Nepredĺžená zmluva, maródka a úrad práce

misicka2805
21. jún 2018

Ahojte žienky nájde sa tu niekto kto bol v podobnej situácii alebo vie viac ako ja. Mamine nepredlzili zmluvu ma na dobu určitú (31.7.2018) Včera po práci jej oznámili že jej zmluvu nepredlzia, neodpísala nič dnes išla na pn s krizami. Chcem sa opýtať co teraz? Ma sa ísť hlásiť na úrad keď nič nepodpisala a je na pn? Kto bude za u platiť? Dostane vôbec nemocenské?
Ďakujem

majcamartinko
21. jún 2018

ahoj kludne nech ide na PN, bude dostavat nemocensku kazdy mesiac jej bude davat doktor papier ktory odnesie do prace nadriadenenu alebo ho osobne posle kazdy mesiac na personalne odelenie...Ja som tiez tak minuli rok dosla vypoved aj som ju podpisala, vypoved som mala od 1.3 a potom som isla hned marodovat na pn som bola az do 1.7. pokial bude mamina marodovat i po 31.7 tak automaticky sa jej predlzuje zmluva lebo firma ju nemoze prepusti ked je na pn az ked ukonci pn tak jej potom firma posle novu vypoved,,,,

anjelicek26
21. jún 2018

Zmluva na dobu urcitu vyprsi aj pocas PN. On ju neprepusta...proste jej vyprsi zmluva.

simonkazga
22. jún 2018

@majcamartinko Vypoved a skoncenie PP po uplynuti doby urcitej su uplne odlisne veci.
@misicka2805 mamicke k 31.7.2018 zmluva zanikne, ale ona moze byt riadne PN, len ten biely papierik tzv. penazny listok bude nosit resp. posielat priamo na Soc.poistovnu. nemocensku davku jej bez problemov budu platit. Zaevidovat sa na UPSVAR az po skonceni PN.

evittam
22. jún 2018

@misicka2805 Tak ako píše
@simonkazga .
@majcamartinko Aka zmluva sa jej automaticky predlzuje? PZ na dobu urcitu konci dnom uvedenym na zmluve ci si PN, na MD,.... Splietas tu hrusky s jablkami. Jej nikto neda výpoveď-nema totiz dovod. Keď dostaneš výpoveď zo strany zamestnávateľa a trva výpovedná lehota a das sa na PN tak sa výpovedná lehota predlžuje o dobu PN, žiadna nova vypoved.

evittam
22. jún 2018

@misicka2805 A po PN ak ma narok na podporu tak treba vycerpat tu ak samozrejme nebude mat nove zamestnanie. O podporu moze žiadať do 2rokov od skončenia PP.

misicka2805
autor
24. jún 2018

Takže po skončení zmluvy bude papier dávať do soc. Poisťovne. Super ďakujem, takže až po ukončení PN sa jej stačí hlásiť na upsvar
Ďakujem Vám veľmi pekne

janmik
23. okt 2019

Čaute žienky. 31.10. 2019 mi končí zmluva, ktorú mám na dobu určitú. Som v 6 mesiaci tehotenstva. Keďže som tehotná, zmluvu mi nepredlžia ale zamestnávateľ ukončí so mnou pracovný pomer. Ale na MD mám nastúpiť až 26.12. 2019. Zostávam ďalej na PN pretože som na rizikovom, ale chcem sa opýtať či sa od 1.11.2019 musím hlásiť na ÚP a ak áno tak do koľkých dní ? Alebo mi stačí odnášať na Sociálnu poisťovňu ešte prechodku za 11/19 a 12/19 aby som dostale PN-ku?

evittam
23. okt 2019

@janmik Nie, na UPSVaR sa nehlasis. Naďalej si PN do nástupu na PN a prechodku do SP ako aj ukoncenie PN a ziadost o MD.

janmik
23. okt 2019

Ešte raz a pomaly. Naďalej som PN až do nástupu na Materskú dovolenku. Prechodku ktorú som doteraz nosila zamestnávateľovi, budem doručovať do Soc. poisťovne. A teda so skončením zmluvy sa na ÚPSVaR nehlásim. Žiadosť o Mat. dovolenku mi asi vypíše gynekolog a s ňou pôjdem tiež do Soc. Poisťovne. Správne som to pochopila?

evittam
23. okt 2019

@janmik Ano