Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

(Ne)očkovanie a práca v DSS, v zdravotníctve

14. okt 2021

Keď sa nechcete očkovať,išli by ste pracovať do týchto sfér?

klarissa25
14. okt 2021

No hlavne v DSS mam pocit ze musíš byť ockovana...

mogaa
14. okt 2021

no v týchto sférach je veľký predpoklad že ak nebudeš očkovaná, budeš sa musieť testovať....aspom u nás v DSS to tak bolo

rebeka7501
14. okt 2021

Pracujem v DSS ako RHB. Na začiatku ma silou mocou presviedčali na očkovanie. O to horšie, že som Covid ani nemala. Na teraz je relatívne kľud. Akurát sa 2 x týždenne testujem a v práci musím mať respirátor.

kakakina
14. okt 2021

@rebeka7501 robím v DSS ako skladnicka a som dva krát ockovana, a tiež sa každý tyzden testujem, a v praci musím nosiť respirátor . Momentalne jemný tlak na tretie očkovanie, ktoré momentalne odmietam, uvidím ako to bude ďalej

autor
14. okt 2021

@rebeka7501 a očkovaní nemusia mať respirator?

autor
14. okt 2021

Prosím vás,čiže chápem to tak,že drvivá väčšina je ocko aj s vedením?

zuzankkaa1
14. okt 2021

Ockovanie nie je povinne a zamestmavatel.ho nevyzaduje. Ak by aj robil nejaky tlak, treba odmietnut a hotovo. Nemoze z toho vyvodzovat ziadne sankcie. Ako v soc.sluzbach tak aj v zdravotnictve 😉

autor
14. okt 2021

Zase neviem prečo sa admin hra s nadpismi tém...tam nemá byť pomlčka,ale čiarka. Takto to vyznie ako keby DSS patrilo k zdravotníctvu🤨

portret7
14. okt 2021

Známa nie je ockovana, akurát sa každé ráno testujú samotestami, zamestnávateľ ich nenúti na ockovanie.

jankapepe
14. okt 2021

@klarissa25 máš zlý pocit

klarissa25
14. okt 2021

@jankapepe môže byt. Každopádne ak nie je človek očkovaný asi vyžadujú testovanie

brona235
14. okt 2021

Pracujem ako sestra v nemocnici. Nie som ockovana, ale twstuju nas kazdy 3. den.

alfonzia10
14. okt 2021

Neockovani nemaju v DSS co hladat.

dennissa16
14. okt 2021

@alfonzia10 lebo prečo? Daj jeden zmysluplný argument

rebeka7501
14. okt 2021

Nie, stačí im rúško

sslobodnamama777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankapepe
14. okt 2021

@alfonzia10 neockovany na akú chorobu?

jaroe
14. okt 2021

@alfonzia10 pozitívni bezpriznakovî vraj môžu v pohode pracovať a tebe by vadili zdraví, neockovani ošetrovatelia?Druhá vec je, že títo zamestnanci by si zaslúžili medailu za náročnosť práce v porovnaní s mizernym ohodnotením. A ešte ich vyštvat z práce kvôli tomu, že sa nechcú očkovat? Na túto štvavú kampaň voči nezaočkovanym potom doplatia nakoniec všetci, aj nadšenci vakcinacie....

autor
15. okt 2021

@alfonzia10 naozaj? Kamarátka neockovana aj s koleg.tahali koľko smien navyše za choré očkované kolegyne,čo boli doma. Keby ich nebolo tak čo....Ale je tam fajn kolektív,tak nikto nič nikomu nevyčítal.

autor
15. okt 2021

@jaroe dobre si napísala👍

rebeka7501
15. okt 2021

@zuzankkaa1 presne tak.

laura164
16. okt 2021

Ja robím v nemocnici, covid som nemala, ockovana nie som. Viac ako polrok som bola na infekcnom oddelení medzi covidovymi pacientmi, kvôli nudzovemu stavu, nemal tam kto pracovať, tak nás preraďovali. Nikto nás nenúti do očkovania, všetci nosíme ffp2, neočkovani sa testujú 2x so týždňa. Očkovaní sa netestujú vôbec

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre