Nemusím pracovať. Prečo je to problém pre okolie?

nikkkka
30. aug 2009

cawte baby ste tu aj take ktore nepracujete,manzel sa o vas vie financne postarat? pretize ja som doma pracu nehladam lebo prac. za min.mzdu kazdy den a manzel to zarobi za 1-2dni, (teraz ako necem sa tym chvalit) tak to zbytocne....lenze absolutne kazdemu to ze ja nepracujem lezi v zaludku! 😠 furt pocuvam aaa ze nerobim a mame nove auto dom a chodim splnimy taskami a ohovaraju ..hrozne ma to stve! dokonca sa znamy somnou ani nechcu bavit ...a ked tak len podpichuju..pritom manzel ma rizikove povolanie zasluzene peniaze tak co chcu??samozrejme by som sla do prace ak by to bolo nutne no sa chystam na matersku ale nemienim to kazdemu vysvetlovat 😠

mywiel
4. sep 2009

Macka ja zrovna nemusim mat znackové, a ked mam tak je vydrazené cize nie nové ale super zachovalé, to neznamena, ze ked kupis lacno nie znacku, ze je to aj kvalitné a naopak, takze zas netreba skatulkovat. Radsej kupim malej drahsie znackové topanky teraz ked sa zacina ucit chodit a viem, ze ju nebudu tlacit, je to dolezité aby boli poriadne, ako nejaké lacné od Cinanov, ktoré sa jej po tyzdni rozpadnu, takze prestante sudit, to mi ako vyhadzovanie penazi nepride ked sa vyberie kvalita a uz si nemyslite, ze zena co je doma nema ziadnu uctu k manzelom tazko zarobenym peniazom, preboha ved nie sme mafiani, nikomu holuby do h..y nepadaju aj on si to musi odmakat a zarobit, to fakt nazor, ze zena co je doma nerobi nic iné len mina manzelove peniaze bez rozumu a ten si ju vydrziava ako zvieratko je dost detinské. Kazdy mame iné potreby a peniazu su nase spolocné nie ukradnuté, tak si s nimi mozme robit co chceme. Hawk...skoncila som tato téma by sa mala zamknut. 😠

pensadorcallisto
4. sep 2009

Presne je to tak ako pises, mywiel.
Jasne, nepracujem, ale zato sa staram o deti, domacnost, manzel pride z prace a veceriame spolu teple jedlo.
Moj manzel si to ceni viac ako keby som sla do prace, maleho hodila do jasli, vecer prisla nervozna a utahana, nemala naladu na nic. Este by som musela pripravit jedlo, zabavit deti, pomoct dcere s ulohami. Zostarla by som o x rokov. Tak si to teraz uzivam, kym mozem. Deti rastu velmi rychlo. 😀
A moj manzel by ma kvoli tomu opustil. A ja by som sa sama seba pytala: Ako je to mozne? Ved som aj financne prispela, vsetko som zvladla, kolko som do toho vztahu vlozila a zrazu toto?
A tie body, co opisala zeleny_cajik, to sa mozu stat kludne hociktorej. Aj tej, co pracuje. A aj taka zena moze byt pre muza nezaujimava a muz ju moze pokladat za kus svojho nabytku...Oh, sorry, pracujuceho... 😀 😀 😀 A este do neho, obrazne povedane, kopne... 😀

Inak, znackove veci... To je dalsia blba ubohost. Znackove veci su aj vo vypredajoch, uz ich ma kazdy 3. clovek. A neide ani o znacku, ale o kvalitu. A dietatu, ktore zacina chodit, urcite nedam topanky z cinaku. potrebuje kvalitnu pevnu obuv.
PS: Nas este nezacal, takze zatial neriesim.... 😀

Inak, normalne sa tu uz musim smiat aka nezmyselna hadka sa tu vyprovokovala. 😀
Nechapem, preco by sa nepracujuce zeny mali branit pred pracujucimi. a preco take utoky, ze si nevieme vazit peniaze nasich manzelov? Ved ked miname peniaze, ktore zarobia, na nezmysly, ochudobnujeme tak same seba, nase deti atd. Ja by som si nedovolila manzela vykoristovat. Ved je to clovek, ktoreho milujem a vazim si ho.
A to, ze zaraba peniaze a ja nie? Ja sa staram o to, o co sa on starat nemoze a tymto sa to vyvazuje.
Ako vravim, nesedim si cely den na zadku. A byt doma s detmi je psychicky dost narocne... 😝

lencul559
4. sep 2009

pensadorcallisto • máš absolútnu pravdu. Fakt je náročné byť doma a starať sa o všetko. Ja sama som bola už z toho unavená psychicky aj fyzicky. Všetci berú automaticky , že je uvarené, opraté, ožehlené...nikto nevidí ako si sa pri tom narobila a k tomu za zadkom malé dieťa. Nikto ti nič nepomôže -,, veď si doma,tak si to stíhaj.,,Byť doma je nezaplatená robota. Teraz som začala po materskej chodiť do práce. ...úľava. Ale na to dôjde každý sám. Deti rýchlo rastú. Treba si užiť aj toto obdobie,ale všetkého veľa škodí. 😉

