Nemusím pracovať. Prečo je to problém pre okolie?

nikkkka
30. aug 2009

cawte baby ste tu aj take ktore nepracujete,manzel sa o vas vie financne postarat? pretize ja som doma pracu nehladam lebo prac. za min.mzdu kazdy den a manzel to zarobi za 1-2dni, (teraz ako necem sa tym chvalit) tak to zbytocne....lenze absolutne kazdemu to ze ja nepracujem lezi v zaludku! 😠 furt pocuvam aaa ze nerobim a mame nove auto dom a chodim splnimy taskami a ohovaraju ..hrozne ma to stve! dokonca sa znamy somnou ani nechcu bavit ...a ked tak len podpichuju..pritom manzel ma rizikove povolanie zasluzene peniaze tak co chcu??samozrejme by som sla do prace ak by to bolo nutne no sa chystam na matersku ale nemienim to kazdemu vysvetlovat 😠

dalli
31. aug 2009

ako to riešia "ženy s podobným OSUDOM"....fakt sa zabávam 😀

monkula
31. aug 2009

Ak ste si nevšimli, nikkkka je z okresu DS, takže predpokladám, že okrem slovenčiny ovláda aj maďarčinu, tak preto sa jej píše horšie po slovensky... pretože presne takúto gramatiku má moja naj kamoška, keDˇže aj ja som z okresu DS 😀
A k téme... jaaaj, aj ja by som chcela taký život... nemusieť pracovať, ale chcieť.. mať svoj obchodík, svoje aktivity a hlavne cestovať....
ale ozaj mysli na zadné dvierka, sem - tam si niečo schovaj do bielizníka, držím palce....
a do IP napíš, odkiaľ si, možno sa aj poznáme 😀

libka1
31. aug 2009

dufam ze si nechces od nej pozicat monkula 😀 😀

monkula
31. aug 2009

libka, nie, nepotrebujem.... mám sa dobre.... 😎 😎 😎
brutálne motto 😀

libka1
31. aug 2009

uf, vydychla som si 😀
ak myslis moje, to je stare indicke prislovie 😉 a veeeeeeelmi pravdive 😉

libka1
31. aug 2009

no ale k teme, pokial si nerobis srandu a citis sa tak dobre, tak si uzivaj to co mas a neries... vzdy sa najde niekto kto zavidi, ale aj vela ludi co maju dobre umysly... a tiez by som isla do niecoho ako neziskovka, alebo studium, proste len pre svoj dobry pocit, ze nieco robim 😉 a robila by som si rezervicku 😉

monkula
31. aug 2009

hej libka, Tvoje... ale dobré a ozaj pravdivé...

roasha
31. aug 2009

..ale "rezervicka"sa nerobi tak,aby o tom vedela aj "polovicka"..... 😅 😀

pensadorcallisto
31. aug 2009

Dalli, zabavaj sa... 😀
Ako to riesia zeny s podobnym osudom... Vies, osud nemusi byt nutne len zly. Osud moze byt aj dobry.
Len my sme si to parafrazovali ako nieco zle...
Stretla som zenu s podobnym osuom- a hned si vsetci pomyslia, ze ta zena je tyrana alebo nestatsna atd..
Mne osud doprial stretnut mojho manzela a moj zivot sa zmenil. A vobec nemyslim na materialnu stranku. Ale dokazal mi pomoct a verim,ze to tak malo byt. Kazdy ma svoj osud. A ak tvojim osudom je byt statna, tak nou aj si.
Preto vravim o zenach s podobnym osudom.

libka1
31. aug 2009

nuz, to uz nechame na jej sikovnost 😉 vacsinou takyto muzi davaju zenam v domacnosti dostatok penazi a velmi ich netrapi na co sa minu 😉

monkula
31. aug 2009

ja ozaj nechápem, prečo si každý myslí, že bohatá žena - nešťastná a týraná žena....

dalli
31. aug 2009

pensadorcallisto, vyznelo, to ináč...tak preto mi to prišlo smiešne, nazvať osudom, dík za vysvetlenie...

teodorka
31. aug 2009

ja som sem prispela preto lebo aj ja som sa vydala do rodiny kde som robit vobec nemusela ...ale po 6 rokoch materskej doma som hladala nieco co by ma bavilo ...nepozerala som na to ci ma to uzivi alebo kolko mi to donesie ...vtedy som to brala ako konicek a kedze zivot je pestry 🙄 😀 teraz nas to zivi 😠 a o tom je to ze nikdy nevies co prinesie buducnost...mozno raz budem zase sediet doma a uzivat si klidek...potom mi z toho zacne hrabat a zase zacnem tvorit ...a tak stale dokola az kym nas smrt nerozdeliiiiii 🙂 🙂 🙂

annika
31. aug 2009

Nikkka, si ešte mladučká, mala by si študovať niečo, nejakú výšku si vybrať, pekne sa učiť, školiť sa, lebo život sa môže zmeniť z jednej minútky na druhú. Teraz by si mala možnosť vzdelávať sa v klude a bez finančných problémov... Možno, že nikdy v živote to nebudeš potrebovať...neviem, ale mala by si si istotu vo svojich rukách...
Ja by som ti radila toto...

