Nemusím pracovať. Prečo je to problém pre okolie?

nikkkka
30. aug 2009

cawte baby ste tu aj take ktore nepracujete,manzel sa o vas vie financne postarat? pretize ja som doma pracu nehladam lebo prac. za min.mzdu kazdy den a manzel to zarobi za 1-2dni, (teraz ako necem sa tym chvalit) tak to zbytocne....lenze absolutne kazdemu to ze ja nepracujem lezi v zaludku! 😠 furt pocuvam aaa ze nerobim a mame nove auto dom a chodim splnimy taskami a ohovaraju ..hrozne ma to stve! dokonca sa znamy somnou ani nechcu bavit ...a ked tak len podpichuju..pritom manzel ma rizikove povolanie zasluzene peniaze tak co chcu??samozrejme by som sla do prace ak by to bolo nutne no sa chystam na matersku ale nemienim to kazdemu vysvetlovat 😠

dididi30
4. sep 2009

martina presne, v praci clovek ,,vypne,, aj mne by liezol domaci kolotoc fakt na nervy 😖

myw, tak tak, sebestacna, nezavisla, to je zivot 😵 😀

erikasadek
4. sep 2009

mywiel, vo francuzsku je, MD len 1- tyzdnov, preto to pisala;; 😉

potom mas po ptakoch, si nutena, ich davat do jali akmas stastia, alebo, assistent maternelle... ved vioes tu je , to , kata vela deti.;ale malo struktur; 😉

erikasadek
4. sep 2009

opravujem...16 tyzdnov.;

smailinka
4. sep 2009

asi vas schladim, ale robila som aj za 7500,- este v minulych Sk a drzala som hubu a krok...bohuzial, niekto sa vie narodit, niekto nie....preto mi pride to, ze niekto nemusi pracovat ako vysmievanie....ja sa nikomu nestazujem, ze som zarobila tak malo...zila som...a teraz muzik zarobi okolo 570€ v cistom a ani si nepipneme...naucili sme sa vazit si peniaze....a nikdy sme sa nestazovali....aj tak by nam to nepomohlo...

mywiel
4. sep 2009

nguyen myslela som ze riesis zeny na MD preto sa ma to dotklo, teraz to uz chapem co si chcela napisat, lebo tie co vravia, ze zeny doma pri detoch sa vedia bavit len o pocikanych plienkach a o nicom inom su vacsinou tie co ich este nemaju, ale clovek nemusi zakonite pocas MD osprostiet, a zakladatelka témy fakt neviem co riesi, podla mna sa chvali ale nech mne je to jedno. 🤐

zeleny_cajik
4. sep 2009

joj baby, ale je prijemne vas citat, vdaka bohu zdravy rozum este nevymrel... ked som na tuto temu narazila dnes v noci a potom som si precitala zopar peral ducha v teme nakupovacia mania, normalne som zapochybovala 😅 😀 ze kam to spejeme 😕 😀

grettka
4. sep 2009

diddi, ironiu beriem 😉

erikasadek
4. sep 2009

zeleny cajik, aj ty??

🙂

tema o nicom a speje to k zamknutiu...

katrin21
4. sep 2009

zeleny cajik: do tej druhej temy obcas mrkam, aby som sa dobre zasmiala 🙂)))

tak tak suhlas. ako niekto moze 6 mes. dietatu kupovat veci na dva roky dopredu a uz na viańoce mat 10 veci , kt. to dieta ani nevyuzije kupene v auguste.... jaaaaj, to je z tej nudy doma! len internet a nakupovanie.

diddi
4. sep 2009

no, nikkka sa asi zamestnala, ked tu uz nie je 😉

jonatanka
4. sep 2009

katrin, ja nakupujem uz teraz na Vianoce, nech sa mi potom nenakopi, lebo koniec novembra a cely december maju vsetky deti z rodiny, narodeniny a meniny, tak nech potom neskrachujem pri nakupoch 😉

katrin21
4. sep 2009

hej, ale vies o kom hovorim.... ja vas zas tak moc v tej teme necitam, len obcas, ani uz nic nepisem daaaavno, ved naco 😉 aj ja nieco kupim skorej, nech toho nie je vela... ale tamto je hlupost!! megalomania!

katrin21
4. sep 2009

existuje na to vyraz: rozhadzovanie... neumerne minanie na casto nepotrebne veci, ale o tom pisat nejdem.

mywiel
4. sep 2009

No ja som tiez v tej téme, ale ja planujem tri deti takze to uz bude na tri. 😀 😝

katrin21
4. sep 2009

a vsetky tri budu chodit v tom ruzovom ???? lebo teda mas toho fakt uz teraz ako min, pre dve detusky 🙂)

pensadorcallisto
4. sep 2009

Sorry, nechcela som urazit SVK, to nie. Sama som napisala, ze nezabudam na to,ze som Slovenka.
A tiez som napisala, ze aj ja som niekedy egoisticka a jasne, sebakriticka. 😀
Vobec som nechcela opisovat,z e ake je to tu super a tak, ale proste pisem o inej mentalite. Tu je vacsina zien doma. Bud sa tak rohodli alebo ich manzel je taky ziarlivy, ze radsej sedia doma.
Ja som tu vyse roka a pol. Neda sa povedat,ze som na MD, lebo tu je to tiez len na 3 mesiace. Ale som s detmi a nemam vycitky svedomia, pretoze som doma. 😝