martinaema
4. sep 2009

lencul559 - úplný súhlas, škoda že medzi smajlíkmi nie je palec hore.
Odkedy zasa robím, mám viac trpezlivosti s malou, je mi taká vzácnejšia. A že muž nemá ožehlené? Vie kde je žehlička aj ako sa zapína. Bud si ožehlí alebo si oblečie niečo iné. 😵

donara
5. sep 2009

Nikkkka, je to len a len tvoja vec. Viem že tie reči nie sú príjemné, mám 6 roč. syna, akurát začal chodiť do školy a 3 roč syna, ktorého som si nechala doma a dám ho do škôlky na budúci rok. Teraz na konci augusta mal 3 roky. Vôbec nevidím problém v tom že si doma, to len ľudia sa pozerajú na cudzí prah domu a nie na ten svoj. Ja som doma už 6 rok, mám toľko práce okolo domu, že niekedy ani nestíham. Tiež mám susedky ktoré nič nezaujíma, len kedy pôjdem do práce. Ja si sebavedome poviem ja zatiaľ nemusím! Aj keď ma škrie, že sa starajú. Uvidíš že prejde čas a sama sa rozhodneš že si niečo nájdeš, ale nerieš ľudí je to len o závisti.

zeleny_cajik
5. sep 2009

k tejto teme uz som povedala, co som chcela, len k tomu nakupovaniu poznamocka: to, ze nas bavi nakupovat (ved mna tiez), je ok, preco nie aj vopred, najma ked su dobre akcie, ze ano 😉 ale myslim, ze existuje hranica medzi radostou z nakupovania a absolutne nezmyselnym plytvanim (partnerovych) penazi - mimochodom, da sa mat z tridsiatehoosmeho paru cervenych topanok este radost? 😕 . To co predvadzaju niektore maminy z vedlajsej temy (mywiel, nemyslim teba, nepaprc sa zase 😉) akurat svedci o tom, ze kedze sotva nejake to evri v zivote zarobili vlastnou pracou, nevedia si vazit ani peniaze, ani pracu inych (napr. svojho partnera). no a keby som sa zamyslala nad tou maniou hlbsie, asi by som sa zamyslela nad tym, co tak tym nekonecnym hromadenim zbytocnosti asi kompenzuju.... ale nezamyslam sa 😉

mywiel
5. sep 2009

Zeleny cajik, ja neznasam vyhadzovat a plytvat, som aj v téme na com sa da usetrit, priznavam, ze ked vidim, nieco roztomilé tak neviem to nekupit, hlavne ked cena odpoveda kvalite, ale donekonecna sa kupovat ani neda, ved potom to nie je kde skladovat, ja viem, ze nemyslis mna, ale niektori zavidia aj tak, lebo si nechcu priznat, ze by tiez chceli moct kupit co im srdce ziada hocikedy, ja si to dovolit mozem a manzelovi som za to vdacna. Horsi pripad je ked manzel s tym nesuhlasi, potom vzniknu hadky a ludia sa mozu rozviest, kvoli tomu, ja viem co je hodnota penazi, ved aj ja som roky robila nie je mi 22. 😉 Je pravda, ze malu trosku rozmaznavam, ale nie dlho, uz pomaly chape vela veci, je to moje prvé babo a ked chcem aby mala 15 pyzamiek tak ich bude mat 15 a je mi jedno ci sa niektoré holky kvoli tomu tu budu pohorsovat a krutit hlavou, je to moje dieta a su to moje peniaze. Tymto zdravim tie co to nevedia prehltnut. 😀 😝

donara
5. sep 2009

mywiel, tak to je milé, presne si vystihla to čo som k tejto teme chcela dodať. A tých, ktoré to nevedia prehltnúť je naozaj o dačo viac!!!!!!

mywiel
5. sep 2009

donara 😉 Jaaj a zabudla som dodat, mame dve auta, a kupujeme si vlastny dom... 😀

monkula
5. sep 2009

mywiel a teda, čo nepovieš, že bude aj vyhrievaný bazén, a súkromná krava Milka?