andy.a
31. aug 2009

odporučila by som prečítať si k tejto téme knihu Pozlátka od Táne Kelleovej-Vasilkovej 😉

digysa
31. aug 2009

Jaj ta nasa slovenska natura...niekto sa chce "pochvalit", ze ma dobru financnu situaciu, ktoru jej okolie nedopraje....a vy ju za to zrubete este este viac 😀

Moja kamoska ma prestiznu vysoku skolu a este v zivote nerobila...lebo pred rokom jej islo posledne dieta z 5-tich do skoly. A jej manzel by si ani nedokazal predstavit, ze by mali mat doma 13 rokov opatrovatelky, alebo ine pomocnicky pre deti.

nikkkka ma 21 rokov.....vravi, ze nerobi (alebo podla nej neroby 😉 ) a ludi okolo to stve...pyta sa na to, ako to zvladaju ostatne zeny...

Nepisala tu nic o tom, ze by chcela byt domaca zienka do konca sklonku svojho zivota...

O co vam ide "pracantky"?

Tiez nemusim robit a robim, lebo by ma to psychicky ubyjalo...ale robit z toho vedu, ze niekto si radsej hrabe v zahradke a strikuje , nemusime predsa robit 😅

Radsej by sme jej mali dat radu, ze kazdy pribeh ma svoj koniec....jej manzel je mozno bohaty, ale nie az tak, ze po "pripadnom" rozvode ju zabezpeci alimentami na cely zivot a ked napr. zomrie, tak to tiez nebudu "medove tyzdne"...
Nie si celebrita, nejake remeslo, povolanie v ruke musis mat....uz len koli detom.

Keby som este nemala deti a nemusela robit, tak by som urcite robila to, co navrhla annika- isla by som do skoly...aj ked iba na nejaky banalny kurz...lebo nepoznam cloveka, ktory by dokazal byt cely zivot strceny doma...
To musi byt hrozny spolocensky zivot.....samovrazda ☹ ☹

nikkkka
autor
1. sep 2009

ale ved ja nie som len doma?ja som písala ze nerobim ale nie ze vysedávam doma a po materskej pojdem mozno hned do prace ved ani to som nepísala ze chcem byt stale doma.proste som doma len rok, a uz ma niektore odsudzujete ako by som bola doma neviem kolko rokov.Vsak ked nemusim tak nejdem pracovat a v klude vynosim babo,...je to tazke pochopit? lenze to ze som doma ´až rok´ vadí mnoho ludom...ostatným dakujem za rady ale s mojou skolou som spokojna a poznam od nas kopu dievcat s vysokymi skolami ale je im to na nic.miesto toho aby im zvysili plat im daju viac prace. moj osobny nazor je ze skola ti v praci nepomoze.Moj manzel nema ani maturu a dari sa mu kvoly znamostiam a sikovnosti, a poznam dalsich mnoho takych kt.su na tom tak isto.anglicky viem dost dobre tak naco kurz?preopakovat si mozem aj doma.

niektore damy urazate ma od vašho prveho alebo druheho prispevku,ale vy sa musite nudit viac ako ja kedže mate cas tu intrigovat a stale prispievat kravinami

mywiel
1. sep 2009

Nikka vidno, ze si mlada, prave preto ze sa vzrusujes co si o tom myslia druhi, tak sa na nich vyprdni a hotovo, co riesis, si doma stastna, vies preco si sa rozhodla vynosit dieta v klude bez stresov v praci, tak si to vychutnaj je to obdobie v zivote, ktoré tiez nebude trvat vecne. Ak ti ale zalezi na ludoch co ta ohovaruju, ze si o tebe myslia, tak moja to im nevyhovies, lebo kazdy ma predstavy o zivote iné, takze ja ti mozem poradit, zi svoj zivot podla svojich predstav a bud stastna, nestracaj cas "kravinami", zivot je kratky. Nechcem sa ta doktnut, ale to je moja rada. Pekny den nikka a pekné tehotenstvo. 😉

pensadorcallisto
1. sep 2009

Mywiel, mas pravdu.
Ja som sa naprikald nikdy nepozastavovala nad tym, co si kto mysli. Ani mi to nenapadlo.
Mala som rizikove tehotenstvo a bola cela statna, ze mozem oddychovat doma.
A jasne, ak by som si mala robit starosti s tym, co si kto mysli, tak asi ma slahne. 😀 😀 😀
Nikdy nemozes vyhoviet vsetkym. Nastastie byvame v takej casti, kde vela zien je doma,takze ani mi nenapadlo zamysliet sa nad tym.