Nguyen, nechapem, preco by mal niekto nikomu nieco zavidiet, ved sa tu nikto osobne s nikym nepozna. A nikto tu nevypisuje, ze kupila som si to a to a isli sme tam a tam. my sme napr. neboli ani na svadobnej ceste. A co? Zabijem sa? 😀 😀 😀

Je to blba tema, sama provokacia a zakladatelka sa na to uz vykaslala. 😀

diddi
4. sep 2009

ja musim nakupovat dopredu a viac....kupim vzdy vo vypredajoch a kopu...pretoze mam dvojky 😉

vroni
4. sep 2009

Jonatanka, tak toto ti teda závidím!!! 😉 Ja si vždy od augusta hovorím, že tento rok už URČITE nakúpim skôr a každý rok od konca novembra behám ako splašený zajac a zháňam darčeky 😠 😠 😠

mywiel
4. sep 2009

Katrin ja poziciavam veci kamoskam a oni zas mne, vymiename si oblecko, vsetko su to ale second hand nie nové, ale super zachovalé.

mywiel
4. sep 2009

Pensa uplne suhlasim... 😉

katrin21
4. sep 2009

ja som mala do dvoch rokov vsetko po segrach.., e teraz si to vynahradzam.... ale ked vidim tie krasne veciciky, napr. teraz som bola v obchode Peacocs v Trnave a tam male take uzasne veci pre take 2-3 r. baby, ze dovidenia! a aj pre moju.. ale odolala som.... aj ked mozno sa tam vratim, ale hovorila som si, ze ma toho dost.. a na narodky co ma teraz som jej kupila oblecko uz v juni 🙂

jonatanka
4. sep 2009

katrin viem, ale ju to prejde, casom

vroni ja musim, lebo moj drahy nikdy nevie kto a kedy ma v rodine sviatok, vsetko je to na mne, aj teraz cakam kedy deti vstanu a utekam do dracika, potrebujem este nejake babiky, deti budu s darcekmi uz vybavene a ja budem mat cely december vylozene nohy a pohodicku 😎

pensadorcallisto
4. sep 2009

My vianoce neoslavujeme, to len tak na margo...
A co sa tyka tych veci kupenych dopredu, osobne kupujem zriedka, ale vzdy aspon o 6 mesiacov vacsie oblecenie, aby to maly vynosil co najdlhsie. 😀

katrin21
4. sep 2009

pensandor: aj ja kupujem vacsie.. vzdy o cislo.... lebo moja mala je aj po mne vysoka a strasne rastie.. vcera som ju merala, narastla od marca 5cm !!

pensadorcallisto
4. sep 2009

No, zo mna sa tu uz smeju, ze stale vacsie. Brat sa ma pytal, aku velku supravu ma kupit pre drobca, bol v Anglicku a mali tam vypredaje, tak mu vravim, ze tak na rok a pol.
Skusila som to malemu, ale to cislovanie je asi trochu zmatocne, pretoze je to ako na 2 a pol. 😀

katrin21
4. sep 2009

ja mam iny problem.. dcera ja ako spageta.. vsetkpo jej je velke v pase... je na svoj vek vyssia...

jaja257
4. sep 2009

Tak ja som si myslela ako vydrzim bez prace. A mam to tu ani nie rok..... Od utorka zacinam pracovat. ale doma. nastastie mam pracu ktoru milujem a ta praca miluje mna( som ucka) a decka sa uz hrnu na doucko a ja som cela stastna, ze mozem pracovat aj ked len 8 hodin tyzdenne a zaroven byt pri mojom chrobacikovi, ktory v case ked ja budem pracovat bude sladko spinkat pri tatinkovi alebo dedkovi a o nic ju neukratim. Bez prace by som nevedela existovat, asi by som stratila vlastnu identitu.

luise
4. sep 2009

Zastávam názor, že každý človek by si mal sám zarobiť na chlieb, lebo ten, ktorý to nerobí, si ho ani neváži. 🙄 A to by bolo asi tak vsjo a tak Vás zdravím. 😉

pensadorcallisto
4. sep 2009

Musim oponovat, ja si chlieb velmi velmi vazim... Po veceri vzdy povysavam kuchynu, aby sme nestupali po omrvinkach z chleba... 🙂

macka01
4. sep 2009

tiež občas mrknem do temy o tom nakupovani a je my z toho zle,ked si predstvím ako uboho mnohí ľudia žijú,ja nepracujem a vážim si peniaze,ktoré mi muž prinesie domov,nerozhadzujem zbytočne v značkovych obchodov,veď načo,da sa kupiť pekne aj lacno.