zeleny_cajik
5. sep 2009

mywiel, nepisala si par stran dozadu, ze sa nechces chvastat? 😉

pensadorcallisto
5. sep 2009

Mywiel tam dala smajlika ako ironiu na ten vas vysmech z chavalenia sa. 😀
Monkula, vyhrievany bazen je fajn, hlavne, ked je vonku troska chladnejsie... A sukromna krava Milka?
Naco by jej bola, ked si mlieka moze kupit kolko chce... 😀 😀 😀
Ja uz ani ten smiech v sebe neudrzim, na com vsetkom sa da este takto zabavit.
😀
Inak, ja sa tiez nechcem chvastat, ale mam v skrini 1 par topanok na opatkoch a jeden par sportovych (nie znackovych). A jeden par ciziem na zimu, ktore nosim uz 4. rok a stale su ako nove.... 😀 😀 😀
Ja neznasam nakupovanie oblecenia a obuvy a ked sa mi nieco zapaci, tak to nosim, kym sa to neznici. A nikto to neriesi. Hey a este, kabelku mam tiez len jednu.
Takze nie vsetky baby a nie vsetkych muzov hadzte do jedneho vrecia. 😉

Mywiel, mna manzel prehovara na auto, ale velmi nechcem, mozno neskor. Jednak premavka je tu hrozna a este sa musim zdokonalit v jazyku, aby som sa v pripade nehody alebo niecoho ineho vedela dohovorit... hahaha
Este mam aj dost blbu chorobu a kebyze som na SVK, tak vodicak musim automaticky odovzdat na 2 roky. 😠
Inak, aj nam v telke davaju na com sa da usetrit. Predtym som umyvacku riadu velmi nevyuzivala, dneska ju vyuzivam stale. A na tom sa da tiez pekne usetrit. Mesacne 15 eu.

Lencul559, mas pravdu. Byt doma s detmi je ovela psychicky narocnejsie ako chodit do prace. A hlavne zarobit si vlastne peniaze, to ti dava pocit slobody. Ja som na SVK mala svoju pracu velmi velmi rada, s kolegami bola sranda, castokrat sme ostavali este aj po pracovnej dobe a nadrabali. Nebola som sice najlepsia v kvantite, ale na 1. mieste v kvalite. A to ma hrozne tesilo. Vzdy vymyslas nieco nove, den zacinas s tym, ze tento den bude uspesnejsi ako vcera. Proste mi to chyba. Ale kedze este nemam ani moznost poziadat o dvojite obcianstvo a pre cudzincov sa praca najde tazko, som doma. Vnutorne som sa s tym 100% nezmierila, ale vymyslam nieco nove. Stale nieco studujem, prihlasim sa na kurz. Myslela som aj na to, co ak sa rozvediem, tak aby som ten cas tu, ktory mam aj pre seba, nezabila len tak nadarmo. 😀

Donara, jasne, kazdeho stve, ked nepracujes, ale neviem ani za svet pochopit preco?

monkula
5. sep 2009

pensadorcallisto, mywiel žije vo Švajčiarsku, tak preto som povedala kravu Milku...

mywiel
5. sep 2009

Ano ironiu, lebo uz fakt nechapem, co sa tu riesi. Monku ano bude jacuzzi, prides? 😀 😉

mywiel
5. sep 2009

Pensa ja sa nahodou tesim, ze sa vratim robit hodinky, bola to zaujimava praca, ale asi len na pol uvazok, lebo chcem byt aj s detmi. A ty kde zijes? Inac ja by som robit nemusela, lebo manzelovi rodicia su milionari tu a on dost od nich zdedi, no nie sme blby takto sa trapit este v praci??? 😅 😀 😀

monkula
5. sep 2009

jasné, že prídem..... ale objednaj aj kaviár, ale z Ruska.... nie ten blaf, čo si mi dala minule 😀 😀 😀 😀 😀

mywiel
5. sep 2009

😀 😉 No tu sa jedia skor zabacie stehienka a slimaky. 😝

monkula
6. sep 2009

😝 😝 😝

erikasadek
6. sep 2009

caute lenivacky...........; 😀 to len zabrdam 😀

mywiel
6. sep 2009

Ahoj nic nerobiaca... 😀

mywiel
6. sep 2009

To bola zase noc... ☹ mala sa zobudila o tretej rano a dve a pol hodiny revala a nie a nie spat ani v nasej posteli ani nijako uz sme boli zufali, ze ju nevieme uspat, posledné noci sa to deje casto, ale zuby to asi nie su lebo ked ju vezmeme na ruky tak prestane, jednoducho nase dieta nepotrebuje spat ☹ ale my aaaaaaaaano... 😠

erikasadek
6. sep 2009

ja, nikdy nic, ja len sunky valam.. 😀

ale nie, chcela som vas len pozdravit.. 😉

kayka, vam dava zabrat co;;; to mas za trets ze nic nerobis; 😀

neboj to prejde.. 😉

mywiel
6. sep 2009

No to z toho ze sa nudim tak mi to prikoreni... 😀 Dnes ma caka hora spinavého pradla, umyt kupelnu, povysavat byt. Vcera som piekla kolac zo zltych malych sliviek mnam mnam 😝 🙂

