto zvyknem nakupovať vo viedni...

inak, tiež by som sa bála, že budem ako sue ellen, keď budem len doma... hlavne, keď nás je vo štvrti viac takých... žienky na materskej, žienky po materskej, čo už nemusia pracovať (aj keď každá jedna buď študuje alebo niečo robí), len keď sa stretneme, tak sa vždy nejaké to vínko otvorí...

vroni
7. sep 2009

Katrin, aj mňa to udivilo. Ale ceny, hoci sú jedny i druhé v eurách rovnaké veru nie sú. Možno sú zase iné veci na Slovensku lacnejšie, neviem... Je fakt, že býva širsí výber, ale tiež nie vždy (poznám aj HM, ktoré je zásobené ako za socializmu - aj keď tu žiaden nemali 😉 ) My sme si zvykli nakupovať v St.Pölten, tam majú výber vždy 😎 (býva tam svokra, ešte nie som taký maniak, aby som sa za handrami rútila skoro sto kilometrov)

katrin21
7. sep 2009

skor len asi maju v inom case akcie...

sasiki
7. sep 2009

ozaj katrin, kde v Trnave je ten obchod so super vecami pre deti na 2-3r???

matozazzo
11. dec 2012

@nikkkka Skutocni priatelia to pochopia a ostatnych si nevsimaj 🙂 A az raz budes nutena ist do prace, tak to budes riesit 🙂 Proste len povedz, ze to je tvoja vec a manzel zaraba dost slusne, aby si sa ty mohla venovat rodine, domacnosti a studiu ... a budes mat pokoj 🙂))

reni1512
11. dec 2012

@nikkkka podla mna je to spoločnosťou...ľudmi...je dost tazka doba, malo prace a ludia žiarlia...pocituju zavist aj ked mozno nechcenu, ale stale to v kazdom z nas tak ci tak je...

zabka88
11. dec 2012

inak, celkom rada by som vedela čo je so zakladateľkou témy dnes 🙂 po troch rokoch...

maruska24
12. dec 2012

@zabka88 asi je na materskej, možno...

zabka88
12. dec 2012

@maruska24 ale to by tu mala byť,nie? 🙂

maruska24
12. dec 2012

@zabka88 možno nemá čas na diskusie, alebo má iný nick, alebo je rozvedená a nemá už ani na net, ktovie. Len tak zo srand ysom si diskusiu prečítala, bolo by fakt zaujímavé vedieť čo robí dnes