inka04
1. sep 2009

fuuuha... tu to riadne vrie 😉 ja len tolko, nika ma 21... spomente si na svoju dvadsiatku... ja som mala iba svoju pravdu... necudujem sa, ze sa brani... "casom vsetko pochopi" - aj ked som tuto vetu ako nast-rocna neznasala predsa bola a je to pravda...
...suhlasim so vsetkymi nazormi... a z vlastnej skusenosti, ked som mala 21 uz som studovala 2 VS... a pre mna obdobie z vysky je nazabudnutelne... ono VS nie je len o odbornych vedomostiach, o buducom plate a "a za malo prace - vela place", ale hlavne o tom, ze vas nauci inak premyslat 😉

macka01
2. sep 2009

Nuž,pridam sa hoci sompovodne nechcela,keď tu bolo povedane takmer všetko.Nikka ty si doma rok a niekto sa nad tým pozastavuje?Maš dieťa,materska je predsa 3 roky tak čomu sa kto čuduje?A s si ista že ti to závidia?Veď je normalne,keď sa žena venuje výchove dieťaťa.Ja som doma 7 rokov.Tiež nemusím pracovať,muž sa postará veľmi dobre,ale chcela by som robiť,aby som sas zas dostalas medzi ľudí,len nemám príležitosť.Prace je tu veľmi málo

macka01
2. sep 2009

A na margo tých vyhlásení:zbláznila by som sa doma,nechcem byť závisla na mužovi atď,nezbláznili by ste sa.Keď nie je iná možnosť no tak som doma a vôbec sa necítim ako domáce vydržiavané zvieratko ako to tu tiež padlo.Muž si to tun prečítal a nechápal,ako sa mlže niektorá takto cítiŤ.Muži zasa nedokážu porodiť dieťa a v tom sme jedinečné,nie?Nemám pocit menejcennosti len preto,že nechodím do práce,aj keď by som si daku rada našla.Snaď budúcnosť mi dá za pravdu,keď budú z mojích detí slušní ľudia keď sa im viac venujem v detstve a nevychováva ich ulica a počítač,lebo rodičia robia karieru.No už končím so sa rozpísala.Len dúfam,že mi aspoň niekto dá za pravdu 🙂

vroni
2. sep 2009

Macka, ak som správne čítala, nikkkka dieťa nemá, je doma "len tak". Je doma preto, lebo jej to tak vyhovuje (a jej mužovi) a ľuďom v jej okolí sa to zdá zvláštne. Ty píšeš o situácii, že doma byť "musíš", lebo prácu momentálne nemáš. To je o niečom inom. Ty si sa nerozhodla, tebe sa to jednoducho stalo, že si doma. Ja sa pridávam k tým, ktoré pracujú, hoci by nemuseli. Áno, nechcem byť finančne závislá na mužovi. Mužovi sa môže čokoľvek pritrafiť (úraz, choroba, rozvod atď) a ja ostanem možno po štyridsiatke s deťmi, bez práce, praxe a šance sa k nejakej zmysluplne platenej práci dostať. A potom čo? Keď prácu nemám a nedá sa nájsť - no tak sa nedá nič robiť, budem závislá na mužovi, budem doma oprašovať vázičky, piect fantastické koláče, vyvárať a štrikovať dečky (chlap mi číta cez plece a skoro sa zadusil 😀 😀 😀 ), ale nebude to moje rozhodnutie, ale situácia, ktorá ma k tomu priviedla. Naopak, niektoré ženy sa v staraní sa o muža a domácnosť vidia a vyžívajú. Rozumiem im asi toľko ako sanskrtu ale komentovať ich život nemám právo. U nikkky ma prekvapuje, že sa v jej veku chce starať o muža a domácnosť, ja na jej mieste by som to nerobila, ale a priori to považujem za jej vec.

