Nemusím pracovať. Prečo je to problém pre okolie?

nikkkka
30. aug 2009

cawte baby ste tu aj take ktore nepracujete,manzel sa o vas vie financne postarat? pretize ja som doma pracu nehladam lebo prac. za min.mzdu kazdy den a manzel to zarobi za 1-2dni, (teraz ako necem sa tym chvalit) tak to zbytocne....lenze absolutne kazdemu to ze ja nepracujem lezi v zaludku! 😠 furt pocuvam aaa ze nerobim a mame nove auto dom a chodim splnimy taskami a ohovaraju ..hrozne ma to stve! dokonca sa znamy somnou ani nechcu bavit ...a ked tak len podpichuju..pritom manzel ma rizikove povolanie zasluzene peniaze tak co chcu??samozrejme by som sla do prace ak by to bolo nutne no sa chystam na matersku ale nemienim to kazdemu vysvetlovat 😠

vevusiatko
4. sep 2009

Suhlasim s poslednymi prispevkami....
Tu nik nikoho neuraza....Len sa snazime upozornit na zadne dvierka
Inak ja som tiez mlada mam 21 ale uvedomujem si, ze stat sa moze cokolvek ☹

katrin21
4. sep 2009

erika sadek: no ja som tam nejak stale nezila, ale chodila som tam velmi casto a mala som to tazke, ale hlavne kovoli povahe mojho priatela a jeho prilis silenj katolickej viere.. ale to je na inu temu 🙂 😉
ale skusala som si hladat pracu.... nic moc... moja VŠ nula bodov, soc. system tak isto...

grettka: suhlasim uplne.. nikdy nevies.... v 22 rokoch ako ma napr. nicolette je svet kraasne ruzovy 🙂)))))))) poznam to .. ale mam o 10 viac a zazitkov na romáááán . preto jej a inym chcem trochu otvborit oci, ale oni to proste nechapu... mozeme len dufat, ze to nikdy ani nebudu potrebovat pochopit... 🙂)

😀

katrin21
4. sep 2009

ja som v 22, skoro 23 otehotnela, v 23 sa mi narodila Kika a v 25 som bola rozvedena, lebo muz sa buchol do kolegyne... Zostala som na holičkách u nasich, so 4tis. materskou , mala mala ani nie 2 roky. Depky ako svina.. a veru, hladat si potom pracu ked ma po roku od nastupu do prace po MD prepustili nebola ziadna slava. vsade: a prax mate???
kamoska zazila to iste. Dlho studovala a zivila sa spevom, mali kapelu s manzelom. Lenze jemu sa uz hravat nechcelo, cheli rodinu, zacala si hladat pracu... nic.... lebo do 28 rokov niekde oficilane nerobila.... potom jej dali sancu v jednej autoskole a teraz robi na poste.. ma dve nadstavby, deti nema, urobila si aj kurz pedikerky... prijali ju na VS dialkovo, ale manzelovi zistili pred rokom nador na mozgu a tak tam nenastupila..
Manzel zac. augusta zomrel a ona je na vsetko sama..
Jedine stastie, ze je mlada a nema deti, nic ju tu nedrzi, moze zacat od nuly,aj ked teraz na to ma malo sil... asi pojde von do zahranica za sestrou.
Ale co by robila, keby nerobila???? ved len dom, splatky a apod.... zo dna na den to kto zaplati, kdyby neco??
😝

macka01
4. sep 2009

tiež si myslím,že sa to začalo uberať trochu iným smerom než založena tema znie.Rovnako súhlasím,že je tak trochu zbytčná.Rozhodujeme sa každý sám a sami si musíme niesť dôsledky.Zakladateľku trápiniečo,čo by nemalo.Je to detinske.Treba si ísť za svojím cieľom a okolie ignorovať 😅

mywiel
4. sep 2009

Ak chce ostat doma a je stastna nech je doma ak nie nech ide do prace. Ale ak sa rozhodne ostat doma a manzel suhlasi dobré je mat vlastny ucet, vlastné peniaze a manzel nech ma pre rodinu zalozené poistenie v pripade, ze sa mu nieco stane, nech rodina neostane na holickach. Ja to mam super nestazujem si robila som par rokov, teraz som doma a venujem sa dcérke ako som chcela, mam vela kamaratok ktoré su tiez na MD v mojom okoli a stretavame sa a vobec nam nezakrpatieva mozog a nebavime sa len o pocikanych plienkach, mame socialny zivot napriek tomu. Ja mam stastiek, ze mam zamestnanie, ktoré mozem robit aj doma, a v buducnosti to tak aj planujem pokracovat, deti davat na par dni do skolky a robit doma v klude bez stresu a pindania od séfa. Mne to tak vyhovuje a nikomu nemusim vysvetlovat, ze je to normalne alebo nie.