mywiel
6. sep 2009

Eri tak co dievcatko bude? 😉 😅 😵 V téme spolocny termin od nas je uz polovicka zase tehotnych, juuj a ja tiez chcem, asi ma svihne este s jednym, ked Kaya takto "krasne" spava teraz. 😀

erikasadek
6. sep 2009

no vids ty lenusa. a ze nic nerobis. 😀

babo bude, ale len pan boh vie kedy. 😀 😀

dam vediet..nezabudni bola dlha pauza.. 🙂

mywiel
6. sep 2009

No robim, ale minam manzelove peniaze, lebo som téme o nakupovani pre babo... 😀

pensadorcallisto
6. sep 2009

Mywiel, tak nas Kayi sa kazdu noc bude o pol stvrtej a dnes som ho uspala o siestej... 😀
A takto sa budi kazdu noc, asi pocuje ako sa s manzelom rozpravame, tak vstava aj on. 😀
Inak, nezavidim, ja mam tiez kopec pradla, ale na zehlenie a o upratovani ani nehovorim.
K nam chodi kazde 3-4 tyzdne jedna zienka, co to tu da detailne do poriadku a ja potom uz len tak, ked treba zbezne.
Inak, moj exmanzel, ten mal tiez takych bohatych rodicov, teda ma, pracuje v otcovej firme, ale aj sa riadne nadrie. A peniaze si nikdy vazit nevedel. 😀
Ale co ti z penazi, ked manzel je taky.... TAKY.... 😀 Po case ta to prestane bavit a znenavidis este aj tie peniaze. 😠

Inak, tu je super technika na uspavanie deti. Sadnes si, nohy pred seba, polozis na nohy vankus, na vankus dieta, oproti sebe a kolises. A dieta ti takto v pohode zaspi, nemusis nosit na rukach. Nas maly sa takto v noci pozeral, pozeral, nakoniec zaspal. Predtym sme sa s nim este asi taku hodinku hrali, bol strasne sladky.

My planujeme este jedno, ale tak o 3-4 roky. Niekedy mam ale pochybnosti, ked ten nas Kayra hneva. 😝

mywiel
6. sep 2009

Jééj ty mas tiez podobné meno ako my (my to mame z nasich dvoch mien janKAYAnis) No ich rodina su fakt milionari a nemaju len jeden milion ale viac, lenze manzel je z piatich deti a mozem povedat, ze peniaze si vedia vazit vsetci, vedia, ze ich treba zarobit, ich stary otec tiez makal cely zivot. Pensa to je technika na brusaky, aspon nemusim chodit do fitness... 😀 😉 Ja tiez tuzim mat tri, ved deti su ten najvacsi poklad na svete, napriek tomu ze nespi, ked rano otvori oci a dostavame od nej toooolko pusiniek a objati okolo krku tak si poviem, ze som ten najstastnejsi clovek, co viac si mozem priat? 😵

pensadorcallisto
6. sep 2009

My sme vyberali asi pol dna, nakoniec sa nam zapacilo toto. Hned ako sme sa dozvedeli,z e to bude chlapec, vyberali sme meno a aj v ten den sme vybrali.
Inak, ja zijem v Turecku... 😀
Niekedy mi hlava stoji ako si ludia myslia, ze Turecko je zaostala krajina a pritom si tu zijeme v takom luxuse, v akom by som na SVK nikdy nezila.
Ta roznorodost, ktora tu je.
Mame tu skvely detsky park, nadherne zahrady, byvame v bytovke, ale sluzby su tu viac nez skvele. Je tu nadeherna fontana, ktora sa tiahne popri chodniku, len je trosku nestastne vymyslena, pretoze to zabradlie je dost nizko ulozene, takze maleho, ked zacne chodit, musim strazit na 200%. 😀
Mame tu ochranku, takze deti sa kludne hraju vonku aj vecer, fakt pohoda...

Ale chybaju mi zo SVk niektore jedla, halvne treska... 😀 😀 😀

Inak, nas maly, ked rano vtane, tak je taky sladucky, na spapanie...
Ja cez net nenakupujem, nejak turecke stranky nepozeram a zo SVK by mi to prislo x krat predrazene.
Ale na SVK som parkrat objednala, hlavne knihy a pacilo sa mi.

mywiel
6. sep 2009

Ja tu mam vela kamosiek z Turecka, vraj Kaya znamena v ich jazyku skala, v Indonézii zn. bohatstvo... 😅
O treske mi ani nehovor ta chyba aj mne, halusky varim pravidelne mam v mrazaku bryndze na tri mesiace, inac som rada, ze som tu je tu krasne a hlavne cisto vsade, vsetko ako zo skatulky. A Slovensko je pekne predrazené, tu ked su vypredaje v H&M, C&A tak sa oplati kupovat veci detom skor tu ako na Slov. 😅 😨