macka01
2. sep 2009

myslím že som to tu vyčítala,že ma dieťa,možno len čaká?včera o7:8 hod.písala že po materskej pracovať pôjde tak asi z toho som usúdila že má dieťa.Bez detí by som sa asi tiež riadne nudilas,veď ti nemá kto ni neporiadok spraviť tak ozaj to je nanič.Stačí že sú deti doobeda v škole a škôlke a už nemam do čoho "pichnuť".Ale ako bolo už napísané,kždý sa rozhoduje sám a ak si myslí,že je jeho rozhodnutie to najlepšie,nech ho nevytáča reakcia okolia.To čorobím robím pre seba svojích blízkych nie pre susedov,nie?Nemôže ma trápiť zavisť iných,veď to je mnohých najlepšia vlastnosť,závidieť aj nos medzi očami.Ich prízemné pudy ma nemôžu rozhádzať.To ma len utvrdzuje v tom,že som snáď lepšia,keď nikomu nezávidím 😉

nikkkka
autor
2. sep 2009

macka pisala som ze chcem v klude vynosit babo 😉 takze az na rok tu bude 🙂 ani tu praca nieje nazbytok aj to som pisala ze bola sanca len lidlu za min.mzdu.A ta praca by ma vobec neobohacovala 😉 ano vydim ze je to zavist alebo co lebo stale ludia podpichuju slovne atd...vsetko uz bolo popisane ..vobec sa necitim zavisla ak som sa z mojim spoznala bol na urade. mne darovali rodicia byt porobili sme si po case, potom si moj spravil zivnost a uz to slo....a nikdy som mu ja nevycitala ze prisiel s holou ritkou 🙂 pak sme predali byt mm dolozil peniazky(spolocne ani ja ani on nerozdeluje) a kupili dom...keby som myslela na buducnost az tak ako radite tak by som asi ani nežila....Vroni kedze som doma aj mm je vela doma tak chodime stale na výlety, zabavat sa.....PRECo furt pisete len o varení upratovaní atd nechapem.pa a co ze som mlada pre boha??? co sa mam kur...it?sorry za vyraz ale ....co ste vy robili v mojom veku?

smailinka
2. sep 2009

nikkka,
ad: co ste vy robili v mojom veku?
21 mam az za tri tyzdne a zatial som stihla spravit strednu, nastupit na vysku, vystriedat 2roboty, porodit a vychovavat krasneho synceka...som neopisatelne stastna!!!!
a neboj, nikto ti nezavidi....myslim, ze takmer ani jedna mamicky by s tebou nemenila...to nie je zavist, ale skusenosti a zivot, co pisu.....

vroni
2. sep 2009

Nikkkka, ja som písala, že JA by som varila, upratovala a tak... 😉 Ale nemám 21 (škoda, že nemám). Pozri, životný smer si udávaš ty sama a keď si ty sama spokojná, môže ti byť fuk, kto má k tomu aké pripomienky. Nemyslím si, že by ti tu niekto závidel alebo neprial to najlepšie, len to vidíme trochu inak ako ty. Ale to vôbec nevadí, keby mali všetci ľudia na svete rovnaký názor, bola by tu strašmá nuda 😎

macka01
3. sep 2009

suhlasím,tu ti asi nikto nezavidí,veď zarábajucich manželov mame aj my,to nerieš.A teda nerieš okolie ak si ty sama spokojna.A na tvoju otazku keď som mala 21 tak som zarezavala na železnici,23 svadba,25 prve dieťa o ktore sme prišli,27 druhe mimčo,a30 tretie.teraz tiež nepracujem hoci by som rada,ale žijem pre svojích chlapov,zbožnujem ich,viem že aj oni mňa a okolie neriešim,nch sa každý utápa vo svojej zavisti či nenávisti,prečo by som sa tym mala zapodievať a robíť si vrásky keď nemusím?veď len raz sme na tomto svete,tak si ho užívajme ako to nám vyhovuje. 🙂 😉

k.a.t.k.a.
3. sep 2009

jezisi ja ked som mala 21 tak som si uzivala zivot plnymi duskami 😎 na deti je casuuuu aspon pre mna bolo, najskor sa dobre vyblaznit treba 😎 aspon ja som to potrebovala, za mesiac mam 30 zabavy uz plne zuby nechce sa mi a deti prisli v spravnej chvili v 27 a teraz cakam druhe 😉

Nikkka nevsimaj si tie mudre reci 😉 len si uzivaj kym mozes 😎 ja keby som nemusela tak tiez nerobim, praca mi nikdy nevonala 😀 teraz som 3.rok na materskej a nastupujem na dalsiu 😉 Manzel mi sam vkuse rozprava, ze by bol rad keby som vobec nemusela nikdy pracovat 😉

k.a.t.k.a.
3. sep 2009

smailinka : 21 mam az za tri tyzdne a zatial som stihla spravit strednu, nastupit na vysku, vystriedat 2roboty, porodit a vychovavat krasneho synceka...som neopisatelne stastna!!!! Gratulujem ale teda vobec nezavidim v 21-tke by som s tebou teda vobec nemenila 😅