dididi30
4. sep 2009

nika nieje to problem, je to zavist 😝 nech prasknu od zavisti, alebo nech si ich muzi najdu lepsieho fleka 😉 😀

katrin21
4. sep 2009

mywiel: ty si doma si len rok, tolko mas dcerku 🙂 a sama pises, ze potom aspon doma nudes cosi robit..
ale nerobit uplne nic celýýý zivot sa mi nezda dobre ani pre tu samotnu zenu.
Ja fakt nikomu nezavidim. Ked sa baba citi dobre, nech je doma.. na par rokov by som to brala aj ja 😀 , tak na dva, ale potom uz by mi to islo na nervy a urcite by som v tom case nieco studovala... keby ma mal kto zivit 😀 😀 . ale proste uz nikdy nechcem byt na nikom zavisla, hoci aj moj ex mal kulove, nebol v baliku, ale vysledok je rovnaky po rozvode, ze zena musi zacinat od nuly.....

chceme len upozornit, ze je tu aj tento aspekt, tato stranka veci... nic v zlom 😉

inak , ja zavidiet ani neviem. ja ludom prajem 🙂

pimpulka
4. sep 2009

dididi obavam sa ze naozaj niet co zavidiet...skus si precitat poslednych par prispevkov a mozno pochopis

mywiel
4. sep 2009

No zatial robim deti 😀 😵 😉 a nerobit cely zivot si neviem ani predstavit, mozno zas v dochodku sa budem venovat, citaniu knih a zahradke, ale mlada zena co ma deti v skole neviem naco doma ostava to je fakt.

katrin21
4. sep 2009

😉

zeleny_cajik
4. sep 2009

pimpulka, nechaj tak 😉 ak clovek nie je dost mudry na to, aby sa ucil na chybach inych ludi, pouci sa na na chybach vlastnych... a ak ani na tych nie, je akakolvek snaha strata casu 😉

nguyen
4. sep 2009

nahodou ja strasne zavidim ze mozete v noci pokojne spavat, ja na vasom mieste by som bola mrtva od strachu, co so mnou bude, ked sa nieco zomele, hanbila by som sama pred sebou ze nie som schopna zarobit si na chleba a aj pred svojimi rodicmi, kedze by som im pripominala ako velmi zlyhali, kedze nedokazali zo mna vychovat dosojneho a pracoviteho cloveka. Rovnako by som sa citila trapne, keby som zila z penazi svojho muza, ci rozhodovala o comkolvek v domacnosti, kedze som na to neprispela ani tou najmensou troskou. Zavidim vam, ze tym ze si nevidite dalej od nosa si dokonca myslite, ze zit takto cely zivot je uplne v poriadku, ba co viac ze je to super a ze vam druhi dokonca zavidia, mate fakt super lajfik, normalne vam zavidim... nie to, ze nemusite pracovat, ale to aky pokoj v dusi vam dava vasa obmedzenost. Len, preboha, nechodte do prace este by vam niekto otvoril oci a mohli by ste sa aj zbalznit z toho aky je svet zly a zivot tazky 😀

a este nieco, keby ste si nasli pracu, tak by ste sotva mali cas na dve zakladne aktivity vasej existencie a to:
1 riesit kto vam co zavidi
2 riesit kolko zarabaju ostatni chudaci a ze je to nespravodlivo malo a tak proti tomu bojujete bojkotom prace ako takej
ale ako zablesk dobrej vole z vasej strany povazujem fakt, ze tieto dve cinnosti robite nezistne a uplne zadarmo 😀

mywiel
4. sep 2009

nguyen dost trapne co tu pises, kto si nevidi od nosa, tu je MD napr. len tri mesiace, tiez onicom naco potom robit deti ak ich mam po troch mesiacoch supnut aupairke alebo do jasli?! Ja mam povolanie, a na tento cas som rada, ze som doma, a to ze nemam vyplatu neznamena ze do domacnosti neprispievam inac a neprelozim doma krizom slamy. No comment fakt... 🙄 Inac na Slov. je MD tri roky a to je dost si myslim, ale tri mesiace je fakt trapne. Ty mas deti? Ak nie ked ich budes mat supnes ich niekomu, aby si mohla zarabat?

mywiel
4. sep 2009

No cely zivot tak rozhodne zit nechcem, ale na tento cas som rada, ze sa mozem venovat dcérke, teraz je ona moja priorita a napriek tomu ze manzel je nezamestnany, zijeme v konforte, som vdacna, ze mi to umoznil, ze sa mozem venovat svojmu dietatu. Matka je to najtazsie povolenie a urcite si sunky doma nevalaju. Nie som naivna a viem ze robit chcem neskor za dva roky a aj budem.

