(Ne)odstupné

nadka2
19. máj 2014

Máte niekto skúsenosť s tým, že po skončení RD Vás už zamestnávateľ nechcel, ale nemohol sa vás zbaviť z nadbytočnosti, tak ste sa dohodli na výpovedi s tým, že Vám vyplatí odstupné, ale samozrejme v dohode o výpovedi to uvedené nie je a potom Vám odstupné nevyplatili? Mne sa to stalo, sľúbila mi bývalá zamestnávateľka, že mi vyplatí 4-mesačné odstupné, vraj mi dáva svoje slovo, že mi ho 10. mája vyplatí a doteraz nič ... Ako sa môžem brániť? Alebo mám na odstupné už úplne zabudnúť? Máte niekto podobnú skúsenosť?

sisaha
19. máj 2014

@nadka2 co ti na to povedat? Preco si suhlasila s tym, ze sa ta "zbavi" z ineho dovodu ako z nadbytocnosti? preco si netrvala na tom, aby to odstupne bolo v papieroch napisane? Moja ex sefka mala podobne tahy, ale kedze som jej povedala, co je psano, to je dano, nemohla inak.. Asi mozes zabudnut.. Na papieri to totiz vyzera tak, ze ty si dala vypoved.
Mozes ju este bombardovat telefonicky, osobnymi navstevami a tlacit na nu, aby si s prepacenim nesrala do huby...ale neviem ci uspejes

anatalia77
19. máj 2014

@nadka2 co nie je na papieri,to akokeby nebolo.

patkobo
19. máj 2014

dolezite je co a ci si nieco podpisala .. ak to bola len ustna dohoda, tak fuha :(

milota164
19. máj 2014

ak si podpisala vypoved dohodou a nie je tam nic o odstupnom tak nemas narok. Na odstupne mas narok ak ti da vypoved zamestnavatel , bohuzial

mima4
19. máj 2014

@nadka2 nemozes sa nijak branit. Nic nemas pisomne.
Aspon sa poucis do buducnosti, ber to ako skolu zivota na vlastnej hluposti a najivite... uvidis len ta to posunie dalej 🙂

nadka2
autor
20. máj 2014

@mima4
@milota164
@patkobo
@anatalia77
@sisaha
No presne tak ... na svojej hlúposti sa poučím ... keď som išla vtedy za ňou, tak by ste sa vo mne asi krvi nedorezali ... bola som z toho vystresovaná a naletela som na jej rečičky ... a samozrejme podpísala jej dohodu o ukončení PP. Už v ten deň doma som si uvedomila, že som to mala dať na papieri všetko, ale už bolo neskoro. Už som jej aj písala, odpísala, že naša dohoda platí a zasa nič .... tak som jej napísala aj teraz znova, ale zatiaľ neodpísala ... tak som zvedavá, ako nakoniec dopadnem. Keď už nič iné, aspoň budem otravovať telefonátmi a mailami ... Pri podpisovaní výpovedi zabudla na to, že mám ešte aj dovolenku a tú mi musela preplatiť - aspoň tú som dostala na účet, tak asi špekuluje nad tým, ako mi to sľúbené odstupné nevyplatiť ...

sisaha
20. máj 2014

@nadka2 ak mas od nej aspon mail, kde ti slubuje vyplatenie, tak pockaj do najblizsieho vyplatneho terminu. Zrejme ti to nabehne s vyplatami ostatnych. Uvidis. Ak nie, tak ju otravuj..mozno ju to prestane bavit