zeleny_cajik
4. sep 2009

nguyen 😀 😀 😀 tak to bolo od srdca 😀 s pochopenim sa to asi nestretne, ale ja sa pod to kludne podpisem, citim to rovnako 😉

mywiel
4. sep 2009

povolanie som chcela napisat. Tiez som nechapala co tu zakladatelka témy riesi, ale vidim, ze ludia sa budu pohorsovat vzdy, ci je dieta v jasliach, alebo naopak ci sa matka onho stara. Nemyslim ze pisala, ze chce byt doma do smrti, ale uz sa tu fakt nema vyznam unavovat, je to téma onicom, nech si kazdy zariadi zivot podla svojich predstav. 🙄

zeleny_cajik
4. sep 2009

mywiel, tato tema nie je o babach na MD 😉 nepaprc sa 😉

pimpulka
4. sep 2009

no a presne toto som cakala...dlzka materskej na SR versus v zahranici...mywiel, ja dieta bohuzial este nemam, ale ver mi, mne ta 3r materska nepomoze, kedze RD je horsi ako almuzna, ale som velmi rada ze zijem na SR a mam moznost ostat 3r na materskej, lebo je to sloboda vyberu....ver mi, ze darmo mame 3r materskej, ked vela zien je odkazanych skor nastupit do prace alebo popri materskej nejak brigadovat, aby mohli do rodinnej kasy daco prilozit, a pokusit sa svojim detom zabezpecit aspon ako taky dostojny zivot

nguyen gratulujem k prispevku, klobuk dole davam pred tebou a tesi ma to o to viac ze si to pisala ty, ako zena zijuca v zahranici...vynimky sa najdu a ty si im velkym prikladom 😉

dididi30
4. sep 2009

pampu a ostatne, ved to nebolo konkretne na vas, co tu pisete ale na tie co ju maju v zaludku a tiez kusok zartu, ved som dala smajlika, no ale vedela som,ze to zle dopadne 😉

tak moj nazor? kto chce ostat doma, nech ostane, jeho vec 😉 proste niekto nieje narocny a nie kazdy rozmysla, co bude za 10-20 rokov?

ja , ako pise myw, som v uk, materska okolo 8 mesiacov a makat, ja uz makam a som rada, prispievam do domacnosti, som k tomu velmi narocna a neuskormnim sa niecim lacnejsim, tak ked chcem a v mojom pripade aj musim, tak makam 😉

😀 😀 😀 ze po 1, po 2, po 3 😀 😀 😀 fakt trapne, som zvedava kto tu napise po a, po b, po c 😀 😀 😀

dididi30
4. sep 2009

pardon nie pampu, ale pimpu, moja choroba, prepac 😉 😀

pimpulka
4. sep 2009

pardon nie RD ale rod. prispevok som chcela napisat

mywiel
4. sep 2009

zeleny cajik sorry naprcila som sa ale zle som to pochopila ospravedlnujem sa... 😅 😉

zeleny_cajik
4. sep 2009

🙂

pimpulka
4. sep 2009

dididi neva, aj mne sa dari s preklepmi dnes 😉

grettka
4. sep 2009

diddi, jasne ze zavidime, ze damy, ved si to priznajme, ze sme zavistlive 😝
... ibaze je pod moju uroven, aby som tlacila chlapa do najdenia si lepsie plateneho jobu.. 😉

grettka
4. sep 2009

sme ""zavistlive"" (sarkazmus)

dididi30
4. sep 2009

grettka napisala si to rozumne, ja som to napisala zo zartu 😉

martinaema
4. sep 2009

akože podľa mňa v pohode nech zostanú doma - aspoň neberú prácu tým, čo o ňu stoja. Ja som pred rozhodnutím založiť si rodinu pracovala 11 rokov. Ked som odchádzala ma MD dušovala som sa, že tak 5-6 rokov ostanem doma.
Po roku a pol ma už žrali mrle a ked malá dovŕšila 2 roky, vrátila som sa do práce . A to fakt nešlo o peniaze, lebo som zdrav.sestra (10tis. v čistom) 😠 Teraz som spokojná - stretávam sa s kamoškami z práce, ktorú mám rada, aspoň troškou prispejem do rodinného rozpočtu a ked mi to bude tam so šéfstvom liezť na nervy, alebo budem cítiť, že už je na to čas, pôjdem na druhú MD. A som presvedčená, že ak bude babatko zdravé, pojdem opäť do práce najneskôr po 2 rokoch.

mywiel
4. sep 2009

Ja som so svojim zivotom spokojna, a zamestnanie budem mat vzdy (som nezavisla, zivnostnik), takze sa vobec netrasiem co bude o 10-20 rokov, ale zeny co su doma a nemaju deti a nie su ani na rizikovom tehotenstve nepochopim, tot vsjo...koncim. 😉

nguyen
4. sep 2009

mywel nikto tu neriesi zeny na MD a vobec nepisem o tebe, ja pisem o zenach ktore este ani deti nemaju a uz aj tak vedia ze pracovat nebudu a budu niekym zivene a myslia si ze im niekto zavidi a stojim si za tym co som napisala
a to ci mam alebo nemam deti s tym vobec nesuvisi a navyse je to moja vec, ja sa nepotrebujem nikoho pytat ci je moj zivot ok alebo riesit ci mi niekto nieco zavidi, ja si dokazem poradit aj bez toho ci mi to niekto na modrom koniku odobri alebo nie a uz vobec sa nebojim ako budem riesit MD a pracu a keby aj ako som uz povedala je to moja vec 🙂